Ramazan'da Davul Çalınmasını İstiyor Musunuz ?

Merhaba arkadaşlar

"Ramazan'da Davul Çalınmasını İstiyor Musunuz ?"

Ben şahsen istemiyorum. Köylerde ve eskilerde kalan gereksiz bir adet olarak görüyorum. Şehir hayatında böyle birşeyin olmasını tasvip etmiyorum. Benim uyanmak istediğim saatte uyandırmaması ayrı bir muamma, gece kalkamayacak olanları zoraki uyandırmak ayrı bir muamma, çoluk çocuk, hasta var diye düşünmemek de apayrı bir muamma.

Peki, siz "Ramazan'da Davul Çalınmasını İstiyor Musunuz ?"

0|0
23|17

En İyi Kız Görüşü

• Ramazan davulcumuz ol Sem.

Copy-Paste lütfen. Yeni bir akım!1

2|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 22

• Tabi kide çalınmalı.

Ramazanın en özel adetlerindendir o.

O davul genelde inancı olmayıp, dinini tam yaşıyamayan adamları rahatsız ediyor.

Valla benimde tanıdığım birsürü yaslı teyzeler olsun dedeler olsun var.

Hepsi diyor iyiki çalıyorlar. Huzurla uyanıyoruz.

1|2
    1|2
  • çok kötü bencede. küçük kuzenim var 1 saat ninni ile zor uyutuyoruz bikaç saat sonda düm düm düm geri uyandırıyolar çocuğu yazık günah. banada yazık yan komşunun alt komşunun ve en alt komşunun bebeği var davul çalar çalmaz başlıyolar aynanda ağlamaya :P

1|1
    0|1
  • istemiyorum oruç tutmadığım halde uykumdan uyandırıyorlar banane sizin orucunuzdan

2|5
    6|6
  • o gereksiz adetler seni sen yapan şeyler ve herkes gibi onları gereksiz saçma sapan şeyler gibi görüp bir kenara atıyorsun.

ben istiyorum çünkü o davul sesi bana gece gece rahatlık hissi veriyor neden bilmiyorum. o ses bir enstrüman sesi değil bana sanatsal bir haz vermiyor sadece geleneksel olduğu için seviyorum. tamam o sesten rahatsız olan olabilir zaten isteyen alarmını kurup uyanıyor. ama kapının önünde bir saat de çalmıyor maksimum duyacağın rahatsızlık 10 dakika.

o ''gereksiz müslüman adetleri''nden nefret eden ve sözde düşünceli bir insan için ''güzel'' bahaneler bulmuşsun evet.

(not: seni tanımıyorum yazdıklarım seni ne kadar kapsar bilemiyorum ama benim düşüncelerim de bu. )

0|1
    0|1
    • Zar zor uyuttuğun 9 aylık kundaktaki bebeğini bir an bir gümbürtüyle uyandırdıklarında yine bunu der misin?

• o zaman bu dediğime pişman olursam seni hatırlarım oldu mu

• Kendini düşünme; yeryüzünde tek değilsin.

• tabikide evet ramazanın güzelliklerinden birisi oda

1|3
    1|1
  • Çalınsın tabi onun keyfi bir başka.

1|2
    0|0
  • ramazana tat katan o zaten calsın bence

1|2
    1|1
  • çalınsın eski adetlerimiz devam etsin.

0|1
    0|1
  • ben istiyorum çocukken hep merak ederdim kim çalıyor falan diye hemde ramazana eglence katıyor hem o davul seside çoluk çocugu hastayı etkilemez saatlerce kapında beklemiyo heralde.

1|1
    1|1
  • Farketmez ben hiç duymuyorum eşek gibi uyuduğumdan

0|3
    2|1
  • çalsın be yaww...ama bn saat kurarım sesi duymuyorumda davul sesini.

0|2
    1|1
  • Yani gerek yok aslında sonuçta kalkan her şekilde kalkıyo.Ama ben rahatsızlık duymam.

