Ne yapmalıyım sizce?

Doktor tavsiyesi ile sadece bacak kaslarımı guclendirmem gerekiyor ben ise her spor yaptığımdan iki üç gün sonra kas ağrısı çekiyorum (Spor dedigim ise bacağı yukari kaldırıp 10 sn. bekletme = Kaslarım gücünü kaybetti) En hafif hareket hamligimi ortaya daha cok cikartiyor isinma esneme hareketlerine cok baktim ama yapmadim faydasi olur mu sizce kas ağrısı olmaması için ne yapmalıyım ne icip ne tuketmeliyim yardimci olun please!

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• o kas ağrısı zaten ne sporu yaparsan yap olacak ama bir iki gün sonra geçer alışır kaslar sen hiç hayatında hareket etmedin mi nedir bu çıtkırıldımlık

1|0
    0|0
    • Biliyorum Kaslarım güçsüz diyorum ne saçmalıyorsun

• işte öyle yaparsan sonu gelmez bunun

• Ağrı bıktırıyor yoksa gelir

En İyi Kız Görüşü

• yardımcı olabilirim istersen iyi bir beslenme ve düzenli bir program gerekiyor sana ve programına uymalısın

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• hamlık agırısı yasıyorsun bu gayet normal.. bunun derecelerı var tabı senınkı cıddı bır durum olarak görebilirz bunun sebebı ise uzun zaman kasların drence ugramayıp bıranda drence ugrayınca kasların tepkımeye ugruyor bu agrıların oluşmasıda bundan kaynaklanıyor.. spor başladıgın zaman çok düşük ağırlıklarla ve hatta sadece vücut agırlıgınla kendını cok yormadan sporunu yapmalısın.. biz buna adaptasyon süreci diyoruz.. hareketlerı makınelerı egzersiz çeşitlerini tamal kurallarını öğrenme süreci.. daha sonra yavas yavas ağırlıkları arttırırsın böylelıkle kasların alışmış olur ve hamlık agrılarından kurtulmuş olursun.. şu an senin yapman gereken şey bol bol dinlen agrıyan bölgeye soguk ya da sıcak suyla sabunla ovman ve bol su içmendir.

0|0
    0|0
  • Bacakda özellikle ilk hafta o ağrıya katlanacaksın. Yapacak birşey yok. Bacağını neden güçlendirmen gerekiyor özellikle.

0|0
    0|0
    • Kaç hafta geçti her yaptığımda aynı Spor sonrası hareket edemiyorum o kadar kötü oluyorum Bir ameliyat geçirdim bu süre içinde kaslar güçsüz kaldı

• Parantez içinde özellikle belirttim sadece uzanıp bacağı gerip havada tutmaya çalışıyorum Sen normal egzersizde yürümeyecek hale geliyorsun ben ise bacağı 10 sn. ayakta tutmaya çalıştığımda Benim ki egzersiz değil ki küçük bir hareket onda da en fazla 10 tekrardan sonra yere yapışıyorum

• Çok ham ve çok güçsüzsun

• Bu süreçte kas ağrısı normal, spordN hemen sonra sıcak duş al, belki spor sonrası gevşetici de işe yarar ama emin olamadım şimdi

0|0
    0|0
    • Duş dışında başka önerin var mı? Bölgeye sıcak ya da soğuk uygulasam yeterli olur mu? Gevşetici işe yaramıyor

• bu ağrı kaçınılmaz, zamanla azalır. Sıcak soğuk kompres öneriyorlar. Bir de su içmeyi ihmal etme. Gün içinde sürekli ve egzersiz yaparken de su içmen çok faydalı olur.
      Vücuttaki kas-yağ değişiminde ekstra su ihtiyacı oluyor

• Sıcak kompres biraz ağrıyı hafifletiyor sanki Su hiç içmiyorum belki bu sebepten işim zorlaşıyor

• koşarsan senin için daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Bisey yapma bnce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kas gevseltici var ama şimdi doktor onermedise ben bişey diyemem

0|0
    0|0
    • Doktor önerisi yok Kullanmam zaten İlaçla kas gevşetmek sağlıklı değil

Yükleniyor...