Sevgili KS ahalisi Ar-Ge mühendisi nedir?Ne iş yapar?

Ar-Ge mühendisi diye bir şey duydum.Kimdir bu insanlar,ne iş yaparlar hangi okulu bölümü okurlar?

Bilenler anlatsın bakalım,google amcaya da sordum sormadım değil yani ama tam olarak nedir anlayamadım hani bu sitede de mühendisten bol bir şey yok.Belki Ar-Ge mühendisi de vardır da anlatır bilgileniriz biz de

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• ARaştırma GEliştirme mühendisi, Kendi işimden örnek veriyim, lojistik sektörü, bu alanda neye ihtiyacımız var rakiplerimiz ne yapıyor alternatif çözüm ve taşıma yolları kimin neyi eksik neyi fazla bu konuda biz ne yapabilirz vs. gibi birçok araştırma yapılıp tabi şirketin isteği doğrultusunda belli noktalarda daha derin araştırmalar yapılır, konuyla ilgili birim ya da yöneticilere ya da direkt patrona bilgi verilmesi ve bu konuda çözümler sunulmasıdır.

son zamanların trend işlerinden biridir hatta özel ar-ge firmaları dahi oluştu ama bu işte bilgili zorlayıcı ısrarlı ve kararlı olmak gerekir. Kolay bir sektör değil ama yeni olduğu için tutunma şansı fazladır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ar-ge mühendisliği bölümü yoktur.

ar ge mühendisilşeri kendi branşlarında çalışır.

bilgisayar makina eletronik vs

bu kişler çalıştıkları kurumların yeni yatırımları için araştırma geliştirm yapar

yeni bir bilgisayar tasarlamak , yeni bir çikolota çıkarmakta gıda mühendis çalışır.

hangi sektörde çalışıyorsan o konuda geliştiem ve araştırma yaparsın

0|0
    0|0
  • hiçbişey yapmazlar.

ktapçılarda gördüğün kişisel gelişim yazarları gibidirler

sadece laf salatası yaparlar

dinerken vay anasını adam neler yapmış dersin

konuşma biter

oturup bakarsın tek birşey yapmamış

ama günümzde çok tutulur

hiçbişey yapmaz ama çok ücret alırlar

0|0
    0|0
  • arge araştırma geliştirme demektir yani bir işyerinde projeler üretip üst yönetimin onayı ile hayata geçirmekten sorumludur.

0|0
    0|0
  • arge de mühendisler bilimsel araştırmalar yapar adı üstünde araştırma geliştirme bu bilim teknoloji alanında ne cıkarsa bu arge labaratuarlarında cıkar orda olmak ıcınde kafa zehir olcak kolay değil

0|0
    0|0
  • üretimle alakalı ne işle meşgulseniz o işi geliştirme babında daha iyisini üretmek için

0|0
    0|0
  • net artık bilgi çöplüğü halinde ki ? gereksiz bilgi dolu

0|0
    0|0
  • Arızalı Geyik demek

AR-GE

0|0
    0|0
  • araştırma geliştime mühendisi de hangi dalda ?

0|0
    0|0
  • yan gelip yatada bilirler,çokta çalışabilirler.Bulundugu sektöre bağlıdır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• araştırma geliştirme demek ar-ge mühendisliğidemi çıkmış :)

0|0
    0|0
    • evet çıkmış araştıma geliştirme kısmını ben de anladım da ben daha çok ne iş yaparlar ve kaç para alıyorlar merak ettim

• olsun bilgisayar mühendisiyle bir makineciyle bir gemi mühendisiyle bir olamaz asla...

o yüzden mühendis var mühendis vaaarr :)

• ayrıca hoş deemedim boş dedim :)

• mühendislik fakültesi mezunu oluyorsun sonra iş başvurusu yapıyorsun ar-ge departmanında çalışıyorsun fabrikada.araştırma geliştirme demek.hangi alansa ne fabrikasıysa artık üzerine çalışmalar yapıyorsun.extra birşey değil yani

0|0
    0|0
Yükleniyor...