Evleneceginiz kişinin annesinin sizinle yaşamasını kabul eder misiniz?

Sevgili möhterem bayanlarö anne çok iyi bir insan hiç birşeye karışmaz, diger gelinlerini bile kızlarından çok sever çok ileri görüşlü ne dersiniz birlikte yaşamayı kabul edermisiniz! beyler görüşmeye gittiginiz kızda illa annenle yaşamam diyor sizinde başka alternatifiniz yok annenize böyle bişey söylemeniz mümkün bile degil saygı açısından size çok tersse, siz ne yaparsınız? ben annemi çok iyi tanıyorum bana böyle bir yaklaşımda bulunulsa ben annemi tercih ederim beyler siz ne yaparsınız, zaman degiştimi diceksiniz artık kimse aynı evde kalmazmı diceksiniz, bişeyler söyleseniz bu konuda

0|0
10|1

En İyi Kız Görüşü

• Bunun eski yeni adeti olmaz. Toplumları bir arada ve bizi insan konumunda tutan bazı değerler vardır. Bu da onlardan biridir. Gayette yaşanabilir. Elbette zorlukları, ahları ofları olacaktır.Ama kendi ailemizde,eşimizde, işimizde,hayatın her yanında de benzeri şeyler yaşayıp bir şekilde idare edecek çareler üretmiyor muyuz? Herşey süt liman mı hayatta?

Ben de bir gençkız annesiyim, ben yaşarmıyım damadımla aynı evde hayır.Allah mecbur etmesin.Ama hayatın kime ne getireceği belli değil.Büyük konuşmamak gerektiğini pek güzel öğretti zaman bana:)

O asla olmaz diyen arkadaşlara geleceğin onlara ne gibi mecburiyetler, hastalık, yokluk, yoksunluk, yalnızlık v.s getirmeyeceğinden eminler mi acaba diye sormak isterim.

Şayet eş adayınızı seviyorsanız önce saygı, sonra insan sevgisi ve biraz da empatiyle yaşanamayacak anne/ baba yoktur genç arkadaş.

Sevmek fedakarlıktır. Karşı taraf için hiçbir fedakarlıkta, özveride bulunamayanlara, sevginizi tekrar bir gözden geçirin derim ben...

0|2
    0|0
    • ne güzel söylediniz!insanlar bazen sanki hiçbir olumsuzluk yaşamayacaklarmış gibi davranıyorlar, bu illa hani evde bir büyük olması lazım anlamınada gelmez ama, bu kadar degerlerden kopmak çok kötü bişey, aynı şey belki kısa bir süre içinde kendi ailesinin başına gelicek belki anne ya da babası bakıma muhtaç kalacak ya da kardeşleri , ama bunlar hiç düşünülmüyo, bir gün herkes yanlız kalabilir, ama yanlız kalmamak için yatırımları manevi yönden şimdiden hazırlamak lazım

• Siz zaten takdire layık düşüncelere sahipsiniz. Bence kimsenin kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Ancak evlenmeden önce nişanlınızı da müstakbel kayınvalidenizi de karşınıza alıp üçlü başbaşa bir konuşma yapın.Evin reisinin siz olduğunuzu elbette ikisinin annekız yaşadıkları döneme göre farklılıklar olacağını,eşinizle aranızdaki konularda ondan yardım isteyene kadar herhangi bir yorumda ya da müdahalede bulunmamasını istediğinizi tatlı bir dille anlatın.Saygı fedakarlık karşılıklı olmalı.

• bi tanıdık vasıtasıyla görüşmeye gittim biriyle bu konular açıldı bende burda düşündüklerimi söyledim, kararsız kaldı bende neyse düşüncelerimiz çok farkılı dedim ve konuşmayı bitirdim, bu yüzden böyle bir soru sorayım dedim, gerçi kendiside benimde erkek kardeşim var yarın evlense bizim gelininde annemin yanında olmasını isterim dedi, garip işte herkes kendi tarafından bakıyo:)

Kızlar Ne Diyor 9

• istemem.

