Vatandaşa yeni kazık. Bunun adı soygun değil de nedir?

24 milyon sürücü ehliyeti değişiyor. Değişikilk sırasında harç alınmayacak ancak değerli kağıt bedeli tahsil edilecek. Her sürücü, 101 lira ödeyecek.

Bunun adı soygun değil de nedir ? OGS - HGS de tamamen vatandaşın sırtına yük bindirme amaçlıydı. Köprüden geçişlerde ogs ile geçenle hgs ile geçen araçlar arasında hiçbir fark göremiyorum. Buna rağmen böyle bir değiklikle vatandaşı eline cebine attılar. Kimsesizlerin kimi olarak yola çıktık diyen başbakanın sayesinde gariban hala garibanken zengin daha zengin oldu. Kendileri de dahil. Dün Soru 630640 numaralı soruda akpye oy verenlerin hizmete tav olduklarını gördük. daha iyisi yok diyenler de var. Sabah gördüğüm bir haberde de üsküdar evlendirme dairesinin arap kralının eşine satıldığını öğrendim. link Siz hazmedemiyorsunuz ama bakın Atam bugünleri ne güzel anlatmış.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bir fiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanalar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilierler. Millet, fakr-u zaruret içinde harab ve bitab düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Güncellemeler:
Buyrun her dakika birşey çıkıyor . Bu da yeni haber. link

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

• yeni gelen ve seçme hakkı olan suriyeli insaları beslicekler bu paralarla giirdi millete boru gibi

kadın hiç dr gitmedim bu ay diyo emekli maaşından 60 tl kesmişler hırsız hükümet soyguncular.

soya soya soğana cevirdiler kul yetim hakkını nasıl vercekler bakim göstermelik namazla insanları kandırıp cahil kesmi vaazlarıyla kandırdı

bilmem kaç asırdır var olan dünyada sen gelde bu adamın iktidar olduğu döneme denk gel şansımı ...

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kullanmayın o zaman ? ne o nikah dairesine gidin ne o yabancıların avmsine gidin ne otobüslere metrobüslere binin. herşeyi kullanıp sonrada ödediğiniz paraya laf etmeyin. benimde hoşuma gitmiyor para ödemek ama zorundayız.yani bu hizmetleri kullananlar.

0|1
    1|2
    • Ben gelir vergisi ödüyorum, araç vergisi ödüyorum, emlak vergisi ödüyorum. bunların karşılığında o hizmetleri kullanıyorum zaten. Ancak keyfi çıkartılan uygulamalardan alınan paraları kabul etmiyoruz. Sen olayı yanlış anlamışsın. Ben zaten ehliyet çıkartırken kurstu harçtı sınavdı kağıt parasıydı bir sürü para ödüyorum. Birde tekrar bunu değiştirmek için neden 100 lira daha ödüyorum. Hangi yandaşı kazanacak .

• sizler için garip gelsede bir banka çalışanı mesela bilir. tıkladığınız her şey masraf demektir. bu yüzden bankalar hep kendi şubenize gidin derler. onlarca değişim demek onlarca masraf demek.

• ne diyimki çok çok haklısın valla.

0|2
    0|0
  • Nerden para kaçıracaklarını şaşırdı amk

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kardeş o dediklerin hepsi doğruda hizmeti iyi dityenlerin mutlaka bir çıkarı vardır yoksa aptal olmak lazım anlamamak için türk bayrağıyla gezemediğimiz ülkemizde pkk bayrağıyla dolaşabiliyosun bundan daha büyük ihanet olurmu resmen akp ülkeyi böldü ama hala balık beyinliler bunu görmüyo ne desek boş bizden adam olmaz onu biliyorum sadece

0|1
    0|0
  • dostum haklılığına bir şey diyemiycem ama şunu bilmek gerekir ki bu ülkede hatta ne ülkede çoğu insanın dini imanı,karakteri yani her şey para üzerine dönüyor.Tayyibi sevmem dürüst olmak gerekirse Atatürk'ü daha çok severim fakat Atatürk ü bazı yönlerinden(milliyetçilik) ters düştüğümü söylemeliyim ama konu Atatürk değil.Yine de başarılı bir siyasetçiydi.

Tayyibe gelirsek.Onlar başımızda olduğu sürece bu soygun devam edecektir.Önceleri düşünürdüm.Ne yapmak lazım politikaya atılıp adam gibi şeyler mi yapmaya çalışayım diye vs.Ama bunlara yapılan sevgi gösterilerini gördükçe ne biliyim hayatımı bir hiç uğruna harcadığımı düşündüm ve ileride yurtdışında yaşamayı düşünüyorum.

Ha şunu unutmayalım AKP ye oy verenlerin çoğu bizden daha kötü durumda olan anadolular.Bir nevi kilise ve skolastik düşünce dönemi gibi din satılıyor.Ama emin ol bir gün bu sistem de hepsi gibi değişecektir.Sonra da tarih kitaplarına sokarlar işte.Yine dünyada acımasızlıklar devam eder

0|1
    0|0
  • hay ben bunların...arabaya vergi oto vergi ona vergi buna vergi otv kdv sata sata bitirmişlerkiiii neyse agzımı bozmucammm aqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq

0|1
    0|0
  • arkdaşım çok haklsın yeni ehliyeti hangi firma vasıyor parayı kim kazanacak

harç yoksa değerli kağıt parası ne diye 101 tl hangi acığı kapatacaklar bu parayla

hgs aldık her gecişte preblem oluyor okumuyor sonra arayıp düzeltiyorsun

en dandik sistemi kurdular bileri para kazandı vatandasın parasını yandaşlar yiyor

ehliyeti değiştirmiyecem mahkeye verecem

0|2
    0|0
  • Rezalet. Ehliyet değiştirirken banamı sordun da para alıyorsun

pasaportlar çiplenir para, ehliyet değişir para, vergi veriyoruz zaten :@

0|2
    0|0
  • Dostum penguenler ne zaman insan olupta doğru düzgün bir b*k başarmış şimdiye kadar ? Seninkide laf yani

0|1
    0|0
  • Para tuzağı resmen :/

0|1
    0|0
  • "Ben abd nin buyuk orta dogu projesinin es baskaniyim" haci sen neden bahsediyon?

0|1
    0|0
  • beğenmiyorsan çek git.

0|0
    1|3
    • Tayyib in sol anahtarı mısın sen ? niye sinirlendin hemen . Memnunsun herhalde giren kazıklardan. ya da böyle tepki verdiğine göre ampülden besleniyorsun :)

• Ben vergiden bahsetmiyorum. Ekstra bir yenilik getirmeden yapılan değişiklerle halktan para alınmasına kızıyorum. Bu kadar ödenilen vergi yetmiyormuş gibi ota boka para alınıyor.

• Anca çek git,bas git,başka ne biliyorsunuz merak ediyorum.

• Ne zaman oluyor bu , ehliyetim trafikte bunu beklemekten 1 yıldır çıkarmıyorum :S daha bekleyecekmiyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...