1|2
    0|0
  • Gerek yok. Yıl 2013. isteyen istediği zaman uyanır. Gelenek görenek diye rahatsızlık veriliyor, yatağında hasta olan insanlarada. İran'da ve Suudi arabistan'da bile yok böyle şeyler

0|1
    0|1
  • çalınmasını istiyorum tabiki :)

0|2
    1|1
  • Bizim burda davulcu geçmiyor zaten..Güzel böyle..

1|1
    0|1
  • Çalınsın tabi ki bazen uyanamıyoruz. Gerçi Ankara'da davul ne zaman, zamanında çalındı ki?

1|1
    0|0
  • Ben seviyorum

0|0
    0|0
  • Çok güzel oluyor vur davulcu çal zurnacı

0|1
    0|0
  • ayrı bir havası var bence. dediklerin dogru ama ramazanın olmazsa olmazı diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • Farketmez

0|0
    0|0
  • İstiyorum, gelenektir çalsın tabi.

0|2
    1|1
  • Gerek yok sem.

0|2
    3|2

Erkekler Ne Diyor 17

• istemiyoz panpa link

1|1
    0|1
  • Artık çalınmaması gerek. Uyuyan zaten duymuyor, duyan da rahatsız oluyor.

0|1
    0|0
  • İstiyorum. Ramazan demek gece sahur için davul ses idemek, iftar demek...oruç demek...Rahatsız olan istediği yere gider...

1|0
    0|1
  • hacı eskısı gıbı ramazanlaın tadı malesef pek yok ayrıca davulcularda odun gıbı dan dan adam gıbı calsa eyw dıcem anca kafa sısırme manı yok bısey yok davulda rıtım ahenk yok yanı olmasa neden yok demem acıkcası ..

1|1
    0|0
  • usta merhaba. yani davul köydeki müstakil tek katlı evler için geçerli bence.

büyük şehirlerde olmasının bencede bir anlamı yok. araştırma yapılsın çoğu insan

alarm la uyanıyordur ki ben bugune kadar alarm ile uyandım. saygılar.

0|1
    0|0
    • bunu kopyala yapıstır savcılığa ver tehditten alırlar yeterli sebep zaten @lecepi görusu ne olursa olsun kimse kimseyi tehdit edemez aynen yarın bilisim polisine git buluyorlar 2 3 saat icinde

• yırtık dondan fırlar gibi ürüyorsunuz anasını satım. uzayın la buraya yazmayın adamada ayıp olur bildirimlerden dolayı.

• istemiyorum kalkmıcam belki sabah niye uyandırıyorlar

1|1
    1|3
  • sem senle bir konuda aynı fikre sahip olmak düşündürdü beni

1|1
    0|2
  • çalınmalıdır tabiki. rahatsız olanlar ramazan boyunca bir tatile falan uzasınlar.

2|0
    1|2
  • ben istiyorum

cocuklugumdan kalma bir anı

annem kaldırırdı davulcu gecerken pencereden bakardık

ama emin ol

davulcu olmamla bir alakası yok onları korumuyorum:)

2|1
    1|0
  • Sahurda ezana kadar uyumam çalsınlar..Osmanlı adetidir sürmelidir..

0|0
    1|2
  • Olsa da olur olmasa da.

0|0
    1|1
  • Adettendir eskileri yad etmek güzel olur zaten ramazandan geriye bir tek kalanda sadece o ..

0|0
    1|1
  • çaladabilir, çalmayadabilir. nötürüm.

0|0
    1|0
  • ben duymuyorum hiç çalsınlar farketmez

0|0
    0|0
  • la olum millet sahurda koyuyor başını yastığa bütün gün uyuyor davula ne gerek var

0|0
    0|0
  • hobi olarak yine çalsın

0|0
    1|0
  • Kafa sisirici.

0|0
    0|0
Yükleniyor...