Mısır'da toplu tecavüze uğrayan kadın olayı hakkında ne düşünüyorsunuz?

link Bu haber ve görüntüler hakkında ne düşünüyorsunuz? Olayı siyasi bir boyuta çekmek istemesekte olay bir müslüman ülkede yaşanıyor. Bu ne çağrıştırıyor size?

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• yazıklar olsun bu insanlara,tek kelime ile vahşet

yalnız tecavüz mü taciz mi?bu kadar izdiham olan bir yerde tecavüz zor

0|0
    0|0
    • 50 kişiye yakın insan tecavüz etmiş zaten sanırsam, aşağıda bir üyenin söyledikleri doğruysa eğer.

Erkekler Ne Diyor 20

• bu haberin vermek istediği mesaj "tecavüz" değil, mursi karşıtı olanların tecavüzcü oldukları... acemice bir algı yonetimi yapmak istemişler.

0|0
    0|0
    • burda bir olay yaşanmış. Açıkcası Mursi ismine dikkat bile etmedim, yaşanan olaya odaklandım sadece, tecavüzü yok sayıp sadece ona odaklanmak sadece şaşılası bir grupa mümkün olur bence

• Bak o konuda kesinlikle katılıyorum sana :) Yakın bir tanıdığım gazeteci. ve aslında medyayı, gösterilenleri onlar yoğuruyor büyük oranda. Ama burda farklı bir olay var bana göre, orda bir kadın çığlık atıyor. Kadını alıp götürüyorlar. Haybeye çığlık olduğunu zannetmiyorum. Bence böyle gözümüzü kapatmamalıyız bişeylere, bu bile tuhaf değil midir sence ?

• elbette tepkimizi koymalıyız ama en iyi ve yerinde tepki bilinçli olarak yapılandır. sürü psikolojisi ile yapılan değil. burada görüntünün kaynağı haberin kaynagı belli değil. yer neresi hindistandamı afrikada mı belli değil. cunki hindistanda da bir amerikalıya boyle bir olay olmuştu. bu haberlerin temel hedefi mısırdaki hukumete karsı ayaklanmaları yapanları kötü göstermek.

• cennet kadınların ayaklarının altında, hollandalı kadını islama davet etmişler.

ama seçimle geldiini öne sürüp ancak seçimle gideceyiniz söleyen bir başkanları var. bizimkiside camide topluseks türbanlıya çıplak adamaların tacizi gibi yalanlar uydurmamışmıyıd?

1|0
    0|0
  • Sevgili arkadaşlar

Mısır tamamen Müslüman ülkesi değil, onu söyleyim

%20'si değişik dinlerden.

Çoğu da Kıpti.

Mısırlı Hristiyanlar demek : Kıpti..

Yani bu görüntülere bakarak Müslüman ülkesi böyledir şöyledir gibi yanlış bir düşünceye düşmeyin.

Türkiye'ye de Müslüman ülkesi diyorlar güya ama türlü türlü olaylar da TR'de oluyor

Müslümanlık lafınan sözünen olacak şey değil

1|1
    2|1
    • türkiyeyede Müslüman ülkesi diyorlar güya da ama türlü türlü olaylarda TR de oluyor ne demek? Tr nin zaten %90 dan fazlası Müslüman ki ? :D

• eeee sen yüzdeliğini veriyorsun işte.. çoğu kıpti. %20 si değişik diniler diyerek müslümanlarıda içine alıyorsun.

• Demek istediğim şu: "Mısır tamamen Müslüman ülkesi değil"

Türkiye'de öyle değil.

• Şerrrefsizler öyle müslümanlık olmaz onların alayının...

1|0
    0|0
    • Devamını getiresim var.. Ah bide uygulayan bulsak tamamdır..

• Suriye'de ağaç kesme motoruyla kafa kesme videoları 1, bu 2... Kusasım geldi. 10 saniyesi yetti.

Aynı şeyi çağrıştırıyor: Tecavüz olayları müslüman ülkelerde oluyor en çok

1|0
    0|0
    • Malesef, ne kötü bir ironi değil mi :(

• Ben Mısırda iskenderiyede 8 ay bir firmada yönetici olarak çalıştım , Hristiyan Kıptiler 10 milyon kadar genel nüfus 100 milyon , ancak rejim değişikliği Mübarekten sonra daha tam oturmadı , Müslüman kardeşlerin baskısı halk üzerinde ters etki yaratıyor. Bu tecavüz güya muhalifler tarafından olmuş bu bir aspagaras bir haber olabilir gerçekliğini bilmiyorum , Mısır ile görüştüğümde bugün halk şuanda patlama noktasında her an askeriye el koyabilir. Yani bu bir kıvılcım haberi olabilir halkı sokağa dökmek için

0|0
    0|0
  • kim olursa olsun nerede olursa olsun tecavüz cezası idam olmalı

1|2
    0|0
  • yazıklar olsun. lanet olsun. bu ne biçim insanlar? sende müslüman ülkesinde oluyor diye provakotörlük yapma.

0|1
    1|0
    • Provakatörlük yapmıyorum. Siyasi boyuta indirgedim çünkü bu ülkeler bayanın kapalı olması gerektiği görüşünde. Kendileri bunu bayandan bekleyipte bunu yaparak mı din duygusunu yaşatıyorlar. Bu açıdan yaklaşmıştım sadece, bende inançsız bir insan değilim, yanlış anlaşılmasın..

• :))) bak onu bende farketmemiştim.

• şimi bu soru müslüman olmayan insanların, tez ine tuz biber oldu biliyorsun deyilmi?

