Uluslararası ilişkiler bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum ..

Uluslararası ilişkiler bölümünü tercih etmeyi düşünüyorum .. sizce tercih etmeli miyim iş imkanları nasıl ?

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• devlette çalışmak istersen kpss den en az 90 alman gerekecek onu söyleyeyim

özelde iş bulabilirsin ama iyi bir iş için nerden mezun olduğun önemli

Açıköğretimi olan bölüm asla okuma!

işletme yurtdışı mezunuyum ingilizce orta rusça iyi azerice ana dil gibi biliyorum ama

asgari ücretle çalışıyorum düşün gerisini.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• düşünme:))) herseyden biraz veriyolar hiçbirşey olamıyorsun:) diplomat olmak gibi bir hayalin olmasın alandan 90 almalı üds veya kppds den 75 almak zorundasın diplomatlık sınavına girmek icin ozel sektordede pek tınlıyan olmaz yabancı dil sayın yoksa kastım ingilizce değil en az 3 yabancı dil ... sana tavsiyem psikoloji asla uluslararası ilişkiler okuma sadece ismi havalı baska bir avantajı yok

1|0
    0|0
  • ne yaptın tercih ettin mi :)

0|0
    0|0
  • Eğer maddi imkanlarında yerindeyse okulu bitirdikten sonra bir işe girip çalışmak yerine uluslararası ilişkileri bir yaşam biçimine dönüştürüp son derece zevkli ve bir o kadar da bilgi dolu bir hayat serüvenin olur.Benimde ilgim ve alakam son iki yıldır uluslararası ilişkiler üzerine ve bu böülmde yüksek lisans yapmak ilk hedefim.Başarılar

0|0
    0|0
  • Uluslararası ilişkiler bölümü ingilizcenin yanı sıra 2. ve 3. dile ihtiyaç duyacağın fakat çok tatlı parayla oynayacağın bir bölüm tabi bunlar senin kendini geliştirebilme ve bölümü sevmenle doğru orantılı şeyler... Seçimin her ne olursa olsun şimdiden başarılar

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim dil öğrenmeyi severim başarılı olacağıma inanıyorum :)

• başarının yarısı gerçekleşti şimdiden :)

• 2 amcam da Amerikadalar ve yeğenim oku buraya gel diyorlar sence bu bölümü tercih etsem Amerikanın faydası olur mu?

• üniversiteye başlamadan önce eski bir mezun olarak sana tavsiyem,diplomayı verirlerken neden RULO yapıp kıvırıp ta verirler bunu düşünmen! biz bunun nedenini çok geç anladık da iş işten geçmişti.

0|0
    0|0
  • ingilizce nasıl birde hazırlık var zor bir bölüm ama kendini geliştirisen özelde iş bulunabilirsin...

0|0
    0|0
  • nerede okuyacağına bağlı; ben İÜdeyim ve bayağı da memnunun

1|0
    0|0
  • direk yabancı dil yerine geçiyo diye biliyorum.güzel bir tercih olur

0|0
    0|0
  • hariciyede çalışmak istiyorsan Ankara Siyasal a gideceksin

0|0
    0|0
  • kesinlikle tercih et iş imkanı çok

0|1
    0|0
  • Dil olarak kendini yetiştirirsen çok güzel yerlere gelebilirsin.

0|0
    0|0
  • İşsiz kalırsın, eğer diplomat bir baban yoksa uzak dur!

0|0
    0|0
  • türkiye iyidirrr yurtdışında nabcan canee.ss

0|0
    0|0
  • sen güzelsin seçebilirsin iş bulursun

0|0
    0|0
  • etmeeeeeeee

0|0
    0|0
  • sakarya sen bence

0|0
    0|0
  • Sana tavsiyem etme sakın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• iyi bir üniversitede okursan iş imkanın olur aa sıradan bir ünide okumanın hiçbir anlamı yok

1|0
    0|0
  • tüm iktisadi ve idari bilimler aynı işleri yapıyor bankacı, pazarlama, i.k., satınalma v.s. bölümün pek önemi yok kanımca :) ama okuması zevkli ve kolay bildiğim kadarıyla

0|0
    0|0
  • Hangi universite olduguna bagli

0|0
    0|0
  • evet mantıklı

0|0
    0|0
  • Tercih edebilirsin çünkü iş imkanları fazla.

0|0
    0|0
  • çok kaliteli iştir seç derim bide kendini geliştirirsen tamamdır yani iş imkanına da çok bakma kendini geliştirirsen her alanda iş bulursun hele de uluslar arası ilişkilerde hiç sorun olmaz

0|0
    0|0
  • en az 2 dil.ve hangi üüniye gidecene bağlı

0|0
    0|0
  • Kendini geliştirebilirsen özel sektörde iş bulabilirsin.İngilzcenin yanına bir dil daha öğrenmem şart iyi bir iş için.

0|0
    0|0
    • ingilizce biliyorum almanca da biliyorum almanya doğumlu oldugum için başka bir dil gerekiyor mu ?

• Başka dil öğrenmek senin isteğine bağlı ama bence kariyerin için yeterli.

Yükleniyor...