Arkadaşlar beni sürekli 444 1 444 arıyor açmıyorum...

Bugün yine aradılar neyse açtım, karşımdaki bayan geç cevap verdi sonra hediye 1000 dakika kazandınız dedi hat sahibiyle görüşebilir miyim dedi ben de bir yalan uydurup kapattım.

Sizce bu bir düzmece mi yoksa doğruluk payı olabilir mi?

Güncellemeler:
link aynı bu şekilde oldu. Efendim alo alo diyorum ses soluk yok. Sonra hat sahibiyle görüşmek istediler bin dk kazanmisiz güya. Ben yurt dışında o diyerek yalan uydurdum.

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Her 444 1 444 ün ttnet olduğunu düşünmeyin , önündeki alan koduna da dikkat edin. Ufak bir farkla dolandırıcı ile konuşuyor olabilirsiniz. Ayrıca ttnet'in neresine göktaşı düşer de özelikle yabancılaştıktan sonra çeyrek altın gibi dakika dağıtsın? link Daha önce de 777 ile başlayan bir numara üzerinden böyle dağıtım yapılıp kredi kartı bilgileri alınıyordu ve gerçekten hatta dakika yükleniyordu ama , yükleyen her hafta karttan 30 tl ile 70 tl arası para çekiyordu. Bu, aysonu ekstresi gelmeden de farkedilemiyor. Sonuçta banka, şifrenizi veren bir satıcıya ödemesini yapar , bunu da sizden çatır çatır da alır. Bunu yaşayan kişi , kartından 390 tl kaptırmış uyanıncaya kadar. Buyrun size dakika hediye :)

Bu dolandırıcılığın adı "salaming " . İnce dilimler halinde hesabınızdan para çekilir hissettirilmeden. Bunun 1000 kişiye 1 hafta içinde kakaladıklarını bir hesap edin, üstelik herşey yasal.

0|0
    0|0
    • Evet çok haklısın. Bu tür dolandırıcılar da bizi hergün 6-7 kez farklı nedenlerle aradıkları için 444 le başlayan nolara bile güvenmiyorum.

• 155 Polis imdat'ın bile sahtesi var , " +155 " olarak çıkıyor numara . Arka planda telsiz sesi duyuyorsun ve polisten arandığını sanıyorsun. Sonrası o bilindik dolandırma , örgütle ilişkiniz tesbit edildi git paranı çek şu hesaba yatır telefonu da sakın kapatma- yolu ile beyin yıkayarak sazan avı. Bu yüzden bankalarda kulağından telefon düşmeyenlerin yanına güvenlik yanaşır ve gerçek polis çağırır.

Erkekler Ne Diyor 9

• 0|0
    0|0
  • 444 1 444 sahtekarlığının ilerlemiş level ı. insanları kendilerini türk telekom görevlisi gibi tanıtıp onlardan kredi kartı numarası vb. gibi şeyler istiyorlar. kullanıcının aklında bulunması gereken ise ne türk telekom ne de avea gibi servislerin hiç bir şekilde hiç bir şifreyi sormaması. kurallar böyle çünkü.

hatta hat değiştirirken operatörün şifre göndermeye çalıştığı esnada eski şifremi söyleyecek olmuştum. "lütfen benimle hiçbir şifrenizi paylaşmayın" diye paylamıştı beni.

arayanlar hat sahibinin ismini bilse bilde (ki muhtemelen biliyorlar) sakın ola ki şifrelerinizi vermeyin sevgili suserlar.

genelde hat sahibi evin babası olduğu için tarife hakkında konuşmak istediklerini belirtip o kişiyi çağırıyorlar. o yüzden babaları da bir uyarmak lazım. boşta bulunup şifre mifre vermesinler kimseye.

2011 de de varmış aynı sorun :D

0|0
    0|0
  • şimdiki bilgissyar sistemleri istedikeri numaradan arıyor gösteriyor

arkadaşımı 155 aradı dolanırıymış adamlar telden 155 görünüyor

telefonda hediye kazandın promosyon kazandın çekişlik yaptık sizçıktınız gibi çok yalan vardır.

mutlaka aldında yatan bir sebep vardır

haberde okudum hediye saat kazandınız demişler eve kargo ile gödermişler reklam vergisi, kdv ötv vs gibi yazlı bir kağır vermiş kargo 59 tl üücret istemişler kabul etmezseniz sizsen icra ile larılar dmeiş adam

0|0
    0|0
  • Hediyemi hattıma yükleyin de . Ama bir bahane uydurup kartınızın bilmemnesi dediği an polisi ara <3

0|0
    0|0
    • Arkadaşım bunları polise bildirin hayır sen anladın ama anlamayan insanlar olabilir çekinmeyin söyleyin ..

• salla gıtsın

0|0
    0|0
  • düzmece tabi, sakın aldanmayın böyle şeylere.

0|0
    0|0
  • Bu zamanda suçu bile parayla satarlar canım.Kurmaca onlar

0|0
    0|0
  • Merhaba gözüm

Niye düzmece olsun yav numara resmi

Tü hemi..

0|1
    1|1
    • Öyle deme sem bak yukarıda yazanlara...

• Başkasına ait kredi kartı verdiysen , rahatça kullanabilirsin ; bu da doğru ama ağır suça gider.

• Yok benden kart istemediler ki

Ücretsiz TiviBu için ve ücretsiz şehiriçi dk. için 444 1 444'den aradılar

KArt Mart bilgisi vermedim

• yalan ulen yalan :D kim kybetmişki sana versinler 1000 tl yi :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...