Baylar bir konuyu merak ettim bakarmısınız

Normal sahada maç yaptığımda büyük olsun veya küçük saha olsun kolay kolay yorulmuyorum fakat halı sahada 15-20 dakikada kesilmeye başlıyorum sizdede var mıböyle bir durum?

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü halı saha maçında büyük sahaya oranla daha fazla koşarsın. Büyük sahada biraz depar vs pası başkasına verir bekler dinlenirsin. Halı sahada küçük olduğu için kalabalık yer dar sürekli koşarsın. Dolayısıyla da çok yorulursun.

0|3
    0|0
    • geçen yıl ramazanda son iftardan sonra gitmiştim felaket olmuştum hani soğuk yerden gelirsinde ısınırsın sonra kan akışı bir değişik olur öyle olmuştu vücudum ve acayip şekilde kramp girmişti bacağımın kramplı halini görseniz şaşardınız kasın ortası oyuk şekilde olmuştu çok acayipti

• Hamlık ta varsa normaldir. Çok yormuşsun kendini.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Uzun mesafe normaldir...Ya da zeminden dolayı.

0|1
    0|0
  • alerjik astım olabilir ya da zeminden kaynaklanıyor

0|1
    0|0
    • nefesimde problem olmuyorki sadece çok yoruluyorum birde kıp kırmızı olup fazla terliyorum halı sahada

Erkekler Ne Diyor 7

• kapalı alanlarda böyle oluyor

basketbolda da salondayken daha çabuk yoruluyorum ama açık sahaysa nefes alış verişi daha iyi oluyor

0|1
    0|0
  • Öncelikli neden halı sahada hem kilometre olarak fazla koşman, hem de genelde kısa deparlar, dönüşler yapmak zorunda kalman.

En az bir o kadar önemli bir başka neden de şu galiba:

Toprak veya çim sahada üzerinde biriken elektriği toprağa atabiliyorsun..

Ama halı sahada naylonda koşarak vücuduna normalden daha fazla elektrik yükleniyor. Ve zemin yalıtkan olduğu için bunu atamıyorsun..

Bir yerden sonra da anormal efor harcıyorsun doğal olarak.

0|1
    0|1
    • 1suskunmavi çim sahada topu eğer çıplak ayak ile oynarsan dediğin doğru olur. Ayakkabı varken toprak üzerinde enerji boşaltamazsın. Fazla yorulmasının tek sebebi zemin :=)

• Evet bu problemin sebebi zeminden kaynaklanıyor. Normal sahada ayakların çim üzerinde olduğundan yani yumuşak zemin. Kasların fazla yorulmuyor rahat hareket ediyorsun, ama halı saha zemini ne yazık ki beton üzerinde ve içindeki plastikler ayak kaslarını çok yoruyor..

Sana tavsiyem hafif ayakkabı kullan halı sahada oynarken ve kesinlikle krampon giyme onunda çok etkisi oluyor..

0|1
    0|0
  • halısahaların boyutları standart olduğu için pek büyük sayılmaz ve herkes bir ileri bir geri koşturmak zorunda kalır, yani normal sahalarda olduğu gibi bir süre dinlenme şansın olmaz, onun için de halısahalarda çok çabuk kesilir insan ;)

0|1
    0|0
  • halı sahanın havası nefessiz bırakıyo genelde değişik bir havası var gözlerimide yakıyo ondan olabilir belki...

0|1
    0|0
  • Kanka bunun nedeni zemindir. Halı saha zemini toprak ve çim sahalara göre daha serttir. Halı saha kalbi çok daha fazla yoruyormuş ..

0|1
    0|1
    • peki sendede oluyormu aynısı:)?yani fark oluyomu halı saha ile normal saha arasında?

• haklısın teşekkür ederim kardeş:)

• eyvallah kanka ;)

• normal saha büyük küüçükle, halı saha arasındaki fark ne? halı sahayı biliyomda diğeri ne?

0|1
    0|0
    • yani bazen büyük sahayı bölüyorlar bizim okulun önünde bir turnuvada yapmışlardı sahada enlemesine kale yaptılar yeni çizgi çektiler ama kale halı sahadaki kadardı aşağı yukarı büyük kale yapmadılar...

Yükleniyor...