Bademcik ameliyatı hakkında cevaplarınızı bekliyorum

merhabalar,

5 yaşındaki yeğenimin (erkek) bademciklerinin sürekli şişmesi sonucu doktora götürdük ve bademciklerini alacağız dedi.Lazerli bademcik amelıyatının daha ıyı olduğunu söyluyorlar.Yiğenim küçük olduğu için onun amelıyatta ve amelıyat sonrasında en az acıyla bu işten kurtulmasını istiyorum.Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabılırlermı? İzmirde hangi hastanede lazerli bademcık amelıyatı yapılıyor, yeşil kart ameliyatı karşılıyor mu.cevaplarınızı beklıyorum,

Teşekkür ederim.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• baska bir doktora gitmenizi öneririm. bademcikler kolay kolay alınmaz. eskiden alıyorlardı ama yeni nesil doktorlar pek alma yanlısı değil. bir kaç farklı KBB Uzmanı hekimine görünebilirsiniz.

1|0
    0|0
    • olmazsa öyle yapalım küçük gibi görünen ciddi bir konu aslında. ama illede alınacak denirse hangı yontem daha iyi olur sizce?

• geçmiş olsun.

• Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 4

• bende aldırmıycaktım çok direndim önemli dediler ama 3yıl oldu ameliyat olalı Allaha şükür bir kere bile hasta olmadım daha önce 2ayda bir hadta rapor alırdım boğazım ağrır ateşim çıkardı şimdi çok memnunum şükür sıkıntıdan kurtuldum bana lazer dediler lazer kesmemiş ameliyat sonrası gösterdiler taş gibi olmuş o yüzden normal kesmişler lazer daha iyi tabiki iyi olana kadar 2 hafta sıkıntı çektim daha sonra hayat daha iyi oldu.

0|0
    0|0
    • Lazer nasıl kesmez? Bide kesecek mi kesmeyecek mı derdı mı var bu lazerlı yöntemin? nerede amelıyat olmuştunuz acaba izmirdemi?

• o kadarını bilmiyorum yaşım 26 birazda sigarayı fazla içiyorum o yüzden olumsuz etkilemiş galiba 5-6 yasındaki cocukda sorun olmaz alırlar lazerle kayseride özel bir hastanede yaptırdım sorun yapmayın sıkıntı cekmez bu ameliyat küçük yaşta olmak gerekiyormuş yaş ilerledikce bizim gibi iyileşme süresi uzuyo 2 gunde rahat eder ufaklık

• Umarım dediğiniz gibi olur. Teşekkürler.

• Aldırmayın benımkılerde alıncaktı aldırmadık düzeldi bademcik cok onemlı bir organdır

0|0
    0|0
    • hep sorun cıkarmasa da biz de aldırmasak keşke.aslında alıncak dendiğinde sevinmiştim yanı yemek yiyemiyo konusamıyo her 3 haftada bir aynı sorun.ateş de yapıyor.Sizinki nasıl düzeldi yediğinize içtiğinize mi dikkat ettiniz

• teşekkür ederim

• Ric ederim

• aldırın birşey olmaz yeşil kart olayını bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Bademciklerini aldırmış daha sonra da tekrar geri diktirtmiş biri olarak söylüyorum aldırtma! Sakın... İltihap miltihap oluyor bademcik olmadımı boğazda... Sesin ilginçleşiyor. 1 hafta da gerisin geriye tekrar taktırtmıştım. Aman Allah'ım cehennem gibiydi.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çocuğu çok rahatlatıyor sürekli hasta ve iştahsızken ameliyat sonrası iştahı açılıyor..toparlanıyor. işte bir tek hastanenin yüzü soğuktur..o var..geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • bende 8 yaşındayken olmuştum 2 sinidi aldılar. çok iyi hatırlıyorum 1 hafta boyunca sadece dondurma yedim sebebini bilmiyorum ama dondurma iyi gelir diyor doktorlar.

0|0
    0|0
  • Bademcikleri aldırmak çözüm değil hatta enfeksiyon hemen ciğerlere gidiyor bademcikler olunca bademcikte kalıyor aslında bence alınmamalı

1|0
    0|0
    • bende birkaç yerde bu şekilde okudum ama cocuk ne yerse yesın hemen sisiyor ateşi çıkıyor. yanı sürekli bunu çekmesi daha beter değilmi

• bu sefer ciğerlere gidicek daha kötü olucak bende öyleydim çocukken halada öyleyim aylık koruyucu iğneler var onları yaptırırsan en azından kış aylarından hiç hastalanmaz

• çoğul eki eklemişim :D tek bir tane << tecrübe konuşuyor:)

Yükleniyor...