Acaba hamile mi? Test yapsak kesin sonuç çıkar mı?

gecen ayın 20 sinde sevgilimle ilişkiye girdik ve içine biraz kaçırmış olabilirim. Sabahına ertesi gün hapı içti ve 1 gün sonra kanama geldi normalde ay başı 25 28 arası geliyor. aybaşı ile mi karıştı acaba ilacın etkisi olmuşmudur. bu gün 16. gün ve sevgilim midem bulanıyor diyor ve öğürüyormuş kusamıyormuş. Hamile olsa bile bu kadar erken belli olur mu test yapsak kesin sonuç çıkar mı ki ay başına da çok var. ? Şu an okullar kapalı ayrı şehirlerdeyiz elimden hiç bişi gelmiyor.

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• hamilelik konusunda emin değilim ama olmamıştır heralde haptan olabilir bunlar. kan testi bile kesin sonuç vermez ki eczaneden alınan idrar testi kesin sonuç versin. neyse idrar testi de ilişkiden sonra 14.gün ve sonrasında + olur tabi kesin değil kan testinde + çıkarsa sisteme girilir aile hekimine gebelik takibi muayenesi için haber verilir. eğer aile hekimimi ailesine söyleyemez ama evli olmadığı için vs söyler gibime geliyor söyledikten sonra da ailesiyle olacaklardan sonra doktoru şikayet etmeye haliniz kalır mı bilemem

0|1
    0|0
    • iyide bizde şüphelenip yaptık sorun çıkmadı

• Arkadaşım çömez dediğin insan OKB konusunda yapmış olduğun saçma sapan yorumda seni savundu aç da bir bak . Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama istersen uzman doktor ol birşey bilmediğin belli . Başına gelse de birgün devlet hastanesinde çocuk aldırmak zorunda kalsan ne demek istediğimi anlarsın . Sizin gibi cahiller yüzünden bu ülkede bu kadar cahil doktor yetişiyor . Daha hamilelik testinin b-hcg'nin ne olduğunu bilmeyen adamsın bana cahil deme .

• sanki devlet hastanesinde çocuk aldırmak zorunda kalmış bana akıl veriyor. yav he he ben bilmiyorum sen biliryorsun ben cahilim sen akıllısın süpersin beta hcgnin beta human coryogonadotropik hormon olduğunu kitaba bakmadan yazamayacak adam laf söylüyor ora savunmuşsun cevap da verdim ama burda gelip terbiyesiz diyerek hakart ediyorsun ayrıca yanlış bilgi veriyorsun neyse boşver muhattap olmayalım nasılsa öğrenirsin. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp kasma kendini

Kızlar Ne Diyor 4

• Test yapın ama görünür mü bilmiyorum :/

0|1
    0|0
  • norlevo adeti erkene atar norlevo içtiyse zaten hiç korkma

0|1
    0|0
    • norlevo içti bilemiyorum erken geldi ve kanama çok çok sık sık geldi 13 gün kadar sürdü adetle birlikte hamile değildir demi.

• yok öyle bir ihtimal yok norlevo ilk 48 saat içinde alındğnda yüzde85 etkili

• umarım öledir teşkkürler

• regl olmazsa test yapın

0|0
    0|0
  • hamilelik olduğunu sanmam .ilaç yüzünden kanaması başlamış olabilir o ilacın yan etkilerinde var bu. şu an eczanelerde yapılan testlerden alırsanız kesin sonuç çıkmayabilir çok erken. o testlerde pozitif çıkarsa kesinliği oluyor ama negatif çıkarsa (hamileliğin ilk zamanlarında ) kesinliği olmayabiliyor. . emin olmak için kan testi yaptırmalısınız. bulantıları piskolojik olabilir

1|1
    0|0
    • yaşı 18 gecik ama evli değil ailesine haber verirler mi kan testinde. ya da eczanede ki testleri ne zaman deniyebiliriz kesin sonuç almak için ?

• süreyi hatırlayamıyorum ama testleri prespektüsünde yazıyor olması lazım bir alsın yapsın . diğer konuda hiçbir bilgim yok araştırıp öğrenmek lazım

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeşim ben sanmıyorum hamilelik olduğunu . Oral Kontraseptifler yan etki olarak ara lekelenme yapabilir . Hatta bak internette yan etkilerde Bulantı, kusma, adet düzensizlikleri, meme hassasiyeti, baş ağrısı, karın ağrısı/ krampları, baş dönmesi yazıyor . Ama adet gecikmesi soru işareti . Test yapsın eczaneden alıp . Adetin gecikmesinden 1 hafta sonra falan .

0|1
    0|0
    • hocam adet geçikmesi yok şuanlık daha var adetine ama kız arkadaşım öyle diyince elim ayağım boşaldı bir an telaş yaptım. Bence bu kadar erken belli olmaz hamilelik belirteli daha 16 gün geçti.

Diyye düşünüyorum

• Kardeşim o küretaj parası :)) Gidip özel hastanede kan testi yaptır yaptıracaksan kendi paranla sigortasız , doktoru uyar gizlilik için . Devlet hastanesinde doktor daha bugün bana yaptı , babamların yanındaydım daha önceden de tiroid usg , tüm batın usg ve homosistein baktırmışsın diye söyledi . Önce bir idrar yapın sonra tatmin olmazsanız özele gidin . Kız babasıyla doktora gitse ona da daha önce test yaptırmışsın diyebilir ki der yani. Bilgi gitmez ama kıza babası baktırıyo görebilir onun için

• Kızın sigortası kendi üzerineyse , çalışıyorsa , babasından annesinden bağımsızsa göremezler diye biliyorum . Ama baba baktırıyorsa görmese bile biri boş boğazlık yapar söyler :))

• dostum en iyi yöntem eczaneden gebelik testine yarayan çubuklardan alması, uzak tanımadık bir eczaneden alsın, sonuç net ve kesin olur kafa rahat olur en azından , ucuz ve basit bir yöntem

0|1
    0|0
Yükleniyor...