Vücudum nasıl sıkılaşır?

Spor salonuna gidiyorum fiziğim düzgün ama sıkı değil.

Sıkılaşmam için hangi hareketleri ya da hangi spor aletlerini ne kadar yapmalıyım?

mesela ne kadar yürümeliyim koşmalımıyım?

Pilates ne kadar yapmam lazım? haftada kaç kez?

ve spor yapınca vücut daha çok yağlanıyormus sporu bırakınca kilo aldırıyormus bu doğrumu?

0|0
110

En İyi Erkek Görüşü

• idmanlarında agırlık kullanmalısın ve 8-10tekrar max ağırlık sistemıyle çalışmalısın. squat etkılı temel bir egzersizdir ancak agırlıkla çalışacagın ıcın tehlıkelı teknıgını ıyı ogrenmelısın aksi taktirde ciddi sakatlıklar yaşabilirsin.. beslenme konusu ıdman kadr cok onemlı.. kg başına 1,8 - 2grm hayvansal proteıni alacaksın ve bunun yanına kompleks karbonhıdrat alacaksın sağlıklı yağlrdan bir mıktar tüketebilirsin balık yagı gibi zeytın yagı gibi kuruyemışlerdekı yaglar gibi.. egzersizlerini ve beslenmeni doğru yaparsan yag oranın dusucek kas oranın ve sıkılaşman artacak (çok fazla kaslanırım dıye korkma öyle bırsey yok).. uzun vadede eger dısıplınlı olursan sonuca ulaşırsın

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• pilates squat vs evde egzersizler

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Spor yapınca yağlanma yapmaz, yağ azalır kas gelişir. Sıkılaşma için yüzmek çok işe yarıyor.

1|0
    0|0
  • hangi bölgeni sıkılaştırmak istiyosun? günde yarım saat tempolu yürümen yag yakımını artırır bana sorarsan platesten cok daha etkili hareketler var son sordugun soruyu sadece spor yapmayanlar dogru der toplum arasında yapmayanların genel verdigi cevap bırakınca sarkar 😄

1|0
    0|0
    • kalça ve basen... pilatesten daha etkılı hareketler neler peki ayrıca son sorduğum sorunun cevabı nedir

• Hmm teşekkür ederim 😊

• rica ederim :)

• 20 dk hızlı tempo yürüyüşle başla önce vcudun alışssın birden yüklenerek hevesini kaçırma

1|0
    0|0
  • Ağırlık antrenmanı yap beslenmene dikkat et bol su iç düzenli uyu

1|0
    0|0
  • Evet ilerde bıraktıgında sarkmalar olur.

0|0
    0|0
  • yüz..

0|0
    0|0
  • Bunların hepsi fitness eğitmeni oyuzden buradalar sen gittiğin salondaki hocana sor program yapsın

0|0
    0|0
  • zorla biraz

0|0
    0|0
  • Sevişerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...