Zayıfların spor yapması kas yapmaz mı?

Ben çok zayıfım ama üç aydan fazla bir süredir düzenli olarak spor yapıyorum artık bağımlısı gibi bişey oldum ama sorun şu ki vücudumda pek de bir değişiklik fark edemiyorum bu durum zayıf olduğum için midir yoksa süre olarak ne kadar olması gerekir belli bir sonuç almak için sizce?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• en az 50 dk falan yapman lazım ama zaten zayıfsan fazla belli olmaz karnım şekil alsın sıkı ve hoş dursun diyorsan mekik çek bacak hareketleri yap

0|0
    1|0
    • haftada 6 gün yapıyorum 40 dk kadar ama hiç durmuyorum

• her egzersizden önce kardiyo yapıyorum fast food abur cubur cola alkol falan sevmem zaten bazıları da zayıf olduğun için sonuç alamıyorsun diyorlar

• sen öyle düşünme devam et vücuttaki yağ oranın az olduğu için daha rahat kas çıkarırsın ama tabi bu işler 1 ayda olucak bir iş değil istikrar gerektiren bir iş

Erkekler Ne Diyor 7

• demek ki birseyleri eksik yapıyorsun Örneğin duzenli besleniyormusun ? hergun agırlığının kilo bası 2 gram protein alıyormusun ? yeterli miktarda karbonhidrat alıyormusun yani gunluk toplam alman gereken kalori madem sporda yapıyorsun asagı yukarı 3000 kalori civarında olmalı. ayrıca uyku duzenin nasıl ? biliyormusun spor % 30 uyku ve dinlenme % 70 kas gelişiminde önemlidir. baslıca ip ucları bunlar. spora devamm. basarılar. takıldığın yer olursa yine gel yine sor. yasın boyun kilon vs bunlarıda yaz. ve ne tur bir spor yaptığını da yazarsan daha cok yardımcı olan olacaktır. basarılar..

0|0
    0|0
    • dvdlerden yapıyorum ben zaten jillian michaels ve insanity workout yani teknik de var kardiyo destekli zaten fitness tarzı oluyor sanırım teşekkürrler bu arada

• ama sanırım beslenme ve uyku eksikliğinden de olabilir dediğiniz gibi zaten dediğim gibi çok zayıfım sadece 44 kiloyum onun dışında gitar da çalıyorum ing vs hiç boş durmuyorum belki bundan da olabilir o kadar dinlenmiyorum çünkü sanırım

• zayıfsanız, yağ dokunuz pek yoksa düzgün bir vücuda sahip olmak bir tarafa dahada zayıflayıp çelimsizleşedebilirsiniz. bir bayan olarak kaslarınıza fazla yüklenen sporda yapmayın , yaparsanız kaslı bir erkek gibide olabilirsiniz . tahmin ettiğim kadarıyla sizin biraz beslenmeniz gerekiyor ve bunun yanında kondüsyon, kültür-fizik sporunuzuda yaparsanız düzenli daha düzgün bir bayan vücuduna sahip olabilirsiniz.

0|0
    0|0
    • ya gerçekten değişiklik fark edemiyorum pek ki nasıl erkek gibi olabiliir bu hızla ancak on yılda belki istediğim gibi bile olmadı sadece üst tarafta gerince baklava gibi bişeyler oluyor o kadar

• evet bayanların vücutlarının sporla değişimi erkeğe göre daha yavaş olur. bende bir zaman kaslara yoğun yüklenmiştim. değişim yaklaşk 15 20 günde ortaya çıkmaya başladı.

• ne güzel yaa gerçekten bende altı hafta yeterli sanıyordum başlamadan önce

• spor yaptığınız halde kas yapamamanızın sebebleri

ya spor sonrası öncesi ve günlük hayattaki beslenmenizde sorun var , ya da 2 antreman arası gerekli süreyi gereğinden az tutuyorusunuz

0|0
    0|0
  • Kas mı istiyosun? Ne istiyosun anlamadımki

0|0
    0|0
    • kas istiyorum

• belli bir bolgeye yogunlasmiyorum zaten hepsi destekliyor birbirini mesela en cok sinav cekerken karin kaslari calisirken kol kaslari da calisiyor ama sorun degil su an icin kollarim ince zaten bacak da sorun degil ama bacak kaslarim sertlesti ve belli oluyor az da olsa ama guzel duruyr karin daha zor gercekten en fazla yuzde 10 olmasi gerekiyor vucut yag oraninin onun icin

• Halk adında baklava diye adlandırılan kaslar vücudun en zor beliginleşen bir kasdır. Yine halk arasında bir tabir vardır; baklava kası mutfakta yapılır diye sen yinede abartma bacakları ama karına güzel yoğunlaş, ve sağlıklı kal :)

• kas istiyorsan düşük proteinli toz kullanıp hacim kazanman lazım, kızda kötü durabilir.

0|0
    0|0
    • ben doğal olarak kaslanmak istiyorum fazlası erkeklerde de kötü duruyor bence ama ben de daha baklavalar bile belli olmuyor ki..

• Spor olarak ne yapıyorsun

0|0
    0|0
  • vücutta zaten kas vardır ama spor yapmak kaslarda kan birikimi ile daha belirgin olmasını sağlar. yani fiziksel görünümle kaslı olmak budur. bırakınca yani kasların kan depolaması düşünce de kaslar kayboluyor gibi gelir bize.

düzenli spor güzeldir ama bir program lazım. yani az set çok tekrar vs bir sürü teknik var.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• fitness'ı düzgün yaptıgına emin misin

0|0
    0|0
    • evet kesinlikle düzenli yapıyorum haftada 6 gün son bir aydır ama ondan önce her gün yapıyordum

• yalnız onu beslenme programı ile beraber götürmezsen bir işe yaramaz. uygun programı da uzman kişiler belirleyebilir.

Yükleniyor...