Soy adı tamamen bızım gelenegımızle alakalı.yanı mesela annenızın soy adını almak ıstermıydınız?

herkes babasının soy adını tasımak ıstemeyebılır bu herkesın ıstegıne bırakılsaydı eger daha ıyı olurdu bence.ben babamın soy adını tasıdıgım ıcın cok gurur duyuyorum ama duymayanlar var .ne kadar onemı var sızın ıcın ?ustelık sunu dıyecek olanlar vardır aranızda ;nerden hangı soydan geldıgın bellı olmazdı falan ama zaten karısık soylar herkes atalarımız tam olrak nereye kıme dayanıyor bılemeyız ve aynı soy adı var herkesde ..

Güncellemeler:
Soy adı diye bir şey Kur'an ve sunnetten değil, 100 senelik devrim örfündendir.

Kadının Erkeğin soyadını alması da Türk örf ve adetlerine göredir. 'Çünkü damat/erkek kız alır, kız koca almaz. Kız tarafı da kız verdik der, damat aldık denmez' diye mazeret de bulabilirler.

Fakat Asr-ı saadette Arab kulturunde ise kadının soy adı diye bir şey olmadığı gibi, kadın, ilk doğan çocuğunun ismiyle de kunyelenirdi. Ummu Seleme, Ummu Eymen gibi

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• cumhuriyet doneminde soyadı kanunu cıktıgında köylere gidip yazan memurlar cogu insana sıradan su olsun bu olsun diye vermişlerdir. cogunun soyadının soyuyla alakası yoktur. bazı ileri gelen aklı basındaki insanlar ise kayaoğlu, zadegil, tencereci vs gibi kendi tercih ettikleri soyadını alabilme akıllılığında olmuşlardır. şukür ki eger su anda begenmiyorsan soyadını ilgili gerekcesiyle beraber mahkeme kararı ile değiştirebiliyorsun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• güncellemeye not: yani kadını neredeyse insan yerine koyıp isim koymaya bile tenezzul etmemişler. acınası bir durum.

0|0
    0|0
    • vardır bır sebebeı on yargılı olmayalım arastıralım lutfen..

• o zaman erkekle değil kız kız evlenin çocuk yapın bakalım oluyor mu? seve seve olmazsa gerisini biliyorsun! dinimizde bile kadın ince varlıktır erkek var diye yaratıldı yoksa yaratılmazdı kadınlar erkeğin kaburga kemiğinden eş olsun diye yaratılmışlardır! kadına benim değer veridğim kadar değer veren başka bir insan tanımıyroum ama haddinizi bilmek koşuluyla!

0|0
    0|0
    • sende onyargılısn bır kurtulmazdınız su huylarınızdan zaten bunun sıkıntısını ceken erkek arkadaslrım kızlar değil:)cok denk gelıyorum soyunu tasımak ıstemeyen babasının sen ısteyebılırsın ...!

• tamam haklsıın dedim yaa neden hala yazıyorsun? haklısın ok haklısın ben malım dediğin gibi salağım iyi günler dlerim!

• guncellemeyı okuyun ve ıyıce arastırında yazın bana lutfen kapiş;)

• himmm oylemi bak sen:)

0|0
    0|0
    • dalga gecme

• hayır cok sene gectı aradan

• peki o zaman iyi gunler

• evet evladım

0|0
    0|0
  • çocuk mahkeme ile değiştirebilir zaten istersen bambaşka bir soyad koyar kendine.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...