Delirdim ama söyleyemiyorum

Bir sırrım var.TV debirşeyler izlerken kendimi o o dizideki ya da yarışmadaki birinin yerine koyuyorum ve kafamın içinde sanki oymuşum gibi yaşıyorum.Normal hayatımda okula gidiyorum,ailemle konuşuyorum ama program ya da dizi başladığında kendi kendime taklitler yapıyorum sanki ordaymışım gibi davranıyorum o kişi benmişim gibi yapıyorum ve hayata böyle tutunuyorum.Başkalarının hayatlarını odamda yaşıyorum.Çünkü gerçekte çok çirkinim çok yalnızım ve çok korkağım.Normal değilim ve bunu anlatamıyorum çünkü çok utanıyorum.Kendi hayatımı yaşamak istiyorum ama ordaki gibi aşık olamam çünkü kimse beni beğenmiyor.Beğenenlerlede yapamıyorum çünkü hep kendi dünyama kaçma isteği var içimde.Ders çalışamıyorum.Bütün gün bilgisayarın başındayım hayal kurup duruyorum.Ne yapacağımı bilmiyorum.Bundan kurtulmak istiyormuyum onuda bilmiyorum.Lütfen benimle dalga geçmeyin yaşadığım şeyin psikolojik baskısı çok ağır.Düzgünce cevap verecek olanlar yazsın ben ne yapacağım.Hayatımı ve kendimi kazanmam gerek böyle ölmek istemiyorum :'( Ben ne yapacağım iyi bir fizik için iyi bir iş için iyi bir sevgili için iyi bir aile ve hayat için ne yapacağım :( Ne yapmam gerek!

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ne bir sır ne de üzerinde düşüneceğin bir durum değil gizli . Bu ilk yetişme yaşlarında belli bir yöne gitme noktasında olan her genç için geçerli bir kavram . Tv ya da sinema , bir saat ya da daha fazla süre tamamen pasif halde bir kurgulanmış hikayeyi aktaran ve hepimizin de kaçınılmaz olarak hayatında bulunan unsurlardır.

Farkında olduğumuz , bir kurgu olduğudur ancak baskın rollerdeki kişiler ne kadar izleyene yakın öğeler taşıyorsa ve ne kadar gelecekte olmak istediği ile örtüşüyorsa o kadar da karakter benimsemesi ortaya çıkar . Ancak bu geçicidir , kurgu olduğunun bilinci ve gerçek hayatın rutin gerek ve koşulları tekrar ayakları yere bastırır.

Bu korkulacak bir konu değil , aksine bazen idol seçiminde de etkendir. Hatta meslek seçimine bile baskın etki edebilir. Mesela oyuncu Mehmet Ali Alabora 'nın Meltem Cumbul ile oynadığı Yılan Hikayesi adlı polisiye dizinin , emniyet teşkilatına başvuruları nasıl artırdığına inanamazsın. Aynı kişinin banka atm si reklamı , ortak öğeolmadığından hiç de anlam ifade etmez. Bırak yayın organlarını , Lara Croft adı verilen oyun bile inanılmaz bir Angelina Jolie kitlesi ortaya çıkardı. Bayanların olmak istedikleri gibi erkeklerin de olmak istedikleri çoktur , kimi Ulubatlı Hasan olur , kimi Kara Murat , kimi İbrahim Tatlıses , kimi de Müslüm Gürses.

Ama çok az insan Aşık Veysel gibi olmak ister. Nedeni de arkasında belki de parlak bir fon olmadığındandır.

Yapman gereken ; öncelikle kurguları kafanda dolaştırarak gerçekliği öteleme, bu senin arkadaş kazanmana engel faktörlerden biri haline , zamanı buna ayıracağın için gelebilir.

İkincisi , günlük haftalık ve aylık sorumluluklarını somut olması için yazıya dök ve hepsine bir zamanlama koy. Aşk konuları , insanların içinde dolaştığın , pozitif ve dışa dönüklüğün , espri ve akılcı düşünceler ile ortaya afakan yerine rehavet dağıtmayı ölçüsünde yaptığın oranda kendiliğinden ayaklarıyla gelecektir.

Güzel vardır , ağzı bozuktur , düşünceleri hamdır . Güzel olmayan vardır ,öyle iki laf söyler ki bal mı lokum mu feleğini şaşırtır insana.

Yaptığın ise açıkça tembellik. Dörtduvarı kendi güvenlik bölgen ilan etmişsin , içinde oturuyorsun ama , insana insan ve başka görüş açıları gerek.Bırak şu sanalı , çık dışarı .

