Kaslı çocuklar bir bakın :) ya da spordan anlayan millet?

Spora başladım kaÇ günde düzelirim bacaklarım ağrıyo eğilemiyorum dün ve önceki gün gittim yarın gitsem daha mı iyi olur daha mı kötü

0|0
429

En İyi Erkek Görüşü

• hamlık agırısı yasıyorsun bu gayet normal.. bunun derecelerı var tabı senınkı cıddı bır durum olarak görebilirz bunun sebebı ise uzun zaman kasların drence ugramayıp bıranda drence ugrayınca kasların tepkımeye ugruyor bu agrıların oluşmasıda bundan kaynaklanıyor.. spor başladıgın zaman çok düşük ağırlıklarla ve hatta sadece vücut agırlıgınla kendını cok yormadan sporunu yapmalısın.. biz buna adaptasyon süreci diyoruz.. hareketlerı makınelerı egzersiz çeşitlerini tamal kurallarını öğrenme süreci.. daha sonra yavas yavas ağırlıkları arttırırsın böylelıkle kasların alışmış olur ve hamlık agrılarından kurtulmuş olursun.. şu an senin yapman gereken şey bol bol dinlen agrıyan bölgeye soguk ya da sıcak suyla sabunla ovman ve bol su içmendir.

1|0
    0|0
    • Kalça ve baldırlar ağrıyo eğilemiyorum ne zaman gecer dün gitmedim bugunde gitmeyim mi ya da gideyim alışır mı

• Spora gtcm

• eğer ağrın çok yoksa gidebilirsin ancak dediğim gibi çok yüklenmeden kendine antrenmanını yap

En İyi Kız Görüşü

• devam et, hamlık süreci sanırım birkaç güne düzelir ilk yaptığımda iç bacaklarım falan da ağrıyodu ama alışıyosun sonuçta bırakırsan tekrar yapınca yine acıycaktır

1|0
    0|0
    • Dün gitmedim bugun gidiyim mi yoksa biraz daha düzelsin mi baya iyileştim gibi

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 28

• Oncelikle agrinin sebebini soyleyeyim. Kaslarinda enerji harcamasi olusan laktik asit yapiyor o agriyi.

Hamlik zamanlari cok agrir daha sonra eger sporu duzgun yapmissan ertesi gun mutlaka agrir.

Agriyi azaltmak icin spor sonrasi 10 dakika esneme hareketi yapmalisin. Ayrica form roller denilen bir alet yardimi ile calistigin bolgeyi ezersen laktik asit dagilacagi icin daha az agrir.

Onemli olan nokta o agridir. Eger her spor sonrasi o agri oluyorsa o spordan fayda almissin demektir. 3 yildir yapiyorum. Her severinde agriyor.

Sporla beraber beslenmenede dikkat etmeyi unutma.

1|0
    0|0
    • Hadi ya alışmıcam mı hep agrıyo mu 1aylık gideyim dedim iki günde 1 kalçamdan baldırlara ağrıyo eğilemiyorun bugun gitmedim yarın gitsem daha mı kötü olur

• Hala arka baldırlarım agrıyo eğilemiyorum bu geçicek gibi değil ve ben bugun spora gitcem

• Ee cevap veröedin bana

• 2 haftaya duzelır kanks

1|0
    0|0
  • Yarın gitme her gün her gün gidilmez ilk başta iki güne bir gitmen gerekir yarın dinlen biraz düzelir

1|0
    0|0
  • 2 günde bir gitmeye devam et, 1 hafta sonunda ağrıların azalır, alışırsın.

1|0
    0|0
    • Yarın daha kötü olmam dimi

• bir kac gunne alisirsin birakma yeter

1|0
    0|0
  • her gün yapma 2 günde bir boşluk ver ayrıca 1, haftada ağrıların gider

1|0
    0|0
  • 1-2 hafta çekersin bu ağrıyı sonra düzelir 😊

1|0
    0|0
  • 1 2 gün ara verebilirsin ağrılar çok fazlaysa ama çok ara verme vücut ağrılara alışınca tekrar ağrı olmaz kolay kolay

1|0
    0|0
  • Çalışmana bağlı ara verebilirsin 2 dolu bir boş gibi... Hamlama ağrıların geçicektir kendine zaman ver. Ağrın var diye gitmemezlik yapma.

1|0
    0|0
  • 1 hafta sonra kaslar alismaya baslar

1|0
    0|0
  • Gitmeye devam. Başlamadan önce ısınmayı unutma bitince de hafif tempoda koş. Evde biraz sıksan iyi gelir. Çok kasma setlerini az tut. 3 güne geçer

1|0
    0|0
  • Iki gune gecer

1|0
    0|0
  • Hamlık dönemi diyoruz biz ona 1 gün dinlen ertesi gün tekrar git.

1|0
    0|0
    • Bugun dinledim işte

• O zaman yarın git vücut tam soğumasın devam ettikçe o ağrıların kalmaz zaten 1 2 günlük birşey o

• Ne çalıştın? Vücudun nasıl? Ne kadar çalıştın? Olaylar olaylar. :)

1|0
    0|0
  • spora basladiginda hangi bölgeyi calistiriyosan mesela bacaklar ve kollar ortalama 48 saat bir aci cekersin cunku kaslar calismaya basladiginda ufak kas yırtık lari olusur ve ortalama 48 saatte iylesir

1|0
    0|0
    • İlk gün plates ikinci gün body fit yaptım

• Grup Dersine gittim 1saat baya hareket yaptırıyı

• ben kendim calisiyom sadece yapabildigim kadarini yapiyom halter calisiyom agirlik kaldiriyom tek elde 100 kilo dumble kaldirabiliyorum Şu an

• üst üste gitme hamlıktan ağrır her yerin bir kaç hafta sonra ağrılar biter

1|0
    0|0
  • 1 gün ara vererek spora git yoksa kas ve eklem ağrıların olur

1|0
    0|0
  • kasların yeni açılıyor. geçer bu ağrı

1|0
    0|0
  • 1 haftaya geçer ağrı 1 gün çalış1 gün dinlen haftada 3 gün çalışmak ideal.

1|0
    0|0
  • Spora haftada 3 gun gidilir ard arda her gun gidilimez.

1|0
    0|0
    • Neden zaten 1ay gtcm bırakıncada zararlı mı

• Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 3

• Spordan sonra proteinli şeyler ye ki kasların tamir olsun

1|0
    0|0
  • 2 gün gitme sonra devam. ama ısınma hareketlerini yaptıktan sonra başla

1|0
    0|0
  • Çok kotuysen gitme derim her ne sporu yapıyorsan ısınma hareketlerini iyi yapman lazım

1|0
    0|0
    • Koşu falan yaptım basladım

Yükleniyor...