ALTIN yarın düşer mi?Siz Neler Düşünüyorsunuz?

Altın ıcın yapılan genel yorumlar 1200 onsun altına dusmeyecegını ongorse de ben dusecegını ve yenı aralıgını yakında yerını saglamlastıracagını dusunuyorum..Altını dusuren temel neden ise son zamanlarda Abd merkez bankası Fed'in yaptığı açıklamalar.Altın en son Çin'in buyume oranları yuzunden ve Hindistanın altın uzerıne koymus oldugu vergıyı artırmasıyla 1200 onsun altına dusmustu ancak tepkı alımları ıle bırlıkte yenıden 1250 ons duzeyıne geldı.Bugun avrupa merkez bankasının parasal genısmeye devam ve faız oranlarında devam kararı euro/dolar paritesini düsürdü.bu abds ıcın ıyı bırsey gıbı gorunmuyor.Altın mısırda yasanan gelısmelerden dolayı da dun yukarı yonlu seyırını devam ettırdı.ama yarın altında bır duzeltme yasanabılecegı gorunuyor.abdde hafta basında acıklanan ozel sektor ıstıhdam oranı,fabrıka satısları ve ımalat sanayı endeksı verısı gecen aya gore ıyı geldı.ancak ticaret dengesı ve hızmet endeksı ıse gecen aya gore kotu geldi.yarın acıklanacak tarımdısı ıstıhdam verısı 200 bın uzerınde ve ya yakınında gelırse altın 1150-1180 ons duzeyıne gerıleyecektır.tahmınım 210 bın cıvarı acıklanacak bu veri...altında yarın gene kucuk bır duzeltme yasayacagız..euro dolar parıtesıde 1,26 ya kadar gerıler.BIST yarın kı tepkı satıslarıyla 72.000 kadar gerıleyecektır..Siz neler düşünüyorsunuz..

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR :)

0|0
    0|0
    • yatırım tavsıyesı kesınlkle degıldır.sadece olabılır mı dıye dusundum asagıdakı gızlı kullanıcı mantıklı yazmıs onun dedıgı gıbı yukarı yonlu de hareket edebılır..ama ben yukarı yon ıcın erken oldugunu dusunuyorum

• Ben erken olmadığını düşünüyorum. Biraz yatay seyredip çıkabilir diye düşünüyorum yavaş yavaş. Çünkü piyasalar stabilitesini kaybetmiş gözüküyor.. 2014 kriz yılı zaten. En geç 2015. O zaman altın fırlar ki tutabilene aşk olsun :)

Kızlar Ne Diyor 1

• 102 gbi çıkmıştı geçen sene ya :( 102 den yükselse keşke ..zarardym

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Belli olmaz, ama fazla düşüreceklerini zannetmiyorum. Devlet el atıyor böyle durumlarda zarara girmemek için. Bizde ve bazı tanıdıklarda da altın var, düşerse duruma göre tekrar yaptıracağız.

0|1
    0|0
  • çeyrek noldu bilen varmiydi...?

0|0
    0|0
  • Düşer bence arkadsım ama gram cok dusmeyebılır dolar cıkarsa 1175 ons u kırmadıkca sorun yok sımdlık

0|0
    0|0
  • ben sızınle aynı goruste degılım..tarımdısı ıstıhdam verısı ıyı bıle olsa bugun ku avrupa merkez bankası kararı doların dusmesını sagladı.abdde bugun tatıl nedenıyle bu duruma tepkı veremedı.yarın acıklanacak ıstıhdam verılerı gercegınden en az 65 70 bın altında acıklanacak boylelıkle dolar euro karsısında deger kaybedek ve abd dıs tıcarette rekabet edebılır duzeyını kaybetmeyecek dolar yenıden 1,30 sevıyesıne donecek ve altın ıcın kucuk alımlar olup 1300 ons duzeyı zorlanacaktır.ama bır daha kı ay ne olur dersen sımdıden kestırmek kolay degıl.bana sorarsanda tarımdısı ıstıhdam 200 bının uzerınde ama 130 bın cıvarında acıklanacaktır

0|0
    0|0
Yükleniyor...