Hayatınızda herşey karşılıklı mıdır??????

Hep karşı tarafa fedakar olan kişi misiniz yoksa illa yaptığınız fedakarlığın,iyiliğin ya da yaptığınızın aynısını bekler misiniz?

0|0
12|23

En İyi Erkek Görüşü

• gayet baş tacı ederim,artık gerisi karşının insanlığı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Karşılık sayılır mı bilmiyorum ama.. Minnet duyulmasını zaman zaman bekliyor insan..

Fiziksel olmasa da duygusal bir karşılık bekleyebiliyor..

İki seneye yakın her gün evinden alıp işe beraber gittiğinizi düşünün bir arkadaşınızla..

İki sene sonra kendi aracını alıyor..Sizin maddi bir beklentiniz yok ama öyle ki

Gün geliyor ya, yenilemek için aracınızı sattığınız bir hafta boyunca siz minibüsle gidiyorsunuz işe,bir kere de sormuyor nasıl geliyorsun diye..

İşte bu tip şeyler genelde insanın canını sıkan..

0|0
    0|0
    • Haklısın aslında zaten beklenilen maddiyat değil.Düşünülmek.İnsanlar ne kadar bencil değil mi?Ya da belkide biz böyle düşündüğümüz için benciliz.Gidip söylesen almasaydın der sana :)

• Ya hani adamın aklına bile gelmiyordu düşünsene.. en azından bir sormasını bekliyorsun yok..Kendi sorunları hallolunca seni unutuyor insanlar. İşte aynen çok da hassas düşünmemek de lazım ne yapayım.. daral'ım ben.. daralıyorum:D

• Tamam daralma relaks ol:D

Bir daha nik alırsan adını relaks yok:)

• Yok tek taraflı efenim :)

cut.

0|0
    1|0
    • Beklentisizsin o zaman:)

Cut ne demek?

• Hayır karşılıksız yaparım

ama bişiler ters giderse üzülürüm o kadar.

1|0
    0|0
  • Ben karsılık beklemem doğru olanda budur.

0|0
    0|0
    • Doğrular kişiden kişiye göre değişir.Aradığım doğru değil gerçek.

• O senin arayısın bir sey diyemem.

• "Ben bunu karşılık beklemeden yapıyorum!" diyen aldığı karşılığın farkında değildir sadece... Mutlaka yaptığı şey sonrasında bir karşılık alıyordur... Farkına varmak için biraz düşünmesi gerekir... Farkına varmamayı seçenler ise "Bunu karşılıksız yaptım!" duygusunun hazzını yaşar... Bu da bir tür karşılıktır...

0|0
    0|0
    • İlginç bir cevap oldu:)

Yani karşılıksız yaptığı şeyin verdiği manevi duyguda bir karşılık diyorsun.

• Bazen bende kabul ediyorum anlaşılması zor bir adam oluyorum... :) evet buda bir tepki bicimi bunu iyi veya kötü yönde değerlendire biliririz ...

• Karşılık beklemem, hiç bir zaman.

0|0
    0|0
  • Almadan vermek allaa mahsus. Önce alıcan. Tok satıcı olucan. Yoksa kız kısmı şımarır vermeden istemeye başlar.

0|0
    0|0
  • sadece herkesten çok uzakta olmak istiyorum. ayılarla kaplanlarla yunuslarla yani hayvanlarla yaşayayım en vahşisiyle ama insanlardan uzak olayım. :)

1|0
    0|0
    • Pi'nin yaşamı diyorsun yani:)

• denizde olmayalım ya. hani adaya çıkmıştı ya işte öyle bir yer olsun. kaplan bu ya sağı solu belli olmaz yer beni.

• Evet iyilik konusunda karşılık beklemem bana zararı dokunmasında...Ama seviyorsam aşıksam karşılık beklerim ben buyum..

Huzurlarınızda ben.

0|0
    0|0
  • aşk karşımdakide bana aşık olursa bende ona aşık olurum demeyen insana huyunu değiştirten karşılıksız duyguların babasıdır...

0|0
    0|0
  • Fedakardım. Artık içim geçti :/

0|0
    0|0
  • Hep fedakarımdır ama bir süre sonra karşılığı gelmezse insan ister istemez beklentiye giriyor

1|0
    0|0
    • Zamanla değişiyor durum.

• Herkes için hiçbir karşılığı olmadan sürekli fedakarlık yapıcak insan tanıyamadım ben şimdiye kadar

• sergüzesşztim ben

0|0
    1|0
  • Fedakarım ama karşılık çoğu zaman almadım bu hayatta

0|0
    0|0
    • Haklısın.

• Peki karşılık alamadım çoğu zaman demek aslında yaptıklarından bir karşılık beklediğini ifade etmiyor mu?

• Ediyo ama ne bilim etsede etmesede neyi değiştirir ki hayatımda yapsan olmuyo yapmasan olmuyor fedakarlık

• aynısı beklemem,umurumda olmaz, olmalmalıdır da,

0|0
    0|0
  • genelde fadekarımdır

0|0
    0|0
  • Dünya menfaat üzerine kuruludur. Kapitalist düzen bunu gerektiriyor.

0|0
    0|0
  • hayır beklemem. ne demişler iyilik yap denize at.

0|0
    0|0
  • karşılık beklemeden yapmak en güzeli en doğalı...

0|0
    0|0
  • Bazı şeyler ama karşılıksız yaptıgım o kadar çok şey varki değeri bilinmiyor

0|0
    0|0
  • valla çay veriyosam marka alırım arkadaş yok öyle yaz tahtaya al haftaya

0|0
    1|0
  • hayır, karşılıksızdır.kesinlikle.

bu arada nickinle resmin harika :)

0|0
    0|0
    • Kesinlikle çok iddalı oldu.

T.e.

• öyledir ama, mesela sana bu iltifatımdan karşılık beklememek için gizli cevapladım. öyleyimdir ya, ya şimdi iş konusu da ayrı ama :D

Kızlar Ne Diyor 12

• davranışlarının dönütünü almayı umut edebilirsin ama beklenti içine girmemelisin.

0|1
    0|1
  • Karsi taraftan bir sey beklemedim hic..

0|0
    0|0
  • her zaman değil

0|0
    0|0
  • Yaptigim iyiliklerin karsiligini beklemks olsaydimşu ancok mutsuz olurdum..napiosam karsilik beklemeden yaparim..

0|0
    0|0
  • evet karşılık beklerim.

1|0
    0|0
  • yaptığım fedakarlığı çıkar için yapmıyorum,dönmesede olur

0|0
    0|0
    • Sanmıyorum..Hiç birşey almadan veren insan zaten kemale ermiştir..

• Hayır..

Karşılıksız beklemeden yaptığım şeyler var ..

0|0
    0|0
  • ne yaparsan yap yaranamazsın insanlar o kadar bencilkiiii anlatılmaz yaşanır

0|0
    0|0
  • hayır. ama misafirliğe gidip gelme olayı hep karşılıklıdır

0|0
    0|0
  • Karşılık beklemem

0|0
    0|0
  • fedakar :(

0|0
    0|0
  • Evet karşılık beklerim.