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim.Ne anlatmak istediğimi tam olarak anlamışsınız.Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler verdiğiniz örnekler ve açıklamalarınız beni çok rahatlattı :) Söylediklerinizi inanın düşüneceğim ve uygulayacağım :)

• Rica ederim , aklında olsun ; kadının güzeli dilinden bellidir , gerisi boya moya fasa fiso , önemli değil kadından anlayan bir erkek için geçici işler . Dilin yüreğindir , buna bak ve elinden geldiği kadar kullan geliştir cevre yap . Boş işlere kafa gömme boşuna , çünki giden hergün ömründen kaçan fırsatlardır .

Erkekler Ne Diyor 4

• Cevaplardan biri doktora gitmen gerektiğini yazmış, doktora gidince ilaç endüstrisinin insan kobaylarından biri olacaksın sadece, her kontrole gittiğinde kullandığın ilaç değişecek, yaşayan ölü olacaksın adeta, yazarsan okurum, elimden geleni yaparım. Bu kadar karamsar olmamalısın bence, hayat her yönüyle çok güzel, gülümse... :)

0|0
    0|0
  • okumadım ama güzelmiş

1|1
    1|0
  • elimden gelen her yardımı yapmaya hazırım dostum.

0|0
    0|0
    • Yardım edilesi bir durum olsa keşke ama sağol :)

• konuşmak istersen falan ne bileyim ama bir psikolog gayet tedavi edebilir.sıkmamalısın canını. :)

• kaç yaşındasın?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Canım, gizli kullanıcının da dediği gibi bir danışmanla mutlaka görüşmen gerekiyor. Keşke, bu konuda uzman olsaydım da sana sağlıklı bir şekilde yardımcı olabilseydim. Ama soruyu not ettim. Uzman olan bir arkadaşımdan sana yardımcı olması için rica edeceğim.

Cevaplara yaptığın yorumda, kimseye anlatamayacağını söylemişsin. Bence, bu konuda yanlış düşünüyorsun. Çünkü, nasıl ki dişimiz ağrıdığında dişçiye gitmekten çekinmiyorsak, ruh sağlığımızda da problem yaşadığımızda bir psikologla ya da psikiyatristle görüşmemiz çok normal. Gizlilik ilkesini de hiç unutma, görüşmeleriniz asla aleyhine olacak şekilde dışarıya yansıtılmaz.

Hem, neden utanıyorsun ki, sen yüz kızartıcı bir suç işlemedin ki? Öyle insanlar var ki alçakça yaptıkları işleri böbürlene böbürlene anlatıyorlar. Sen iyi bir kızsın. Yol yakınken parlak bir geleceğe adımını at. :) Sevgilerimle...

0|0
    0|0
    • Soran, ne yapmaya karar verdin?

• Hayır ama merak ettim izlerim bu akşam :)

• İzle, gerçeklerin hayal dünyasından çok daha önemli olduğunu göreceksin.

• Okuyor musun? Üni lise ?

0|0
    0|0
    • Lise bu sene bitti.Sırf bu yüzden üniversite sınavlarına bile hazırlanamadım.Çünkü kendimi yok sayıyorum.Başkasıymışım gibi başka bir hayattaymışım gibiyim.Burada ne olursa olsun bir çıkış varmış gibi ama hayatımı,kendimi mahvediyorum.Bedenen ve ruhen çökmüş bir haldeyim

• Aslında mesaj atarsan,içini dökebilirsin dinlerim yardımcı olmak da isterim. Olabilir miyim bilmiyorum ama içimi dökmek istiyorum dersen yaz dilediğini. Sıkılmam ben okurum,fikir vermeye de çalışırım..

• bence bud ruumdan okuyrak ıyı bır karıyer yapark saygın bırı olarak kurtula bılrısın.. ilerde kendı paranıda kazanırsın unutma çirkın kadın değil bakımsız kadın vardırr.. !

0|0
    0|0
  • Sende bendensin ama beğenen oluyo tabi o kadarda değil

0|1
    0|0
  • doktora gitmen gerek

0|0
    0|0
    • Gidemem.Ben kimseye anlatamam bunu

• ozaman artarak devam eder rahatsızlıgın ve kötüye gider kimseye anltmk zorundadadeğilsin doktor kimseye söylemez üstelk devlet hastnsneden ücrtsz yararlanrsn

Yükleniyor...