Kapat

Boks mu Kick Boks mu (Bilen birileri bakabilirmi) ?

Sizce hangisini seçiyim? Boksta gardın iyi olur diyenler var ama kickboksta gard farklıymış. bide önce boksa gidip sonra kick boksa gidersem kaval kemiği kırılması gibi sıkıntı var. bide kick boksta direk ve yumruklar zayıf diye duydum tekmede olduğu için kombinasyon falan mesela direk+low kick bunu yaparken yumruk tam oturmuyormuş gibi şeyler duymuştum. Bilgili birileri bakabilirmi?

0|0
1|2

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• İkisini de dene tarafını seç

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Lisanslı 3 yıl boks yaptım. Boksta yumruklar daha çok etkili Kickboks ise Spor Antrenörlüğü yapıyorum bunun yanında Kickboks dersleri veriyorum. Kickboksta ise dediğin gibi kobinasyon daha önemli ama yumruklar daha zayıf diye bir söz konusu değil sen yakın mesafede birkaç tekme hareketi haricinde tekme atamıyacağın için yumrukların devreye girer. Gerekli ekipmanları kullanırsan özellikle ayak koruyucu ve kaval kemiği koruyan özel ekipmanla sakatlanma riskini azaltırsın. Emin ol doğru ekipmanla bu işi yaparsan Futbol'dan bile daha az sakatlanma riski doğuyor bu işi yapmayanlar sanıyolarki darbe alınca daha çok sakatlanırsın. Vücut alıştıkça sakatlanma riski azalıcaktır. Kolay Gelsin.

0|0
    0|0
    • eyvallah :D

• Rica Ederim Bol sağlıklı hayatlar sana

• kick boks yapıyorum hiç sıkıntı yapmadan boks maçına da çıkabilirim yumruğun zayıf olması biraz hikaye. Doğru kombinasyonda zayıf olmaz, full dövüşmeyeceksen o kadar sert girmenin mantığı yok.

0|0
    0|0
    • Eyvallah ama boksa mi gideyim kick boksami

• Bide ben karistirmisim bu yazdiklarin muay thaida da gecerli değil mi

• benim kick boks ve muai thai lisansım var, ikisini hatta üçünü yapabiliyorum. Hepsinin tekniklerini aynı yerde aynı hoca öğretiyor bize. Birbirimizle boks ve kick boks maçı yapıyoruz ama muai thai yapmıyoruz sadece. Muai thaide kick boks ile aynı süre

Yükleniyor...