• Sor
  • Bence

Biz istemedikçe neden düşünceler peşimizi bırakmaz?

Düşüncelerden arınmanın onlardan uzak durmanın en güzel yolu sizce nedir?

En İyi Görüş

• Düşünceler bazen gönülde bazen beyinde başlar. Bizim peşimizi bırakmayanlar gönülden gelen düşünceler olmalı. Gönül, vicdan çoğu zaman mantık olayını farklı düşünmeyi engelliyor. Tek yolu zaman sanırım.

Kızlar Ne Diyor 18

• o düşünceleri içinde çözmedikçe uzaklaşamaz insan

• beynimizin tutsağı değil onu bizim tutsağımız yapmak lazım (ne saçmaladım ben)

• iyi yap bakalım :)

• Vicdan = iç ses.

• vicdansız olsak düşünmeyecek miyiz yani :)

• Öncekileri Göster
    • tamam tamam sustum :)))

• :))

• bi işe gir

• zaten işinden bu sebepten dolayı ayrılıyorsun ne faydası olacak? :)

• Gözlerimi kaparim ve şuanda bulunmak istedigim yerde olduğumu huzurlu olduğumu hayal ederim

• bunu bende çok denedim ama malesef olmuyor.tam tersine düşüneceğin şeyi sürekli düşünüp kafanda tartarsan bir zamandan sonra düşünmemeye başlıyorsun..bende böyle

• bunun anlamı sürekli düşünüpte mantığa ulaşmak gibi bir şey mi?

• Öncekileri Göster
    • haklısın teşekkür ederim

• rica ederim.

• ben kafami bosaltiyorum resmen, sanki etrafimdaki bosluga dogru atiyorum dusunceleri, genislik saglamaya calisiyorum, son buldugum teknin bu :D ise yariyor mu, bilmiyorum beynini kapali bir kutuda degilde böyle sInIrsIz bir ortamda bulundugunu düsünecen, birde guveni Allah a verip birakiyorum kendimi

• kafanı nasıl boşaltıyorsun orası sorun

• Öncekileri Göster
    • bende yapıyorum tabi özellikle ruhunu serbest bırakmalısın :)

• evet :)

• cemaatçi cyborglar gibi olsaydım şu beyni söküp atardım. lanet düşünceler b.s.g

• Bir moktan anlamıyorlar pislikler.

• irade zayıfffff

• beyni resetlemek.Uzay boşluğunu düşün.

• ama yine düşündük bak :P

• Öncekileri Göster
    • düşünmekten öleni görmedim ama düşünmemek öldürücü:)

• o konuda haklısın aslında düşünmek lazım dimi :)

• Düşünceleri izle, düşünmemek için çabalama aklına ne geliyorsa ne hissediyorsan sadece izle kendiliğinden gidecekler.

• işte bunu çözemedim qenqs

• İstememiz .

• cevap sorunda gizli.isteme giderler

• başka bir şey düşünüp hayal etmek

• Kuruntu buna bir etken olabilir

• düşünmemeliyim dedikçe bırakmaz peşini koyver gitsin :)

Erkekler Ne Diyor 13

• başka şeylerle meşgul olmaktır

• kaçan kovalanır çünkü hihahaha:D

• Olayları oldugu gibi kabul etmek insanı rahatlatır olaylar senin istedigin gibi gitmediği için düşüncelerle boğuşuyorsun değiştiremeyecegin şeylerin peşinde koşma oluruna bırak.

• Aklimizda bos yere buyuttugumuz icin olabilirmi

• abilere katil qweqwrqwr :D

• sürekli uyumak

• müzik kitap sessizlik

• cevabı soruyu sorarken sen vermişsin zaten biz istemedikçe peşimizi bırakmazlar demişsin, yani özetle iradeli olmak yeterli olacaktır bişeylerden kurtulmak için..

• ruhsal dünyadan kendini silkeleyip, biyolojik bir canlı olduğunu relax olman gerektiğini hatırlamak

• Sayın Yılmaz Karabatmaz;O aklımızda yer edinen düşünceler birer vesveseden ibarettirlerOnlardan kurtulmak için başka şeylerle meşgul olmak lazımBoş kalmamak lazım, genelde boş kalan insanlarda bu saplantı olurBu sebeple bir işi bitirince diğerine koyulmak lazımEski topraklar böyledir. Mesela boş kalmamak için, sağlam duvarı yıkarlar yine yerine yenisini yaparlardı..Ya..

• Sonuçta sadece yikip yeniden yaptıkları saglam duvarlari oldu. Dusunselerdi belki de daha fazla Taj Mahal, Ayasofya, vb yapımız olacakti insanlik olarak.

• Çalışmak. It gibi çalışmak. Düşünmekten vazgecen insan olmaktan vazgeçer. Bundan dolayi askerde ot yolarsin bos kaldığında, bundan dolayı hayvan gibi calistirirlar insanlari .Düşüncelerutehlikelidir. Yonetenler de dusunenleri sevmez.Kurtulmak istiyorsan gunde 18 saat çalışmayı dene. Dusunmek icin enerjin kalmayacaktir.

• orası da doğru tabi fakat kim çalışacak 18 saat hangi kafayla ya da enerjiyle :)

• Aydınlancan panpa :DD

Yükleniyor...