Spor yapmaya başladıktan kaç saat sonra yağlar yanmaya başlar?

Spor yapmaya başladıktan kaç saat sonra yağlar yanmaya başlar?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• zamanla alakası yok bunun.. senın yaptıgın sporla alakalı yani kısaca sana şöyle anlatayım.. nabzın yüksek atmadıgı surece yag yakamazsın istersen 3 saat yuruyus yap farketmez.. eofr harcamalısın yanı nabzın yukselecek 100ün üstüne cıkacak işte ozaman yag yakımı başlar

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. birinden spor yapmaya başladıktan 1 saat sonra yağ yakımı başlar, ondan en az 2 saat spor yapman lazım diye bir şey duymuştum da ben. Böyle bir şey yanlış yani sizin dediğinize göre değil mi? Evde sık sık hiit, interval falan yapıyorum. O zaman yağ yakıyorumdur herhalde.

• evet öyle birşey yok 2 saat antrenman yapmak zaten yalnış.. antrenmanlar 45dk-1saat ideal suredir.. evet yag yakıyorsundur önemli olan dediğim gibi nabzının yükseklere çıkması nekadar enerji efor harcarsan vücudun enerji için okadar kalori yakar.. bir arabanın hareket etmesi için benzin yakması gibi düşün aynı mantık. yağlarından kurtulmak için günlükk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor ayrıca kaslarını korumak adına proteinli beslenmeyide unutmamak gerek.. umarım anlatabilmişimdir.

Erkekler Ne Diyor 4

• Kilona ve bünyene göre değişir ama genellikle 15-20 dakika sonra yağ yakımı başlar.

1|0
    0|0
    • birinden spor yapmaya başladıktan 1 saat sonra yağ yakımı başlar, ondan en az 2 saat spor yapman lazım diye bir şey duymuştum da ben. Öyle bir şey yok değil mi?

• Yok olsa söylerdim

• Şöyle; vücut enerji için ilk olarak karbonhidrat depolarını kullanır. Karbonhidrat deposu bitince enerji olarak yağ yakmaya başlar. Bu spor öncesi beslenmene göre değişir. Ben dakika yerine bir öneride bulunayım. İlk olarak yarım saat kadar ağırlık çalış daha sonra kardiyo çalışması yap. Toplamda 1 saati geçirmemek gerekli diye biliyorum. Nedeni ise 1 saat sonrası vücudun kortizon salgılaması. Bu kadar yeterli sanırım 😊

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. birinden spor yapmaya başladıktan 1 saat sonra yağ yakımı başlar, ondan en az 2 saat spor yapman lazım diye bir şey duymuştum da ben. Böyle bir şey yanlış yani sizin dediğinize göre değil mi?

• Evet öyle. Yağ yakımı o kadar geç başlamaz. Savaş cebecinin youtube kanalında videoları var. İzlemeni tavsiye ederim.

• 45 dakikadan sonra başlar diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Kardiyo koşu ise 30 dk filan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...