• Bingölde yanıbaşımızda 8 uzman cavus 14 yaşındaki bir kıza tecavüz etmiş peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? bende olayı siyasiye taşımak istemesemde kürt bölgesinde yaşandı bu olay ve cogunluk sessiz?

mısırdakini zaten lanetliyorum tüm tecavüz tacizleri lanetliyorum o ayrı

0|0
    1|0
  • katı kurallar daha çekici hale getiriyor suçu.

1|0
    0|0
  • 0|0
    1|0
    • Böylesine bir olayı böyle bir mizahi boyuta taşıyabilmek için epey bir empati yeteneğinden mahrum olmalısınız. Hakaret etmiyorum, ama üzgünüm durum böyle..

• Biri şuna derhal tecavüz etsin

• Dünya sadece bizim ülkemizden oluşmuyor. Bugün orda olanların yarın bizim ülkemizde yaşanmayacağı ne malum? Bu halle ülkemizde de olsa önemsemezsiniz gerçi..

• burda olsa öldürmek helal

elime alıcam ak 47 yi tarayacan a m k yaaaa

pislik herifler

kesin komplo kurmuşlardır

yabancı ülkelerde niye bukadar rastlanmıyor

daha öncede bir kıza türkiyede tecavüz ekilmişti

hemde 17 kişi ALLAH BUNLARI CEZASIZ BIRAKMAYACAK AMA OLSA KESİNLİKLE DÜŞÜNMEDEN ÖLDÜRÜRÜM

0|0
    0|0
  • Kolay kolay beddua etmem

Ama Allah bunların belasını versin, kanım dondu.

Şerefsizler.

0|0
    0|0
  • taciz ya da tecavüz fark etmez. müslüman halka sahip bir ülkede yaşanıp yaşanmadığı da çok önemli bir detay değil. zira hiçbir inançta böylesine çirkinliğe yer yok. gerçekten üzücü

0|0
    0|0
  • şerefsizliktir..

0|0
    0|0
  • Aslında söylenecek şey çokta. bu tarz olaylar karşısında kendimi kaybedip yazmaktan usanıyorum.

0|1
    0|0
  • insanlarin cahilligine geri kalmisligina

0|0
    0|0
  • tüylerim tiken tiken oldu ...şimdi o kadın ne haldedir ...

0|0
    0|0
  • Söylenecek çok şey var ama sadece şu söylenebilir bence : "Kadın olmak zor, kendini dış olaylara karşı savunmak daha zor. Hele ki böyle şeyler karşısında."

1|0
    0|0
  • nerden baksan 50 kişiye yakın tecavüz etmiş kişi

1|0
    0|0
    • Gerçekten mi :(( Olayı daha yeni gördüm, sıcağı sıcağına paylaştım ayrıntılara bakmamıştım, beddualarım 2 katına çıktı şuan :(

• tahminimce öyle çünkü videoda 50 60 kişi var en kötü ihtimal 15 kişiye tecavüz etmiştir yazık gerçekten böle insanlara laneti üstünde olsun allahımızın

• inşallah :(

Kızlar Ne Diyor 9

• bu durum tuyler uprpertici vahsice yaziklar olsun

musluman ulkelerinde kadinla erkegin evlenmeden beraber olmasi yasak idam cezasi bile vardir cogunda. bu yuzden bu tur seylerde kitlik cekenler vardir

ama diger ulkelerde özellikle avrupada isteyen istedigiyle kaliyor devlet aile karismiyor kulturle alakalibir durum malesef..

1|0
    0|0
  • siyasi boyutla dini boyutun bir ilgisini kuramadım.İnsanlık boyutuyla "mide bulandırıcı" diyebildim.

3|3
    0|0
    • siyasi boyut olarak hollandalı gazateci onları çektiği için hırslarını dış ülkelerden çıkardılar

• Siyasi boyuta indirgedim çünkü bu ülkeler bayanın kapalı olması gerektiği görüşünde. Kendileri bunu bayandan bekleyipte bunu yaparak mı din duygusunu yaşatıyorlar. Bu açıdan yaklaşmıştım sadece, bende inançsız bir insan değilim, yanlış anlaşılmasın..

• bazı insanların içindeki pislikleri Müslümanlık bile arındıramıyor.

• şimdi daha öncede ölen eşle ilişki hakkı diye haber yapıldı günlerce yalan çıktı. yalan olma ihtimali fazla.ama doğruysa kötü bir olay. Müslüman adı altında herkes Müslüman gibi değil. Müslümanları kötülemeyin hemen.

0|1
    0|0
    • Orda bir kadın çığlık atıyor. Kadını alıp götürüyorlar. Haybeye çığlık olduğunu zannetmiyorum. Bence böyle gözümüzü kapatmamalıyız bişeylere, bu bile tuhaf değil midir ?

• dediğim gibi daha önce ölen eşle 6 saat içinde ilişki hakkı verildi kadınlara diye bir haber vardı sokaklarca kadınların olduğu videolar tabelalar vs sonra hepsi başka başka olaylardan karma video çıktı.

gerçekse tabiiki kötü bir durum .gözümüzü kapatmak olmaz.

• lahnnnnnnn :(((( dili ırkı falan fark etmez her an her konuda cüküne sarılan erkek kafasına osurayım. cüklerini alsan geriye onlardan ne kalır acaba.

1|1
    0|0
  • tabi ki Müslüman ülkede olacak nerde olacak başka? şaşırmadım şaşırmamak lazım yani. acıtsada kabul edilecek bu tür şeyler... bu böyledir.

1|1
    2|1
  • Onların gercekten gözümde hayvandan cok farkları yok

1|0
    0|0
  • Yazıklar olsun...

0|0
    0|0
  • aklıma şimdi cnn muhabiri , o ermeni dölü geldi !

0|0
    0|0
  • devrim bahane diyoruz , Mısırı karıştırıyorlar sorun o işte ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...