Adli para cezasının kamu yararına dönüştürülmesi veya infazı

Arkadaşlar hakkımda 6 milyar felan adli para cezası verildi amma velakin ben bu parayı ödememek için her yolu denicem

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.Öldürseler bu kadar koyarmıydı bilmiyorum amma velakin elimden ne geliyosa yapıcam bu cezayı ödememek için.

Soru-1 Temyize gitme hakkım var itiraz etmeye gidicem birazdan.İtiraz ederken bu parayı ödeyecek maddi durumumun olmadıgı ve bu sene üniversiteye başlıyacağımı bildiricem.Burdan kurtulma imkanım var mı acaba bu iki sebep kurtarırmı beni?

Soru-2 Bu parayı kamu yararına bir işe çevirmeleri mümkünmü?

Soru-3 Farz edelimki herşey aleyhime oldu ve hapis cezasına çevrildi çünki ben bu parayı ödeme gibi bir durumum yok.

Hakkımda tutuklama kararı çıktığında beni nasıl bulabilirler?

A üniversitesinde öğrenci görünüyorum ama ikametim ankarada okudugum üniversite Ankara dışında diyelim bu ip uçları ile beni bulabilme imkanları var mı?

Gerekirse kaçıcaz yani bunun başka bir seçeneği yok lan dedim diye ailemin 6 aylık maaşını gidip bu allah korkusu taşımayan zalimlere ödeyecek değilim.Ödemedim diyede 1 sene hapis yatacak değilim.Gerekirse kaçıcam bu iş böyle olmaz

Kaçarsam hakkımdaki arama emri hangi prosedürlere göre işler.Okula gelirlermi mesela

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu cezanin sebebi nedir?

0|0
    0|0
Yükleniyor...