Saflığınızı nerede kaybettiniz ?

Hepimizin saflığını yitirdiği , hayatımızın dönüm noktası olarak adlandırdığı bir süreç vardır. sizinkisi nedir ?

Güncellemeler:
Hâlâ safım diyenleri ayakta alkışlıyoruz arkadaşlar. Peki saf kalmanızı neye borçlusunuz bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi sizin için ?
Saf olmayan, saflığı bozulan arkadaşlar hallerinden memnunlar mı ? hiç bozulmasaydı keşke derler mi ? görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar.

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• emin ol çok kötü bir şey birinin senle alay ettiini anlamıyorsun anladıgında senle iyi bir egleniyorlar sana bütün işini yaptırıyorlar en sonunda pnların alay konusu oluyorsun çok kötü bir şey

saf olmamayı isterdim gözümün açılmasını isterdim ama saf olupda gözü açılan nasıl oluyor hep böyle saf olarak mı kalıcam ben onu bilmiyorum beni gören gerçekten saf oldugumu anlıyor çok üzülüyorum kalkıpda annem teyzem bile saflıgımla dalga geçiyor niyetlerini anlayamıyorum öz annem öyle işte arkamdan konuşıuyor

0|1
    0|0
    • Sana bizlere farklı bir bakış açısı kazandırdığın için çok teşekkür ederim. Bundan emin olabilirsin ki saf insanlar her zaman hayatımda en üst düzeydedirler. Bu kendini bilen bir insan için böyledir. Ciğeri beş para etmez insanları takma, takıntı haline getirme. Saflığın senin en güzel şeyin.

• evet herkese güvenemiyorum nadirde olsa ilk davranışından sonra her yaptıgına inanmıyorum biraz geriden alıyorum ama ben ilk ne yapacagını kestirsem iyi olurdu

• Her zaman bir adım geride dur. Kain degiliz. kimin ne yapacağını bilemeyiz. hiçbirimiz. Sadece yeterince susarsan zor çözülürsün. Suskun kalmayı silah olarak kullan

Kızlar Ne Diyor 10

• 6 yaşımda iken, yazlıkta sevdiğimiz bir komşumuzun torunu vardı, benimle yaşıttı. Her gün o bize gelir, ben onlara giderdim. Onlarda olduğum bir gün anneannesi ve dedesi ile akşam dışarı çıkmayı planlamışlardı, dedesi eve geldiğinde arkadaşım bana biz dışarı çıkıyoruz hadi sen de evine git demişti. Ben bu duruma çok içerlemiştim. Bütün gün benimle vakit geçirip evcilik oynayan biri, dedesi eve gelince beni hemencecik satıvermişti. Ertesi akşam o bizdeydi ve bizde yemeğe davetliydik. Bizim çıkmamız gerekiyor hadi evine git dedim bende ona. Üzüldü, biraz daha kalayım azcık daha oynayalım giderim dedi. İçim acıdı ama dersini alması gerekiyordu, hayır git burdan dedim. İlk hayırımı demiştim o gün. İlk kez suç ve ceza felsefemi o gün uygulamaya başlamıştım insanlara karşı. Ne kadar yüreğim acımış olsa da.

1|1
    0|1
    • Bu senin saflığını yitirmene sebep oldu öyle mi ?

• O yaşta çocuk anlar bunu. Anlayamaz dediğiniz daha bir çok şeyi anlayabilir.

• Unutulacak bir şey değildi çünkü ben hemen ertesi akşam dersini vermiştim. O da uyanıklıktan değil, kırılan kalbin acısındandı. Açıkgözlü olsaydım aynısını yapmaz, arkadaşlığımızı bitirme yolunda adım atmazdım. O akşamdan sonra onunla bir daha görüşmedim. 6 yaşında bir çocukta anlar onu, ben anlamaya 4 yaşlarında başladım çoğu şeyi. 6 geç bile.

• Genellikle bir kac kazik yedikten sonra kaybolur saflik...

0|1
    0|0
  • insanların iyi niyetimi suistimal ettiklerini anladığım anda

0|1
    0|0
  • hala daha safım.

0|1
    0|0
  • cocukluktan cıktıgımda kaybettim saflıgımı... acaba nerde ya! hic bir yerde bulamıyorum ama gercekten cok ozledim eskisi gibi saf olmayı

0|0
    0|0
  • Hala safım ben... Bir şeye borçlu değilim küçüklükten gelen..

0|0
    0|0
  • Bundan 6 yıl önce, evde kaybettim.

0|0
    0|0
  • Dün gece hiç duymadığım kelimeyi duyduktan sonra

0|0
    0|0
    • kişiliğine yapılan bir saldırı seziyorum.

• Biliyordum sadece görmem gerekirmişti

• Evet bazen soyutun da somutu vardır. dokunmak gerekir. insanların şerefsziliğine dokundun öyle mi ? kötü bir deneyim.

• İnsanların arkamdan iş çevirdiklerinde

0|0
    0|0
  • 3 yaşımda annem gözlerimin önünde öldürüldüğünde .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Hala yitirmedim.

Çok zorluyorlar ama;

#dirensafligim

0|1
    0|0
  • aldığın gusül abdestleri artık içinde temizlenmişsin hissini uyandırmadığı zaman

0|1
    0|0
    • 'Kalbi o* olanın bedeni abdest tutmaz' sözüne hak vermeye başladığında..

• Belki de cennete girebilecek kadar sevap point depolamışsındır da farkında değilsindir. belki de bu senin alçakgönüllülüğünü gösteriyordur. ne dersin ?

• mumkundur. ama soyledıgının kıbrıne bulasırsam kendımı yakarım.. o sebeple, tanrıya karsı bır mahcubıyet hıssetmek. ıcten ıcı yanakların kızarması. bır yerde guzelken. saf bır seyle karsılastıgında ona kendını yakıstramaman kotu

• Bir kızı çok seviyordum. Ama o hem kendi egosu için beni görmezden geldi.

Hemde egosu daha yüksek olan ama kızı sevmeyen bir çocuğun peşinden gitti.

Ve ikisi bir araya geldikleri zaman sadece 1gün sürdü.

2hafta sonra başka bir çocuk ... Sonrasındada zaten bir kaç şey daha üstüste gelince bir çok şeyi kontrol etmeye çalışmadım.Bişeyler oluyor işte :) . Ama bir söz var;

G*tü kaydır neşeyi kaydırma ;)

0|0
    0|0
  • Askerliğim sırasında

0|1
    0|0
    • ne yaşadın da kaybettin

• Görüşlerin için teşekkürler. Saygılar . Selamlar..

• Rica ederim dikkate aldığın için teşekkürler

• scrotumda start alırken :/

0|0
    0|1
  • Çorlu Askeri Ceza Evi.

0|1
    0|0
  • Babam evi terketteikten sonra

0|0
    0|0
  • hiç saflığım olmadı ki :((

0|0
    0|0
  • var. dayımın anlattığı bazı şeyler dönüm noktası oldu diyebilirim

0|0
    0|0
  • başıma kötü bir olay geldiğinde yalnız olduğumu anladığımda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...