Aranızda tıp fuckültesi isteyen düşünen var mı?

eveeet bir sınav daha geçti sonuçlar açıklandı. gelelim %1 lik dilime ilk 10bine giren ve tıp fuckültesi isteyen arkadaşlara...

tıp fakültesi 6 senelik bir eğitim olup(hazırlık hariç her üni de yok kontrol edin)

ilk 3 sene teorik amfide ders göreceğiniz sonrasında

4-5 te staj.dr olarak hastanede(teorik+pratik) geçireceğiniz

6.sınıfında ise intern doktor olarak tam 1 yıl boyunca sınav olmadan hastanede çalışacağınız

sonrasında pratisyen hekim olarak mezun olup tus sınavına girip bir uzmanlık dalı seçtikten sonra ort 4 yıl okuyup uzm.dr ünvanını alacağınız

isterseniz 2 yan dal yapabilip yada

uzmanlıktan sonra sınavlarla yrd.doç doç prof. gibi akademik hayatınızınn önünün açık olduğu ömür boyunca okumak zorunda olduğunuz bir meslektir.

tanımına dayanabilen benimle birlikte olanlar iin devam ediyorum yol yakınken dönebilirsin ben 5. sınıf oldum hala yol yakınken dön diyenler var:)

6 senelik bu eğitimde lisans yüksek lisans ve doktora yapmış olarak mezun olursunuz. çünkü anamızdan emdiğimiz süt burnumuz kulağımız kısacası vücudumuzdaki çeşitli deliklerden çıkmaktadır.

günlük en az 6 normalde 8 saat ders olur kışın sabah güneş doğarken amfiye girer çıktıpınızda hava kapkara olur ki güneşi gördüm filmine konu olmuştur:)

hiçbir sosyal aktiviteye yeteri kadar zaman ayırmayacaksınız gezip tozamıyacak bırak sevgiliyi bazı zamanlar mastürbasyon yapmaya bile vaktiniz olmayacak hatta vakit kaybı olarak değerlendirip üşenip direk uyuyacaksınız.

ayrıca dönem eylül başında başlar genel de haziran sonun da biter herkes gibi ekimde gidip mayısta gelme hayalleri kurmayın

ilk 3 sene sınav sistemi üniden üniye değişir vize-final de olabilir komite de vize finali bilirisiniz ama komite kısaca şöyle 1,5-2 ay yaklaşık 15 e yakın farklı bilmdallarından dersler görüp hepsinden sadece tek sınav olursunuz öss gibi düşünün. diğer bölümler sınavdan 1 gün önce çalışır ki sen en az 3 hafta ile 1 ay arasındaki bir süre çalışman gerekecektir sonra kadavra öpen tibbiyeli bana bunları söylemedin hayatım gençliğin mahvoldu senin yüzünden diye gelmeyin yanıma hele ki FİNALİ tüm senenin notlarına 20 gün çalışıp (yaklaşık 5 000 ila 6 000 sayfa arasında not) tek bir 200 soruluk sınava girersiniz yaklaşık 3,5 saat sürer ayrıca bir dez avantaj da derten kalmak yok ya hep ya hiç prensibi ile komple sınıfta kalırsın. ayrıca uygulamalı labratuvar pratik sınavlarını unutmayalım.

bitmediiii daha dur gel canım gel:D

stajlarda yazılı ve sözlü sınav olur yazılının oranı %0 dır sözlüde geçtin geçtin yoksa büte kalınır. stajlarda göreviniz amelelik olup azar yemekle karın doyuracaksınız.

ellerim yoruldu amk!

çalışırken şizofrene bağlayabileceğiniz bir bölüm olan tıp uckültesi bu kadar zorluklarına rağmen isteyen kişinin severek katlanabileceği sonuçları en güzelolan mesleklerden biridir. yazdıklarımda abartı yoktur ama herşey gelip geçiyor 5. sınıf oldum zaman geçti gitti anlamıyorsunuz bile en güzeli ise insanların kavuşacağı şifaya vesile olmak BUNLARIN HEPSİNE DEĞER!

0|0
10|4

En İyi Erkek Görüşü

• butun bunlara rağmen idealitsce "şifaya vesile olmak" dedin takdirimi kaptın.. umarım ideallerin hiç bir zaman sönmez. 5 yıldızı verem.

