Spordan sonra oluşan ağrılar ve kramp?

Spora başlayalı henüz 2 hafta oldu fitness'a gitmiyorum step aerobik kursuna gidiyorum ama baya bir hareket yapıyoruz ilk gün çok hızlı hareket ettim vücudum da alışık olmadığından sanırım sonraki gün her yerim tutulmuştu bacaklarıma kramp giriyordu hala da ağrılar devam ediyor sizce ne yapmam gerekiyor bu ağrıları önlemek için? Ya da zamanla alışır ağrı çekmez miyim?

0|0
523

En İyi Erkek Görüşü

• yapcak birsey yok agri kesici kremlerle kas gevseticilerle agrini hafifletirsin biraz ama zaman la gecer ve alisirsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Endiwe etmene gerek yok. Kaslarin caliwmaya bawlamiw. Belli uzun zaman uyumuwa benziyor😂
    Agrilari onlemek icin spora ısınma haraketleriyle bawlamalisin. Sakin bir tempoda yani. Sonra su icmeye dikkat etmelisin ve bir nefeste icmemeye caliw az az yani. Zamanla vucudun aliwacak. Ve birde mesela dun karin eqzersizleri yaptiysan bugun bacak, sirt eqzersizleri yap. Deyiwik bir tempoyla yani. Hergun etmemeye de dikkat et ayrica. Yararindan cok zarari olur. Bu kadar. Saglikli yawam dilegiyle.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• hamlık agırısı yasıyorsun bu gayet normal.. bunun derecelerı var tabı senınkı cıddı bır durum olarak görebilirz bunun sebebı ise uzun zaman kasların drence ugramayıp bıranda drence ugrayınca kasların tepkımeye ugruyor bu agrıların oluşmasıda bundan kaynaklanıyor.. spor başladıgın zaman çok düşük ağırlıklarla ve hatta sadece vücut agırlıgınla kendını cok yormadan sporunu yapmalısın.. biz buna adaptasyon süreci diyoruz.. hareketlerı makınelerı egzersiz çeşitlerini temel kurallarını öğrenme süreci.. daha sonra yavas yavas ağırlıkları arttırırsın böylelıkle kasların alışmış olur ve hamlık agrılarından kurtulmuş olursun.. şu an senin yapman gereken şey bol bol dinlen agrıyan bölgeye soguk ya da sıcak suyla sabunla ovman ve bol su içmendir.

0|0
    0|0
  • Zamanla alışırsın ilk zamanlardan kendini çok kasma. Tansiyonun felan düşer bayılır kalırsın. Ve su içmeyidd ihmal. etme. Kendinide çok kasma

1|0
    0|0
  • Kaslar açiliyo hamligi atiyosun zamanla normale doner

1|0
    0|0
  • Ağrı çekmen iyiye işaret yerinde duramayacak kadar ağrın olmadığı sürece dert etme

1|0
    0|0
  • 2-3 hafta ağrıması doğaldır

1|0
    0|0
  • Zamanla vucut alisir

1|0
    0|0
  • Spor sagliga zararlidir.

0|0
    1|0
  • bir kaç hafta daha dayan vucudun katılaşıcak alışırsın

1|0
    0|0
  • zamanla alışır vücut ağrı çekmezsin bunlar hep hamlıktan oluyor bana da olmuştu zamanında 😄

1|0
    0|0
  • Alışıcak elbette çok kasılma kramp oluyorsa biraz dinlen..

1|0
    0|0
  • Kaslar yeni yeni calistig icin yoruluyor. yakinda agrimamaya baslar

1|0
    0|0
  • Alışır

0|0
    0|0
  • yeterince ısınmazsan olur

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş başla kendini zorlama

0|0
    0|0
  • Zamanla alışırsın olağan şeyler bunlar

0|0
    0|0
  • 1 kase yogurt 1 cay kasigi toz zerdecal tarcin ve bir tutam karabiber karistir ye iyi gelir

0|0
    0|0
  • kas tutulması normaldir acemiler için, geçer zamanla

0|0
    0|0
  • senin spora ihtiyacın yok ki

0|0
    0|0
  • İşin bitince soğuma egzersizi yap

0|0
    0|0
  • Ağrımazsa zaten sıkıntı vardır. Eğer egzersiz yaptığın bölgeler yanıyor ise yaptığın hareket faydalı hale geliyordur. 2 ay kadar sürer.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...