Kapat

Spordan anlayanlar yardımcı olabilirmi?

Merhabalar son 3 haftadır spor yapıyorum evde kendi imkanlarımla. Çok güzel bir program hazırladım 1 gün içinde sabahları aç karnına cardio yapıyorum 30 dakika günde 1 saat zumba 1 saatte pilates yapıyorum karın yoğunluklu. Rafine şekeri tamamen hayatımdan çıkardım 1 aydır kullanmıyorum abur cubur kola kesinlikle tüketmiyorum. Sağlıklı ev yiyecekleriyle besleniyorum. Boy 156 kilo 50 yaş 21 ve Shealt programından bütün yediklerimin kalorisini tutuyorum günlük 900 kaloriyi aşmamaya çalışıyorum. Aşarsam en fazla 1200 kcal alıyorum. Bu arada belim 64 hedefim 50 kalça tam 90 ama ben karın ve bel bölgesini bütün yağlardan arındırmak 50 cm yapmak istiyorum maksimum 55 en fazla. Sizce doğru yoldamıyım? Değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yağları vücudumuz enerjı olarak kullanmak adına depo eder, yaglarin depolandigi yer kisiye gore degisir.. kimi gobekte kimi basende kimi yanlarda ve bazende tum vucuda yayilabilir, o nedenle bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur inanmayın böyle şeylere... yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.
    verdiğim değerler örnektir

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Boyuna göre iyi bir kilon var zaten. Üç veya dört kilo versen yeter. Kilo vermeye çalışma, bacaklarını karnını sikilastiran egzersizler yap. Abur cuburu kesmen iyi olmuş.

0|0
    0|0
    • Tamamen kestim yapıyorum bütün egzersizlerimi. Bu arada tek korkum kas kütlesini artırmak hacim istemiyorum bunun olmaması için ne yapmam lazım?

• Tamamdır canım benim çok teşekkür ederim 😍

• Rica ederim ne demek 😂

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Youtube ye zuzka light yaz ve o kadinin yaptıklarini yap kendine program düzenlee 😉

0|0
    0|0
    • Program düzenledim zaten o konuda sıkıntı yok vücut alıştığı için her iki haftada bir değiştirmeyi planlıyorum hareketleri. Bu arada Rebecca louise ile yapıyorum cardioyu pilates ebru Şallı ile zumbada tempolu ☺

• Tamamdır bakıcam onada merak ettim ☺ Sağol dostum 👍🙇

• Kokay gelsinn 🙋‍♂️🙋‍♂️🙋‍♂️

• bol bol ip atla cok işine yarar

0|0
    0|0
    • Bacağı şişirmezmi ip atlamak 😕 işte en korktuğum bu şişkin kas istemiyorum

• Çok seviyorum inanılmaz mutlu ediyo beni 😄

• negüzel devam et birakma ama kıs ayı dikkat et kendini sakatlama

• Bölgesel olarak kilo veremezsin

0|0
    0|0
  • Yumurta tüket haşlanmış protein var bol bol

0|0
    0|0
  • aç karnına spor yapma

0|0
    0|0
    • Nedenki? Cardioda aç karnına daha çok yağ yakılıyo diye biliyorum

• Evet haklısın sanırım 😕 Bu arada yorumda bir arkadas hergün spor yapılmaz demiş çok fena kafam karıştı şimdi ben neyi nasıl hangi gün yapıyım? Yanlış bişey yapmak istemiyorum bir fikrin var mı bu konuda

• bana òzelden yazabilirsin yılların fitnessçisiyim

• Evde bir zamana kadar sürdürürsün spor salonu şart emin ol.

0|0
    0|0
  • bak şimdi bölgesel yağ yakımı yoktur genel yağ oranı ile alakalıdır göbek çok yoksa iyidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yav 50 cm bel ne anoreksiya mı olmak istiyon

0|0
    0|0
  • Çok iyi gidiyorsun bence squatida ekle programina 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...