Kapat

Yurt dışındaki web sitelerinden Türkiye'de yasal olarak silah alınabilir mi?

ruhsat vs. işleri bende biliyorum fakat türkiyede geçerlimi bu iş ya da nasıl geçerli kılınabilir ? istediğim 2 silah var zaten ar 15 veya mk25 socom

Güncellemeler:
neden silah istiyorsun diye sorarsanız tamamen güvenlik acısından

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Benim sana tavsiyem Smith & Wesson veya Sig Sauer al, yurt dışından silah alanı görmedim ama tahmin yürüterek alabileceğini düşünüyorum. Oraya bir fotokopi yollarsın ruhsat işlemi için, onlarda gerekli yerleri doldurup gönderirler, birde burada tekrar kontrol edilir diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • tabiki kontrol edicekler sonuçta silah bu ve ülkemizde birçok eylem vs. oluyor ülkemizde her silah bulunmuyor genelde tabanca tarzı silahlar bulunuyor ve bunlarda cok basit kaçıyor sig sauerin SG552 piyade tüfeği var ama pek tercihim değil kalibresi yüksek fakat kullanışlı değil ama Smith&wesson tabiki 1. numarada teşekkürler :)

• Bende teşekkür ederim. Kısmetse onları da alırsın.

• kısmet kardeşim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• silah ehliyeti dukdan sonra kullanabilirsin ama zollden gecmesi zor gibi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bahsettiğin 2 silah da tam otomatik tüfekler.. Bu nedenle ruhsat alamazsın..

Onu geçtim, tarihi eserlik tabanca sayılan MP-5 e bile ruhsat alamazsın, ancak o silahı görevinde kullanma yetkisi olan bir güvenlik şirketinin müdürü filan olursan poligonda atış yapmana izin verilir.. Onda da silah o şirketin malı olacak ve görev noktası resmiyette neyse poligon harici oradan dışarı çıkmayacak..

Yanlış bilmiyorsam akrep'e bile ruhsat almak için kırk takla attırıyorlar..

Moralini bozmadım umarım..

0|1
    0|0
    • yardımcı oldun kardeşim pardon mk25 yazmışım mk23 yazıcaktım bu silah usp.45 in kalibresi ve boyutu büyük olanından . bu dediklerin sadece tam otomatik silahlar içinmi geçerli yoksa PSG-1 veyatta spas-12 gibi silahlar içinde geçerlimi ?

• zepas için emin değilim ama HeKa için alamazsın, sonuçta askeri envanterde olan bir silah: Keskin nişancı tüfeği..

• teşekkürler kardeşim sagol bilgilerin için :)

• Merhaba taktakçı

Yok alamazsın. Mümkünatı yok

0|1
    0|0
Yükleniyor...