Bugün doktor bana lustral ilacını verdi arkadaslar.. Hakkında bilgi istiyorum Uyku Yapar mı? (50mg)

Bugün doktor bana lustral ilacını verdi arkadaslar.. Hakkında bilgi istiyorum Uyku Yaparmı? (50mg)

0|0
8|3

En İyi Erkek Görüşü

• 1 yıl kadardır Bende lustral 100 mg kullanıyordumşu an50 mg ma dustum kullanıyorum uzun suredır.

İlacın farklı etkılerı var kimisine uyku veriyor kimisininde olan uykusunu alıyor :)

Etkili bir ilaç bir şey düşünemiyorsun.Kafana takmıyorsun bir şeyi,

Biraz daha detaya inebilirim istersen..

1|0
    0|0
    • oluur insen :)

• Ve herşeyi ilaca bırakmayacaksın. Mesela sorunun toplumdan çekinme. Bu ilaçlar seni belli bir oranda seni rahatlatır.. Gerisi tamamen sana kalmış Toplum içine gir , sosyal ortamlara katıl , kuru kuruya ilaç içersen hiç birşey olmaz. Yardımcı olduysam ne mutlu bana :)

• tsklerr ...

Erkekler Ne Diyor 2

• hayır yapmaz umursamazlık yapıyor

0|0
    0|0
  • bi cacık olmaz o ilaçtan bana etkisi olmamıştı

iştah kesmişti bende

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• tamamını bir kerede gönderemedim.zaten sen aldığın o ilacın prokpektüsünü okumuşsundur.diğer arkadaşlarda görsün istedim.

Duyma/Vestibular: Seyrek: Kulakta çınlama

Hemotopoetik sistem: Nadir: purpura; Çok nadir: değişmiş trombosit fonksiyonu, kanama

anomalisi (epistaksis, gastrointestinal kanama veya hematüri gibi) lökopeni, ve trombositopeni

Laboratuvar değişiklikleri: Çok nadir: anormal klinik laboratuvar sonuçları.

Karaciğer / safra: Çok nadir: serum transaminazlarında (SGOT ve SGPT) asemptomatik

artışlar, ciddi karaciğer olayları (hepatit, sarılık ve karaciğer yetmezliği dahil)

Metabolik / beslenme: Çok nadir: hiponatremi ve serum kolesterolünde artış

Kas/iskelet: Çok nadir: eklem ağrısı

Psikiyatrik: Seyrek: ajitasyon, anksiyete, esneme; Nadir: depresif semptomlar, öfori,

halusinasyon; Çok nadir: agresif reaksiyon, kadında ve erkekte cinsel istekte azalma, paroniri

ve psikoz

Üreme: Seyrek: menstrüel düzensizlikler

Solunum: Çok nadir: bronkospazm

Deri: Seyrek: döküntü; Nadir: alopesi, kaşıntı; Çok nadir: anjioödem, ışığa duyarlılık

reaksiyonu ve döküntü (Stevens-Johnson sendromu ve epidermal nekroliz gibi ciddi

eksfoliyatif deri hastalıklarına dair çok nadir raporlar içeren), ürtiker

Üriner: Nadir: üriner inkontinans; Çok nadir: yüzde ödem ve üriner retansiyon

Görme: Seyrek: Anormal görme

Diğer: Çok nadir: sertralinin kesilmesinin ardından rapor edilen semptomlar. Bu semptomlar,

ajitasyon, anksiyete, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı ve paresteziyi içerir.

0|0
    0|0
  • bu kadar yan eykisi olan bir ilaç uyku yapsada yapmasada ne farkederki.resmen bir zehir.bu gençlerde bu rahatsızlık sanki moda oldu.