0|1
    0|0
    • hiç umut yok öylemi :)

• annen babanla yaşasın.çok mu yaşlılar ?

• Babam öldü annemde 65 yaşında , ya bizim durumumuz çok iyi şükürler olsun, ama anneme diyemem ben sna şurda ev alayım diye olmaz çok huzursuz olurum çok iyi bir insan herkes çok iyi tanır çok açık görüşlü asla kimsenin bişeyine karışmaz ama bilmiyorum kafam karışık çokta önemli degil evlenip evlenmemem sıkıntı degil iyi bir sosyal yaşantım var, sadece iyi bir eşle yarım gibi olan hayatı tam olması için evlenmeyi düşünüyorum, eş insanın diger yarısıdır derler, bakalım ne olucak :)

• Herkesin bir düzeni var aynı evin içinde rahat olamam ben rahat davranamam. Bu seçim meselesi değil eş ayrı ev isterse ayrı evde yaşarsın sana annenden vazgeç denmiyor evin ayrı olcak sadece yani bundada kötü birşey yok siz evlenmediğiniz için uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Ne kadarda iyi olsa içine girmeyince anlamaz insan neyin ne olduğunu.

0|1
    0|0
    • herkes kendi tarafından bakıyo olaya, benim gibi sizler gibi:)

• Evet evli oldugum icin söylüyorum

• anladım

• vala ben boşandığım eşimin ailesiyle bir süre oturdum a dan z ye herşey sorun oluyo dünyada öyle bir kadın zaten olmaz yuvamı yıkmak için elinden geleni yaptı yıktıdA 2 ay önce boşandık...ne kadar iyi olursa olsun olmaz her kız kendi evinin sultanı olmak ister evde eşiyle isteği gibi hareket eder ..ev ev üstüne olmaz bence

0|1
    0|0
    • Anladım böyle durumlarda var tabi

• erkek gözüyle bakamam olaya ama bu karakterde erkek olsam, dünyanın en güzel en bilmem ne hatunu bile gelse annemden vazgeçmem. anne nereye elin kızı-oğlu nereye be..

1|1
    0|0
  • Hayır istemem

0|1
    0|0
  • aynı ev olmaz be abi :) istediği kadar iyi olsun alt ya da üst katımda otursun ya da yakınımda işte eğerki iyiyse o da ama aynı ev cıkss :D

0|1
    0|0
    • olabilir sonuçta fikirleri ögrenmek istiyorum :)

• kabul ederim..anne çok iyi bir insan olmasa dahi eşime saygımdan ve sevgimden dolayı kabul ederim..

0|3
    0|0
  • yakinda otursunda ayni evde olmaz

0|1
    0|0
    • mesela annenden daha iyi biriyse

• basimin üstünde yeri vardir ama öbür boyu ayni evde olmaz . hahaaa aynen öyle : = ) biz anlasiriz ya her dilden

• :))

• böyle bir şey mümkün değil annemden ve babaannemden biliyorum zamanında ne sorunlar çıktığını.

0|1
    0|0
    • birazda kişilerle alakalı degilmi bu

Erkekler Ne Diyor 1

• ''Cennet annelerin ayakları altındadır. '' Hadis-i Şerif,

“Erkek veya kadın, mümin olarak kim yararlı işler yaparsa, işte onlar cennete girerler ve zerre kadar da haksızlığa uğratılmazlar.”(Nisa, 4/124)

bu dünyada cefa çekersek, ahirette sefa süreriz.

1|2
    1|0
    • bi annem var onun için gerekirse hiç evlenmem, anne seni yanımda istemiyor diyemem

• onlar haklı olabilir ama dedimya ben anneme böyle bişey diyemem , hakkımızda hayırlısı neyse o olsun, vardır bundada bir hayır

• evet hayırlısı, bozma moralini, çıkar karşına anne hürmeti bilen bir kişi. hayırlısı olsun.

Yükleniyor...