Sizler ne diyorsunuz bu konu hakkında?

İstanbul'a yapılacak 3. köprünün adının ''Yavuz Sultan Selim'' olacağı belirlendi. Alevi çevreler ise, Yavuz Sultan Selim'in geçmişte Alevi katliamı yaptığını söyleyerek buna karşı çıkıyor. Ne düşünüyorsunuz?

• Köprünün adını uygun buluyorum
    13% (2)62% (8)36% (10)Oy Ver
  • Alevilerin hassasiyetleri göz önünde bulundurulmalı
    67% (10)38% (5)54% (15)Oy Ver
  • Konuya hakim değilim
    20% (3)0% (0)10% (3)Oy Ver
  • Şöyle ki;
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Başbakan birilerine mesaj vermeye çalışıyor işte. Mal mal şeyler.

3|1
    0|0
  • Tayyip bir ikilem daha yaratıyor, kardeş kavgalarını tetikleyecek eylemlerden asla vazgeçmeyecek. Yavuz Selim'in alevi katli doğrudur. ( Alevi değilim )

4|0
    0|1
  • Mevcut iki köprü, trafik ve çevre açısından neyi çözdü ki? üçüncü köprü çözüm değil, isim tartışmaları da yapay gündem gibi geliyor bana. Bizler ismini tartışırken, yeni köprünün; yine çözümsüzlükler, yine rant kapıları, yine çevre katliamı demek olduğu gerçeğini gözden kaçırıyoruz.

1|0
    0|1
  • Sanata ve sanatçıya değer verdiğini belirterek sanat için yapılan heykelleri,oyunları yasaklayan bir zihniyetin,tarihe ve tarihi kişiliklere duyduğu saygıyı ,kamu yararı için yapılan yapıtlara isimler takmaktan ibaret sanmalarını çok görmüyorum.

Kamu yararı için yapılan bir yapının isim koyma sürecine halkında katılması sağlanabilirdi.

1|0
    0|0
  • bıncık Yavuz Sultan Selim ismi cok ısabetlı bı ısım bence. Cunku cok onemlı bır dedemızın ecdadımızın ismı dunyaya nam salmıs Peygamber sünnetiyle Kuranla Allah askıyla dunyaya hukmetmıs bı ecdadımızın adı o verılmıcekte kım olcak yaw. Onu diyen aleviler de bozuk ne oldugu bellı olmuyan ayyas pislik tipler bakma sen gerçek alevıler zaten namazında nıyazında olur sımdıler bozuk mezhepli ne oldugu bellı değil .Katliam falanda yok ecdadımız masumn hıc bır ınsana elını surmemıstır hepsi iftira..

karsı cıkanlara da sunu söylüyorum ne demişler; it ürür kervan yürür ..

3|1
    5|3
  • Sevgili boncuk;

Aleviler; hangi aleviler ?

İpini koparan aleviyim diyor.

Geçen bir tane kız geldi

Hem aleviyim hem ateistim diyordu

Ne bok olduğu belli olmayan adamlar da aleviyim diyor bu sefer hakiki Müslüman Aleviler zan altında kalıyor

Bundan dolayı bu konu çok çetrefilli.

Yavuz Sultan Selim durduk yere hangi aleviyi katletmiş

Bugünki gibi o zaman da bölücü , militan vardı.

3|2
    6|1
  • Bunu siyasi oyun olduğunu başta belirteyim...

Yavuz sultan selimin Alevi katliamı yaptığına dair bir belgeleri varmı? Ermenilerde Katliam yaptınız diyor.! Kürtlerde yakında diyecek...!

Benim vatanımı toprağımı bölmeye çalışan kim olursa bunu hak eder ozamanda aleviler başka ülkelerin gazına gelip osmanlıya baş kaldırıp isyan etti sonucuna katlandı.

Olaya o yönden bakarsak yunanlılar macarlar bulgarlar iranlılar araplar vs. herkes bizim katliam yaptığımızı düşünsün çünkü o toprakları almak için çok insan öldü öldürüldü...

0|1
    7|0
  • Kendi kardeşlerini ve babasını katleden bir caniden söz ediyoruz.Alevilerle empati yapamayan kişi bari bunu düşünsün ve ona göre karar versin.

4|0
    1|1
  • Kesinlikle adını uygun buluyorum.

1|1
    3|0
  • Herşeye bir kulp bulmada üstümüze yok ha. pire yüzünden yorgan yakan da biziz.

2|1
    3|0
  • Köprünün adı uygun

2|1
    4|1
  • alevilerin hassasiyeti göz önünde bulundurulmalıydı.en azından- geçen bir ara gündemdi - bir büyük projeye pir sultan abdal adı verilerbilirdi

2|0
    0|1
  • düşünmüyorum hiçbişeyy

1|1
    0|0
  • İsminin daha farklı olmasını isterdim

örneğin; barış köprüsü vb gibi fakat alevilerde pek umrumda değil

1|0
    1|0
  • İyi öyle düşünüyorlarsa, köprü yapılınca kullanmasınlar. Nasıl bir cahilliktir bu ya.

1|1
    7|0
  • yavuz sultan selim ismi harika olur

1|1
    5|0
  • B dedim.

1|0
    0|1
  • Oy zamanı, Tayyip yine alevilerin kardeşi olur.

2|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 10

• o alevi ktletti de diğer padişahlar boş mu durdu ? diğer ülkelerin kralları boş mu durdu ? Atatürk savaşlarda çiçek mi dağıtıyordu ? Bu ülkeyi bölmek için öne sürülen oyunlardan birisi. Kürtler -Türkler dediler olmadı. Müslüman-Müslüman olmayan dediler olmadı. Sırada bunu çıkardılar. Aklı başında olan bu oyuna kışkırtmaya gelmez.Bu benim cevabım yazmayın altına beğenmeyen eksilesin.

2|3
    6|4
  • Aleviler bu ülkenin vatandaşı değil mi ? O köprü onların da verdiği vergiyle yapılmıyor mu neden incineceklerini bile bile böyle bir şeye kalkışılıyor.İyi niyetli bir yaklaşım değil.

5|0
    0|1
  • Hakları var kırçiçeem. Ben alevi olsam benim de ağırıma giderdi, her kesimi memnun etmek hükümetin görevidir, ama bu şu zamanki hükümet adına tam bir ütopya!

5|1
    0|1
  • Hassaiyetiniz gözönün de bulundurulmalıydı balım evet..

Asıl cevabımı akşam kendime gelince vercem..

2|0
    0|1
  • bence gayet güzel

0|1
    3|0
  • Maydonoz benim yerime yazmış.

1|1
    2|0
  • barışın adı barıştır, başka terimler orayı doldurmaz.

0|0
    1|0
  • Su ulkede verilen bir kararda olaysiz olsun :/

0|0
    3|0
  • : Konuya hakim değilim

1|0
    0|0
  • Başka isim mi yoktuda alevi katleden, anadoluda ki türkleri balkanlara süren bi' padisahın ismi veriliyor? Kasıtlı yaptıgını dusunuyorum.

5|0
    0|2
Yükleniyor...