Nükleer silah düşüncem....

İyi günler arkadaşlar hemen düşüncemi anlatayım

bir atoma RaBe nötron kapsülünden elde edilen nötronlar ilave edildiğinde nötronlar o atomun elektronlarını kendine doğru çeker.Elektronsuz kalan atom çekirdeği içindeki protonlar birbirini iterek çekirdeği kırar,çekirdekten çıkan nötronlar aynı işlemi diğer atomlarada uygular.Bu şekilde zincirleme atom parçalanması ve muazzam bir nükleer enerji elde edilebilir diye düşünüyorum lütfen görüşlerinizi bildirin

Güncellemeler:
haftaya protonları parçalıyorum hepinizi beklerim
idolüm link

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Görüşümü bildiriyorum.

-Nesin sen ya. Bunu konuşacak fikir danışacak burayımı buldun. Buradaki kızların çoğu histeri hastası erkeklerin testesteron hormonundan yanına yaklaşılmıyo. Sen Atomu parçalamak istiyosan bul buradan bir çift aralarına koy atamu hiroşima'ya atılan bombaların 3 katı nükleer enerji çıkmazsa ben hiç bişi bilmiyorum.

Son olarak şunu diyorum buradaki kişiler bu tip şeylerden etkilenip sana "aaa bu çocuk atomla ilgileniyo bir verelimde rahat edelim" diye düşünmez. akıntıya karşı kürek çekme.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• sen bir dahisin ama burada söylemeseydin şimdi amerika peşine düşer

0|0
    0|0
  • Herkes anlayamadigi karisik kavramlara vay be demis, cok trajikomik :D bilmiyorum arkadasim ama bunu burada paylasmamalisin bence dahi olsan bile kimse cakmaz emin ol

0|0
    0|0
  • Burayi nasa basacak arkadas! yere yatin basinizi kollarinizin arasina alin ve kipirdamayin

0|0
    0|0
  • bunu geliştir bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Protonları bir arada tutan şiddetli nükleer kuvvet değil midir? Bir şekilde elektronları uzaklaştırsan bile (ki nötronlarla bu işi nasıl yapıyorsun onu da anlamadım) çekirdeğin parçalanması için bir neden yok.

0|0
    0|0
    • aslında + - yi çeker çünkü aralarında tam bir yük farkı vardır.Düşünürsek 0 - yi de + yı da çekebilir.Daha zayıf çeker çünkü 0,5 lik yük farkı vardır.Hatta işi üstelersek tek kutuplu mıknatısın icadına kadar yolu var da denilebilir.

• Geliriz reis Amerikayı bombalayalım ilk madem hedefimiz var böyle kücük hedefler tutmayalım dünya liderini devirip dünyanın yeni lideri biz ( bu konudakiler ) olalım 2. olarak da İsraili bitirelim mavi marmaranın hesabını filistinli müslümanlara yaptıgı eziyetlerin hesabını soralım. Ellerine sapan verip bizde onlara senin yapacagın atom bombanı atalım reissssss :D

0|0
    0|0
  • Aynen panpa. Hep zincirleme şeyler bunlar.

0|0
    0|1
  • Sen burada harcanıyorsun.

0|0
    0|0
  • harcanıyorsun buralarda. :D

0|0
    0|0
  • hadi hayirlisi

0|0
    0|0
  • yeni mesleğinde başarılar:D

0|0
    0|0
  • nötronlar elektronları çekmez önce fizik öğren gel liseli

0|0
    0|0
    • aynısını biraz öncede yazdım aslında + - yi çeker çünkü aralarında tam bir yük farkı vardır.Düşünürsek 0 - yi de + yı da çekebilir.Daha zayıf çeker çünkü 0,5 lik yük farkı vardır.Hatta işi üstelersek tek kutuplu mıknatısın icadına kadar yolu var da denilebilir.

• çok teşekkürler tıbbıyeli abi kadavrandan öpüyorum zaten atom fiziğinede profösörlüğede lanet olsun , bu arada liseyi bitirdik :D

• laaayynn kadavramı benden başka kimse öpemez ulen! yengen o senin adam ol!11bir ! :D

• Sen harcanıyorsun be usta

0|0
    0|0
  • bok

0|0
    0|1
    • doğru içine bok ta katarsak koku etkisi yaratır daha bir etkili olur

• evet biliyodumklşiklşik

Yükleniyor...