1|1
    2|0
    • teşekkürler kardeşim sağolasın

Kızlar Ne Diyor 10

• Abi sende abartmissin yani. Tip okumak hayati olmayan insan demek degildir. Gayet rahat bir sekilde haftada iki kez arkadaslarin ile cafete vesaire gide bilirsin 2-3 saatligine. Sevgilinde olur neden olmasin. Hedeflerin onemli sinavlarimi gecmem yetiyor dersen hayati yasarsin yok illaki en iyi notlari alicagim dersen evet tabiri ile hayati olmayan, klas, uyuz tip olursun biter.

0|1
    0|0
    • ne olursa olsun diğer tüm bölümlerden daha az bir sosyal yaşamın olacağının garantisini veriyorum ben sana...

• sistemler çok farklı keşke burda da öyle olsa öyle saçma derecede ağır ki sistem işte bu yüzden yurtdışında yaşamayı istiyorum hem sosyal yöne iyi hemde eğitimi bilimi ah keşke güzel ülkemde böyle olsa:(

• Bizde okuyoruz ders ozellikle okuma tatili olunca essek gibi calisiyorsunda fakat nefes almayada vaktin oluyor. Ben seni bilmiyorum ama ben cok seviyorum tip hakkinda herseyi,şu ananatomi dersinin ilk kismini bitirdik hem makro hem mikro feci enteresandi. En guzelide insanlara hayat verebilmek. Turkiyede hangi universitede okuyorsun?

• Anladık tıp okuyosun iyi ki .

2|2
    1|0
  • yurru be doktor beyy

0|1
    0|0
    • okumadın di mi kıs:-P

• bosver emekten anlamaz denyolar-

• aşağıdaki yorumunu yeni gördüm I <3 U beybi:)

• Eğitim cehaleti alıyor

Eşşeklik baki kalıyor işte

2|0
    0|1
    • kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş. istersen bunun tilkili versiyonu da var yazayım mı?

• İstanbulda çok iyi bir ünide sevdiğim bölümü okuyorum. Senin de tıp okuduğundan bile şüpheliyim kes sesini yorum yapma

• oku oku devam et sen :) sana tek cümle ile kanıtlarım tıp okuduğumu ama o kadar IQ un olmadığı için anlamayacan uğraşmayacam seninle istediğimi yaparım sana mı soracam gelmeseydin soruma sen defol git bence okumayı isteyen düşünenlere yazmıştım ne kadar salak varsa gelmiş yahu:)

• Tıpı keşke terbiyeni düzeltipte okuyasaydın.

1|0
    1|1
    • sen zaten ahlak abidesisin kendine bakmadan bana laf atma yüzsüzlüğünü gösterebildiğin için tebrik ediyorum seni:)

• valla puanım ıyı olsa hiç düşünmem yazarım , okuması zor ama sonrası kebap gibi hayattt

0|1
    0|0
  • helal olsun sana tıp okumanın psikolojisi bu ben anlıyorum seni bir öğretmen olarak :D ama kafa gerekir tıp okumak için o da sende fazlasıyla var ;)

0|0
    0|0
    • tişikkirler sayın örtmenim sizler olmasanız biz bugünlere gelemezdik...

• ahh ahh bir mukabele :D

• acıdım valla :(( bundan sonra sana trip atmayım bari yazık sana :P

0|0
    0|0
  • iyi tip okuyorsunda terbiyeli olmayi ogrenememissin daha

3|0
    0|1
    • terbiyeyi senden öğrenecek değilim bana terbiyeden bahsedebilmen için daha çok yolun var

• hadi canim boşboğazlık yapmada yuru git

• lütfen beni engeller misin herhangi bir şekilde karşılaşmak istemiyorumda sizinle

• kuzenim ilk 5 bine girdi ktü tıpı yazdı ve şu an sınıf geçme stresi var...

0|1
    0|0
    • Allah yardımcısı olsun ...

Erkekler Ne Diyor 3

• ben çok istiyorum :((

0|1
    1|0
    • bütün bu yazdıklarımdan sonra hala istiyorsan tamamdır bu iş:)

• Tıp fuckültesi ne la

0|1
    0|0
    • cidden açıklama beklemiyorsun değil mi:)

• tıp okuyanlara helal olsun her babayüğidin harcı değil

0|1
    1|0
    • teşekkürler kardeşim sağolasın

Yükleniyor...