Vucut geliştirme veya Spor fizyolojisinden anlayanlar

Doğru bir çalışma tekniği için örneğin bir hareketi bir seferde 50 defa tekrarlamak mı daha doğru yoksa 2-3 sette 10-15 tekrar mı

Örneğin "Alternate Hammer Curl" hareketini yapıyoruz diyelim tek seferde aynı hareketi 50 defa mı yapmalı yoksa 3 defa arada 2 dk dinlenerek 15 tekrar mı ?

Birde antreman yaptıkça ağırlığı artırmak mı önemli yoksa tekrar sayısını mı ?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kaslarında hacim genişleme istiyorsan yuksek ağırlık (kaldırabildiğin kadar) 8-12 tekrar arası bilimsel olarak kasın en verimli yorulduğu tekrar aralıgıymış yani kaldırdıgın agırlık ile maksimum 8 tekrar yapabilmelisin calısrken saniye kuralı var 2 saniyede kaldıracak 1 saniye ust konumda tutacak 3 saniyede geri indireceksin ben pek uymuyorum ama aşagıya indirirken yavas indiriyorum her hangi bir kas grubunu calıstırırken kıstaslar bunlar ayrıca tek bir bölge değil farklı bölgeleride calıstırmalısın cok tekrar fitness parçalı görünüm kazanmak için son olarak vucudunu yorduktan sonra iyide dinlendirmelisin sormak istediğin varsa burdayım

0|1
    0|0
    • şurayı düzelt "yani kaldırdıgın agırlık ile maksimum" yani kaldırdıgın agırlık ile minimum 8 tekrar olacak

• Rica ederim. biraz hacim kazandıktan sonra yaparsın yag tabakasını dahada inceltmek için cok tekrarlı ya da cok setli calısma düşük agırlık ile yine belirli bölgeleri calıstıyorsun

• seçtiğin için teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Set yaparak daha iyi sonuç elde edersin,ağırlığı arttırmak önemli.

Dediğin harekette 15 tekrar iyi olur set set olsun yani..

0|1
    0|0
  • anlamıyorum can <3

0|0
    0|0
    • Olsun canın sağolsun üç gün önceki soruya cevap verip mutlu ettin beni :))

• rahatsız olmadın umarım diye düşünmüşken çok sevindirdin beni sporda 7. sıradaydım hırs yaptım 7.limi alacağım tekrar öpüldün <3

• Böyle her soruyu trolleyerek 7. lık olmaz ama

• ben anlıyorum

0|0
    0|0
    • Sence nasıl çalışmalı o zaman cevabını öğrenebilrimiyim

• ağırlık çok etkili

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bir hareketi aniden 50 kere yapsanda bırboka yaramaz yavaş yavaş vucudun otura otura cıkıcaksın sayıları atıyorum şınav çekıyorsun ılkgun 2 duz sınav 2 eller yana açık 2 eller karsılıklı bırleşik 2 bır el çapraz bir el düz kalacak şekılde ertesı gun aynı hareketlerı sayı 2 ydi ya 3 4 5 6 7 dıye gıdeceksın;) böylesı daha iyi cunku bırden yaptınmı vucudu yorarsın cok kalori harcarsın, yavaş yavaş yaptınmı hem kalori kalır o kalorilerı kasa çevırme şansında artar;)

0|1
    0|0
  • 3 set 10-12 tekrar. Aralarda 30 saniye dinlenme. Vücudun harekete alıştıkça ağırlığı arttır.

0|1
    0|0
  • bir setteki hereket sayısı 15 i geçmemeli

0|0
    0|0
  • 2 dkk dinlenmek mi naptın baba la

0|0
    0|0
  • ağırlık çalış

0|0
    0|0
Yükleniyor...