Ayasofya' nın cami olmasını hakkında ne düşünüyorsunuz.

İstanbul'daki Ayasofya' nın cami olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce neden olmalı ya da olmamalı?

Güncellemeler:
birileri cami olsun diyenlere basmış dislike ı. yapmayın :)

0|0
11|19

En İyi Kız Görüşü

• camii olmasi muze niteligi tasimasina engel degil ki. sultanahmette camii ama insanlar gayet girip gezebiliyor fotograf cekebiliyor muze gibi geziyorlar. bir kismi tekrar ibadete acilmis . zaten ibadete kapatilmasi buyuk bir hataydi insallah en kisa zamanda bu hata duzeltilir.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• artık müze

.

0|1
    2|1
  • Olmasına gerek yok.. Koca Sultan Ahmet camii var yanında o neyinize yetmiyor yani.

2|2
    2|3
  • Fatih Sultan Mehmet' in Ayasofya Vakfiyesi var okunmasını tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • özet geçebilir misn

• tamam sıfır olsun yine ama oku yani :) böyle bir soru soruyorsan onu okuman gerekli:) emir kipi kullandım :))

• :) tamam madam okurum. emir bizim için ricadır. :)

• Destekliyorum.

0|3
    0|1
  • Camilerin parlaması gereken bir ülkede, tabi ki cami olmalı.

1|3
    1|1
  • Hep cami diye bilirdik:)

0|1
    0|0
  • Cuma gününden başka dolu olmayan camilerr..

1|1
    0|2
  • Müze olarak kalmalı

0|0
    0|0
  • Okuldan,hastaneden çok cami var zaten. Müze olarak kalsın.

0|1
    3|2
    • yukarıdaki bayanın dediğine ne diyorsun

• umurumda bile değil eksilerin puanımı etkilemesi.. Komiğime gidiyor. İyi aksamlar.

• yorum için teşekkürler. iyi akşamlar..

• bence orası havalimanı olmalı

0|1
    2|4

Erkekler Ne Diyor 19

• 1453 de Fatih sultan Mehmet ecdadımız kiliseden camiye çevirmişti müslümanların 500 senelik mabediydi sembolüydü..

1923 den sonra dine vurulan darbelerden biride Ayasofyanın müzeye dönüştürülmesi..Kilisenin vatikanın yapamadığını kemalizm yaptı..Camiye çevrilecek ve müslümanlar orada yeniden ibadet edecek o ruh geri gelecek inşallah..

Ayasofya camiini neden cami iken müzeye çevirdiler onunda sebebi belli net ilerde bazı engeller ortadan kalkınca o da açıklanır..

1|4
    1|1
  • Kesınlıkle camı olarak kalmalı ve muzelikten cıkarılmalı bence . Çünkü Ayasofya istanbulun fethinin semboludur ayrıca vede onu feth eden Fatih Sultan Mehmet han hz de camı olarak kalmasını vasitet etmiştir ama tabi bu vasiyeti bozdular müzeye cevirdiler. Bunu yapanların da yatıcak yeri yok zaten .. Kaldıki Fatih sultan Mehmet Hz Peygamber efendımızın S.A.V 'in mübarek ağzından övgü almıs bir komutan.İbader edilmese bile ne olursa olsun bu vasiyete uyulup camı olarak kalmalıydı .. Fatih hzlerinın bu konuda da bedduası var zaten ..

0|2
    0|0
    • O bedduada her kim ki vakfiyemden zimmetine para geçirir vs. yapar,onların yatacak yeri yoktur der.

• Bir gün mutlaka olacağına inanıyorum olacaktırda Ayasofya camii olarak açıldığı gün bizim sömürü ülkesi olmaktan çıktığımız gündür

0|1
    0|0
  • Çok enterasan şekilde Tayyip güzel cevap verdi bu konuya;

"Hele önce bir Sultan Ahmet dolsun sonra düşünürüz" dedi.

0|1
    0|0
  • AH Fatih Sultan Mehmet'in kemikleri sızlıyor utanıyorum sadece yeter bence cevap olarak

0|3
    0|1
  • Ayosofya bir camii dir ve camii olarak açılacaktır açılmalıdır.

0|2
    0|1
  • Zamanında müzeye çevrilmesi hataymış ama artık müze olarak kalmalı

0|1
    0|1
  • ben bunu anlamıyorum ayasofya cami olsa namaz kılınsa ne olacak cennete mi gidicez hemen? istanbuldaki çoğu camiler bomboş çıkmışlar ayasofya açılsın

hatta bir haber sitesinde biri şöyle yorum yapmıştı.."AYASOFYA AÇILSIN NAMAZA BAŞLIYCAM" adam binlerce camii var etrafında namaza başlamıyor ayasofyayı bekliyor böyel gerzeklerde var işte...

tayyip erdoğanın öyle bir gündemi de yoktur..zaten kendisi dedi.SULTANAHMETİ DOLDURUN SİZ AYASOFYADA ARDINDAN GELİR!

0|0
    0|0
  • olmamalı..bazı şeyler oldugu gibi kalmalı..

0|1
    1|1
  • Ayasofya bir camiidir, camii olmalıdır.

1|2
    0|1
  • Kesinlikle camii olması taraftarıyım.

0|1
    0|1
  • Cami olarak ibadete açılmalıdır

0|1
    0|1
  • cevapları görünce şok oldum. bari islam için isteseniz içim yanmayacak.

0|0
    0|0
  • Ayasofya istanbulun fetih sembolüdür. ayrıca kılıç hakkıdır. cami olmalıdır.

1|0
    0|0
  • Bence memlekette yeterince camii var , Ayasofya eksik kalsın

0|0
    0|0
  • Müze olarak gezin,görün.

0|0
    0|0
  • Bence olmamali fazlasiyla cami var zaten onun yerine evsizlere barinak yapsinlar .s

0|1
    0|2
  • Bir Fatih daha çıkar Ayasofya'yı tekrar kıbleye döndürür.

0|0
    0|0
  • hiç camii kalmamış gibi orasınıda kullanısınlar.

0|0
    1|0
Yükleniyor...