Hayatta kayıp eden mi daha tecrübeli olur sizce?

Genelde böyle bir kavram oluyor, yenilgi görmeyen tecrübeye, başarıya yol alamaz diye. Sizce bu tabir ne kadar doğru?

Ben kısmen katılıyorum yenilgi hırsız alevlendirir. Peki ya sizce?

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle keşke "kayıp eden" yerine "kaybeden" yazsaydın . Soruna gelirsek ; dediğin çok doğru . Kaybettiğimiz şeyler bizden bazı şeyler alıp götürürken bize tecrübe ve güç kazandırır . İngilizlerin ünlü bir atasözü var bu konuda ; " what doesn't kill you makes you stronger" (öldürmeyen acı güçlendirir )

1|0
    0|0
    • Aynen cok guzel atasozudur. Abi o yanlisimida hos gor, turkcem sizler kadar iyi degil.

• Yok hayir abi sadece yurtdisinda dogup buyudugumden grammatigimde hatalar olusuyor.

• Yok yok grammatiğin yurt dışındaki birine göre fena değil :D

Erkekler Ne Diyor 10

• tecrübe is here! kaybedenler kulübü

1|0
    0|0
  • yaşlı adama sormuşlar

+hayatta nasıl başarılı olabiliriz ?

yaşlı adam cevap vermiş :

-doğru kararlarla.

+''peki nasıl doğru kararlar verebiliriz'' diye sormuşlar.

-''tecrübe ile'' demiş yaşlı adam.

+''peki tecrübeyi nasıl ediniriz'' diye sormuşlar.

yaşlı adam sadece iki kelime söylemiş :

-'' yanlış kararlarla''

1|0
    0|0
  • Yenilgiler kayıplar daha da tecrübe katar, onun acısını tadarsın çünkü o acıya yaklaşmamak için iki ihtimal görünür:

Ya pes edersin hayatın içinde kaybolursun

Ya da hırs katar sana, sürekli mücadele edersin, dahasının peşinden koşarsın bir daha yaşamamak için, sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi misali..

cut.

1|0
    0|0
  • yenilen pehlivan misali, Edison evi yanarken sanırım hanımına şöyle demiş gülerek; “Felaketlere değer biçilemez. Bütün hatalarımız yanıp kül oldu. Artık sıfırdan başlayabiliriz.” demiş 1 hafta sonra ilk fonografını yaptı.

Aslında yenilgiler pratiklerimizdir ve pratik mükemmelleştirir.

1|0
    0|0
  • Yenilgilerden daha fazla öğrenme gerçekleşir. Yenile yenile tecrübe kazanılır. Kaybetmemeyi öğrenirsin.

1|0
    0|0
  • evet, insan , aldığı şemsiye adedince gözü açılır. bebek bile düşe düşe yürümeyi öğrenir

1|0
    0|0
  • evet

bkz: ben

1|0
    0|0
  • öldürmeyen her acı bana güç verir diye bir söz vardı..

1|0
    0|0
  • yenilen pehlivan meselesi.

1|0
    0|0
  • yenilmeden başaraıya ulaşabılırsın ama o en temizi en düzgünü olmaz sadece okadar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yenilgi kimi zaman insanın umutlarını yok edebilir

1|0
    0|0
  • bu kişiliğe göre değişir yenildikçe hatalarını düzeltip aynı yoldan gitmeden başarıya ulaşanda var, yenildikçe yenilgiye doymayan insanda . ama genelde biricisi daha çok

1|0
    0|0
  • Doğru olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • evet kısmen buna katılabilirim, sonuçta bişeyi kaybetmeyen ne kadar tecrübeli olur ki ? Bilemiyorum düşündürücü.

1|0
    0|0
  • Hayatta yapılan hataların insana tecrübe kazandırdığı ve kişiyi daha da güçlendirdiği doğru...

1|0
    0|0
  • Kayıplarından ders alabilen tecrübeli sıfatını hakeder :)

0|0
    0|0
  • Aci, yenilgi, hatalarla bütünlesir insan..

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...