Uzun zamanıdur spor yapmayıp biranda yapınca vücudum ağrıyo sizde de olur mu bu normal mi?

Egzersiz felan yaptım evde heryeriç ağrıyo hamlamışım demek napim şimdi devam ediyimmi egzersiz e ağrının geçmesini mi bekliyim?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• agrinin ustune git derlerdi bizim fitnessta ben gitmedim dinlendim gecince basladim sorun cikmadi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• hamlık agırısı yasıyorsun bu gayet normal.. bunun derecelerı var tabı senınkı cıddı bır durum olarak görebilirz bunun sebebı ise uzun zaman kasların drence ugramayıp bıranda drence ugrayınca kasların tepkımeye ugruyor bu agrıların oluşmasıda bundan kaynaklanıyor.. spor başladıgın zaman çok düşük ağırlıklarla ve hatta sadece vücut agırlıgınla kendını cok yormadan sporunu yapmalısın.. biz buna adaptasyon süreci diyoruz.. hareketlerı makınelerı egzersiz çeşitlerini tamal kurallarını öğrenme süreci.. daha sonra yavas yavas ağırlıkları arttırırsın böylelıkle kasların alışmış olur ve hamlık agrılarından kurtulmuş olursun.. şu an senin yapman gereken şey bol bol dinlen agrıyan bölgeye soguk ya da sıcak suyla sabunla ovman ve bol su içmendir.

0|0
    0|0
  • Oluyor.

0|0
    0|0
  • Başlamadan iyice ısın en başta kaslar ağrıyosa başardın demektir dinlenme süresi küçük kaslar da 48 büyük kaslar da 72 saattir büyük kaslar göğüs bacak omuz ve sırt diğerleri küçük kas grubu

0|0
    0|0
  • Agriyla rahat calisamazsin. zorlama kendini kanimca

0|0
    0|0
  • süreklı yapmadıgın bır anda kasları harekete gecırdıgın ıcın olur ıkı gun ıcın de gecer... ama sana tavsıyem örnegın yaptıgın hareketın hergun 1 2 3 4 fazlasını yap bırden vucudunu zorlama...

0|0
    0|0
  • cok normal. bir cay kasigi toz Zerdecali yoğurtla karıştır yeiyi gelir. agrilar hafifleyince git spora

0|0
    0|0
  • Hamlamak denir buna
    Genelde olur

0|0
    0|0
  • Hamladığından bol tuzla vucudunu ov sıcak suyla iyicene bir duş al ama kas gevsetiçi icme kaslarını zayıflatır

0|0
    0|0
  • hamlık.

0|0
    0|0
  • Bendr bunu seviyorum, kaslarinin her zerresini hissediyorsun resmen 😅

0|0
    0|0
  • Normal

0|0
    0|0
  • Vücut hamlastigi için bu normal 😊😊😊

0|0
    0|0
  • normal ağrı yoksa başarı yoktur

0|0
    0|0
  • Hamlanmış vücudun devam et tabi

0|0
    0|0
  • ağrının geçmesini bekle

0|0
    0|0
  • kardiyo yap sağlam ısınmadıgın için oluyo

0|0
    0|0
  • Vücut hamlar :) Normal

0|0
    0|0
  • Normal tabi

0|0
    0|0
  • Ağrı geçsin bırak

0|0
    0|0
  • Aynen ;))

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 7

• Devam et eger geçmesini bekleyip tekrar yaparsan yine aynısı olur devam et ki kaslar açılsın düzelsin alışsın

1|0
    0|0
  • ee normal

0|2
    0|0
  • En az 20 dakika koş ondan sonra yap ısınmadan yapıyorsan ağrı olması normal

0|0
    0|0
  • Evet normal

0|0
    0|0
  • bir anda sporu birakirsan cok fzla kilo almya bslrsn yedgin hersey kilo olur

0|0
    0|0
  • tabiki normal

0|0
    0|0
  • Devam et ama zorlama kendini

0|0
    0|0
Yükleniyor...