Klinik Çalışmalarda Elde Edilen Veriler;

Depresyon için yapılan çok dozlu klinik çalışmalarda sertralin kullanımı ile plaseboya göre

daha sık görülen yan etkiler:

Otonom sinir sistem: ağız kuruluğu ve terleme artışı

Merkezi ve periferik sinir sistemi: baş dönmesi ve tremor

Gastrointestinal sistem: diyare/yumuşak gaita, dispepsi ve bulantı

Psikiyatrik: iştahsızlık, uykusuzluk ve somnolans

Üreme: seksüel disfonksiyon (esas olarak erkeklerde ejakülasyon gecikmesi)

Obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal fobisi ve

premenstrüel disforik bozukluğu olan hastalarda gözlenen yan etki profili depresyonlu

hastalarda görülenlere benzer olmuştur:

Pazarlama Sonrasında Elde Edilen Veriler:

Pazarlama sonrasında sertralin alan hastalarda görülen ancak ilaçla muhtemel ilişkisi

kanıtlanmamış olan advers olaylar aşağıda listelenmiştir. Advers olaylar Dünya Sağlık

Örgütü'nün terminolojisine bağlı kalınarak sınıflandırılmışlardır. Seyrek; hastalarda ? 1/100

oranında görülen istenmeyen olayları, nadir; hastalarda < 1/100 ile ? 1/1000 aralığında görülen

istenmeyen olayları ve çok nadir; hastalarda < 1/1000 oranında görülen istenmeyen olayları

tanımlamak için kullanılmıştır.

Otonom sinir sistemi: Nadir: midriazis; Çok nadir: priapizm

Tüm vücut: Seyrek: asteni, halsizlik, sıcak basması; Nadir: ateş, keyifsizlik, kilo kaybı ve kilo

alınması; Çok nadir: alerjik reaksiyonlar, alerji ve anaflaktoid reaksiyon

Kardiyovasküler sistem: Seyrek: göğüs ağrısı, çarpıntı; Nadir: hipertansiyon, periorbital ödem,

periferik ödem, senkop ve taşikardi

Merkezi ve periferik sinir sistemi: Seyrek: baş ağrısı, hareket bozuklukları (hiperkinezi,

hipertoni, diş gıcırdatma veya yürüyüş şekli anormalliklerini de içeren ekstrapiramidal

semptomlar), parestezi, hipoestezi; Nadir: migren; Çok nadir: koma, konvülsiyonlar, istemsiz

kas kasılması. Ayrıca serotonin sendromu ile görülen belirti ve semptomlar bildirilmiştir: Bazı

vakalarda serotonerjik ilaçların beraber kullanımı ile görülen bu yan etkiler, ajitasyon,

konfüzyon, fazla terleme, diyare, ateş, hipertansiyon, rijidite ve taşikardiyi içerir.

Endokrinolojik: Çok nadir: galaktore, hiperprolaktinemi, jinekomasti, uygunsuz ADH

(antidiüretik hormon) sendromu (SIADH) ve hipotroidizm.

Gastrointestinal sistem: Seyrek: karın ağrısı, kabızlık ve kusma; Nadir: iştah artışı; Çok nadir:

pankreatit

0|0
    0|1
    • İnsanların bilgi sahibi olmadan saçmalaması ne kadar kötü. Yahu insanları yanlış yönlendirmeyin hayatlarıyla oynuyorsunuz. Bu yan etkilerin hepsini yapıyor mu sanıyorsun? Ya da yan etki yapmak zorunda mı? Birine iyi gelebilir birine gelmez. Tedaviye ne zaman başladığında önemli.

• ilk günler sersemlik ve kusma yapabilir(bende öyle yaptı hemen bıraktım, benim ilacım değil o )

0|0
    0|0
  • doktor ne verirse kullan bende kullandım işe yarıyo bünyeye göre uykuda yapabilir ama vücud sonradan alışır. yalnız aksatmadan al ! :)

0|0
    0|0
  • Ben 3ay boyunca kullandım hiçbir faydasını görmedim ama her bünyeye aynı etkiyi ypmaz tabii

0|0
    0|0
  • Uyku yapmıyor

0|0
    0|0
  • psikolojik sorunlar mı var :((

0|0
    0|0
  • bende uyku falan yapmadı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...