Bir bakar misiniz?

Doğuştan gelen, spor veya herhangi bir aktivite yapilmadan vücudun kendi sahip olduğu güç, zamanla, gerekli antrenman yapilmadiginda azalir mi sizce? Eskiden kendimi sanki daha diri saglam hissediyordum. Bence azalmaz. Sonucta bu vucutta var olan, sporla veya antrenman ile elde edilmeyen guc. Sizce?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi vucudun yani spor yapmadan önceki halin neyse, sporu bıraktığın zamanda o olur. Ama spor yapıp vucudunu güzelleştirirsen ve sporuda bırakırsan gene vucudun eski halini alır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bunun sebebi sinir sistemidir ve insandan insana değişiyor... bir ağırlığı kaldırdığımızda sinir sistemimiz devreye giriyor ve kas fiberlerinin kasılmasını sinir sistemimiz yönetiyor.. yani sinir sistemimiz nekadar güçlü ise okadar kas lifi kasılır, kaslar nekadar kasılır ise okadar güç kuvvet ortaya çıkar anlatabildim mi? örnek vermek gerekirse powerliftigler sadece güç antrenmanları yaparlar bunlar birleşik temel egzersizlerdir squat, deadlift, benchpress dir.. bu egzersizlerle max güç oluşturup sinir sistemlerini güçlendiriyorlar ve inanılmaz ağırlıklar kaldırabiliyorlar. bu sebeple sinir sistemimiz körelmez olan kuvvet aynı kalır

0|0
    0|0
  • yediğin içtiğin şeylere bağlı kilona bağlı tabiki beslersen güçlenir beslemessen söner

0|0
    0|0
  • Sinir kasların gevşer sadece.
    Gücünü kaybetmezsin.

0|0
    0|0
    • Bu ne demek oluyor yani, sinir kaslarinin gevsemesi?

• Onu anladimda bu kaslarim gevzemesimin etkisi nedir? İnsanin gucu azalmasa bile azaldigini hissetmesimi?

• Ortopedi doktoruna başvursanız, daha iyi analiz eder durumu sizin için. Aksi halde, ben bu konuda pek objektif yorum yapamam açıkçası.

• kullandikca kalir. ornegin bacak laslari yurumekle diri kalir. yurumezsen yumusar

0|0
    0|0
  • yaşın ilerlemiş ondandır 😃

0|0
    1|0
  • beslenmeden kaynaklı güç kaybı olabilir
    hiç aç insanla tok inan bir olur mu?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bence azalabilir cunku paslanirsin

0|0