Yüzme korkumu nasıl yenebilirim ?

yüzerek ? onu yapıyorum zaten yüzmeye çalışıyorum ilk defa girdim havuza yüzmeyi öğrenmek için ama hoca çok beğendi ilk defa yüzmeme rağmen ayaklarını çok güzel çırpıyorsun diyor ama ben o tahtayı bırakamıyorum.suyun üzerinde duramıyorum galiba.boğulurum diye korkuyorum.havuzn boyu yüksek değil 140 cm.benim gittiğim kursda 40-50 yaşında kadınlar geliyor görseniz çok iyi yüzüyorlar.ben haftaya kursa gittiğimde korkumu yenmiş olarak gitmek istiyorum.nasıl yenerim ?

0|0
10|15

En İyi Kız Görüşü

• bak şöyle dusun sen sonuçta ogrenmeye gıdıyosun bırak kendını nasılsa bısıy olsa hemen kutarrlar ama emın ol bısey olmaz bırak ayaklarını yanında hocanda var hıc öyle boğulurum flan dye bakma olaya

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• benim tavsiyem öncelikle havuz gibi yerlerde suya dalmak ve altta kalmaya zorlamak sonra aynısını denizde misal ben yuzmeyi dalarak ogrenmistim suyun ustunde yuzmeye calısırken su yutardım yutmamak için nefes tutmaya basladım ardından dalmaya sonra yukarda yuzebildim aslında benimde bogulma fobim vardı ama baya insan kurtardım

0|0
    0|0
  • Havuz derin degil bogulma ihtimalik yok rahat ol. Oncelikle yuzmeyi bosver sudan korkmamayi ogren. Mesela suyun icine kafani sok ve gozlerini aç saga sola bak suyun altini seyret sakin bir sekilde nefesin bittiginde kafani cikart nefes al.. Daha sonra nefesini tut ve kendini suyun ustune yuz ustu birak gene ayni sekilde suyun icini izle sakin ve soguk kanli nefesin bittiginde ayaga kalk nefes al. Bu sekilde sudan korkunu yeneceksin. Sonrasi cocuk isi. Gene kendini suya yuz ustu birak ve busefer basini biraz yukari kaldirip yavasca ayaklarini cirp ve kulac at sakin bir sekilde nefes al ver. Yuzmeyi ogrendin tatlim:)

0|0
    0|0
  • Bana göre yüzme korkusu en iyi insanı bogmayan bir suda yenilir.Su yogunlugu cok fazla olursa eger insan yüzmesine kalmadan su üstünde kalıyor.Lut gölü tuzluluk oranı yüzde 27 hiçbir canlı yasamaz ve batmaz.Benim bildiğim sadece bu göl var bu göl israile yakın bir yerde tabi gidemezsin ama aklında bir fikir olsun diye yazdım.

0|0
    0|0
  • Bende ilk yüzüşümde senin gibiydim sanırım 14 yaşındaydım biraz geç gibi göükebilir ama fobi işte :))

neyse kısa bir yere git ayağının rahatlıkla yere değebileceği orda yüzmeye çalıs kulaç atfalan ben öyle öğrendim tabi denizdeydim denizde suyun kaldırma kuvveti fazla diyorlar ama neyse oyle dene kenardan git ki tutuna bilesin kulaç at birşeyler yap işte ama en önemlisi kendini sıkma.

0|0
    0|0
  • bak siteidğin gibi takıl istediğin hareketleri yap saçmala falan doğruyu zaten kendin bulursun...hocalarında yok iyi çırpıyon yok bilmemne diye yavşamasına pek müsamaha gösterme...140 boyundaki bir suda hususi boğulmak istesen bile boğulamayacağın için rahat rahat saçmalaya saçmalaya kendin öğren

0|0
    0|0
  • zmanla aşarsın

0|0
    0|0
  • her şey beyinde bitiyor fizik kurallarına göre ağırlık merkezini koruduğun sürece batmazsın bide yüzücülerin bir tezi vardır havuzda 100 saat diye bu süreyi geçirince aklındaki bütün sorular gidick ve michel phelps gibi yüzersin :)

0|0
    0|0
  • atsınlar havuza korkudan bak nası yüzüyon

0|0
    0|0
  • çalışcaksın bacım zamanla zamanla olacaktır

0|0
    0|0
  • yanında iyi yüzme bilen bir partner ile

0|0
    0|0
  • jaws filminin izle korkun geçer:D

0|0
    0|0
  • sudan korkmaman gerek yüz üstü bide sırt üstü suda durmayı öğrenirsen yüzersin dene sadece korkma

0|0
    0|0
    • duramıyorum işte sorun orda

• valla bende senin gibiyim ayaklarımın yere değmediğini anladığım an paniklemeye başlıyorum:D

0|0
    0|0
  • Al benden de o kadar.

0|0
    0|0
  • psikologla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• sürekli su da zaman geçirirsen alışırsın,suyun seni yukarı kaldıracağını ve dibe batmayacağını düşün.

0|0
    0|0
  • havuzda yüzmek daha zordur, önce denizde denesen daha iyi olur. boğulacağını düşündükçe kendini sıkıyorsun, bunu düşünmekten vazgeçmeye çalış. su zaten kaldırıyor seni hiç hareket etmesen bile. ama havuzda yukarıda kalmak için biraz çabalaman gerekiyor. batmaktan korkma, batarsan hemen tutup çıkarırlar zaten yüksek de değilmiş, batmazsın korkma

0|0
    0|0
    • antepde denizi nerden bulucam ben :D

• ben senin antep'te olduğunu nerden bilebilirim sence

• bilmen lazımdı , çok ayıp sanaa aaa :D

• sürekli yüzerek yenebilrsin

0|0
    0|0
  • Babanla , yakın arkadaşlarınla , sevgilinle falan yüzmeyi dene ..

Ben kendimi bildim bileli yüzerim.. Bi ara korkmuştum ..Denize gidemez olmuştum.. Babamla beraber bir kaç kere gidince tekrar eskisi gibi oldum ..

0|0
    0|0
    • orada tanışıp yakın olduğum arkadaşlar var.onlar çabalıyor da ben korkuyorum işte :d

• alışarak yenebilirsin <3

0|0
    0|0
  • İlk baslarda can simitiyle falan yüz

0|0
    0|0
    • sosis ve tahta yardımediyor zaten :)

• Kendini konuşarak cesaretlendirebilirsin..

0|0
    0|0
  • korkarak yüzme öğrenemezsin

0|0
    0|0
  • merak etme boğulursan kurtarırlar seni

0|0
    0|0
Yükleniyor...