Vucut tipine göre fitness?

fitnessla uğraşan arkadaşlara bir sorum olcaktı. ben ektomorf vucut tipine sahibim bunla ilgili biraz araştırma yaptım herkez farklı birşy söylüyor karar veremedim. arkadaşlar ektomorf vucut tipine sahibim yani araştırmalara göre az kasım var ve ve zayıfım kas tipimde marathoncu yani tip2mi oluyordu unuttum yani yavaş kasılan ama uzun süreli. Arkadaşlar fitnesse başlayıp kilo almak istiyorum ama herkez"kardeş 5-7 kilo alırsın daha alamazsın vucut tipin ve kas tipin öyle " diyorlar ben güçlüyüm ama bilim öyle göstermiyor. Hepstreodalman gerekir ilerleyemezsin diyorlar yani sroumda şu kilo alıp güçleenebilirmiyim? vucut tipi ve kas tipi deiştirilebilirmi? bilenler yazsın saolun.

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Vücut tipi değişmez elbette ancak ectomorph vücut tipinin 6-7 kilo alıp daha fazla bir şey yapamaması falan söz konusu değil, yağ oranınız da düşük muhtemelen, kas kütlenizi artırmaya ve dengeli-yeterli beslenmeye devam edin, varsayım üzerinden konuşan çevrenize kulak tıkayın. Her vücut tipinin zayıf ya da şişman, kaslı ya da yağlı örnekleri vardır bunu unutmayın

0|0
    0|0
  • Değişir öyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• değişmez genetiktir. herşey genetik zaten 🖒

0|0
    1|0
    • peki fitnessa başlayıp güçlendikten sonrayavaş kasılsa bile güçlendiim için daha iyi olmazmı mantıkken

• hayır siz vucut tipi ile konuşuyorsunuz ben kas tipinden bahsediyorum ektomorf biri güçlendikten sonra (mezomorf ve endomorf kadar değil) kas tipi2 olduğu için yavaş kasılır (uzun süreli) güçlü bir şekilde endomorf mezomorfa göre iyi yani şu anlamda endomorf ve mezomorf kişi tip1 se tip2 ise gene daha güçlü olucaktır kısaca ( bir endomorf. mezomorf tip1kas lifi insanlar 100 kiloyu kaldıraabilir ama tip2 50 kiloyu tip1 endo mezo biri 10 tekrsr çıkarırken tip2 ecto 20 tekrar çıkarabilir bunun bilimselide var

• 20 tekrar çıkarır ama az kiloda. en güçlü endo dur sonra mezo

Yükleniyor...