Bugünkü sorum ''Ötenazi''.Ötenaziyle ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Ötenazinin yapıldığı bir video.

link

Ötenazi hakkını savunan ve bunun için Hollandanın vatandaşı olmayı talep eden bir Türk'ün hikayesini anlatan video.

link

Son link ise Ötenazi tarihiyle ilgili bilgi içermekte.

Fikirleriniz nelerdir?Bir gün Ötenazi yapmayı düşünür müsünüz?

link

Anketimi Türkiye'de Ötenazi yasal olsun mu,olmasın mı?

• Yasal Olsun.
    60% (6)40% (2)53% (8)Oy Ver
  • Yasal Olmasın.
    40% (4)60% (3)47% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Bu konuyla ilgili bir film öneririm, çok da sevdiğim bir filmdir

İçimdeki Deniz

Bence insanın yaşama hakkı elinde olmalıdır.

1|0
    1|0
    • Mutlaka izleyeceğim.

• Çok teşekkür ederim

Filmi izlediysen ve etkilediyse çok mutlu oldum, benim gibi hisseden insanlar olduğunu bilmek güzel

• Bu filmi daha öncede izlediğimi hatırlıyorum ama emin olamadım..Evet çok beğendim,güzel bir film ve etkileyici.:)

Erkekler Ne Diyor 6

• Tek istediğim ötenazi bırakın da öleyim

1|0
    1|0
  • Yasal olsun tırtlamaya başladığımda istiyorum hem kalan organlarımda rahat rahat dağıtılabilir

1|0
    1|0
  • bi anne ile ilgili bir yazı okumuştum kızı gözünün önünde acı çekiyormuş yanlış hatırlamıyosam ilaç vererek kızının yaşamına son vermiş allah böyle şeylerle imtihan etmesin çaresizlik ama onaylamıyorum karşıyım...

1|0
    1|0
  • kesinlikle türkiye de olmaması gereken bir durum

1|0
    1|0
  • kesin birşey söyleyemiyorum çok geniş kapsamlı bir konu ailesel toplumsal örf din vs çok yönlü içimin bir yanı izin vermiyor çünkü ben insanların yaşaması için çabalıyorum ha isteyen intihar etsin o ayrı ama bazen hastanede öyle hastalar görüyorum ki ne acılar nasıl ölümler o.O o zamanda keşke daha rahat ölse diyorum çünkü ölüm dünyada ki en gerçek olgu. ve şöyle bir bakış açısı sunmak isterim ölüm tıbbi açıdan baktığımızda ötenazi ile sanki hissetmiyormuş ağrısız sızısızmış gibi kabul ediliyor peki öyle mi gerçekten ölüp gelen biri olmadığı için ölüm bilim açısından hala muallaktır. o zamanda burda diğer normlar devreye girer ki inançlar başta gelir ruh çıkar işte ölen et ve kemiktir vs. dediğim gibi hal böyle olunca ötenazi ile ölünler fizyolojik olarak rahat(!) ölürler gibi görünsede ister istemez soru işaretleriyle birlikte ölür. dünyaya gelmek bizim elimizde olmadığı gibi gitmekte olmamalı mı yoksa bana verilmiş ben istediğimi yaparım diyerek verene saygısızlık mı sizlere kalmış sevgili arkdaşlar...

son olarak hiçbir ölüm kolay değildir nasıl olursa olsun fakat Hz. Mevlana gibi ölüme Şeb-i Aruz gibi de bakabilmek anlayabilmek isterdim...

1|0
    1|0
  • kesinlikle böyle birşeyin kabulü olmaz olamaz herşeyden önce dinen günah haram insanın kendi canına kıyması hayat bize ne verirse versin buna katlanmak ve öyle yaşamak zorundayız bu dünyada 40 50 senelik acılara katlanamayan bir insanın ahir dünyada sonsuza kadar cehennem ateşine nasıl dayanabileceğini düşüne biliyor ve böyle yollara baş vuruyor anlamıyorum

1|0
    1|0
    • İki ay önce hintlilerle ilgili bir belgesel izlemiştim.Orada bir kadın kendi kendini öldürdü.Bir nevi ölüm orucuna girdi üztelik dini bir inanış için.Kendi hayatına son verdi.İlaç almadı ama vucudunu ölüme bıraktı her saniye dualar ve mantralar okundu ilginçti.Din dışından baksan.Bak farklı dinlerde de kendini ölüme sunma var.Tam ne demek istediğimi ifade edemedim muhakemesini kafamda yaptım dediklerinle.Teşekkürler yorum için.

• Günümüze gelmiş binlerce dinler ve inançlar var.Dört din dediğin en çok insanın kabul ettiği dinlerdir.Yani senin islamına inananların fazla olması onların dinlerindeki ya da inançlarında yaptıklarının yanlış olduğunu ifade etmezki.Allah için öldürmek cihad sayılırken bu söyledikleriniz yanlış bence.Ölüm hepsinde vardır.Ötenazi kişinin kendi isteği diğeri başkasının başka biri üstündeki insiyatif.

• dinimizde savaşa islamı tehtit edenler ve islamı seçenlere eziyet edilmesi sonucu izin verilen bir yoldur

Kızlar Ne Diyor 5

• Sanki Türkiye'de insan hayatına çok değer veriliyormuş gibi, ötenazinin yasak olması saçma.

Ötenazi yasallaştırılmalı fakat pasif ötenaziye pek sıcak bakmıyorum.Ben olsam, kimsenin hayatımın devam edip etmeyeceğine karar vermesini istemem.Ben kendime aitim.Kendimle ilgili kararları ben veririm.

Bir gün ötenazi yaptırıp yaptırmayacağım hakkında, bugünden bir şey söyleyemem.

0|0
    0|0
  • Videoları izlemedim ama yasal olması taraftarıyım.

1|0
    1|0
    • İzlemeni tercih ederdim.yinede teşekkürler.

• Gerektiği yerde kullanılsın dicem ama insanlar bununda turşusunu çıkarır

1|0
    0|0
  • Yasal Olsun.

0|0
    0|0
  • Ötenazi değil ötanazi haberin olsun.

1|0
    1|0
Yükleniyor...