Kişisel başlıktır. Adınızı kim koydu?

Genelde bu tür konularda annenin sözü geçer. Eğer ortak bir noktada uzlaşılmazsa ikinci bir isim daha konur.

Sizin adınız dedeniz/büyükannenizden kalma mı yoksa yeni nesil isimlerine hitap eden can’lı, cin’li ikoncan’lı isimlerden biri mi?

Benim adımı annem koymuş. Babam farklı istemiş ama annem itiraz etmiş. Kimliğime yazmamışlar fakat baba tarafım sürekli o isimle hitap ettiği için benimsedim ve üzerime de yakıştığını söylerler.

Annemin neden koymak istemediğini de sonradan öğrendim. Meğer babamın ilk kız arkadaşının adıymış. O günden bu yana o isim evde duyulmadı.

Bazıları da kim koyduya gidermiş. Sizinki de öyle mi?

Not: Lütfen birisi çıkıp da, “ben koydum canım yha” deyip sonuna y.vşak smaylisi-:)- eklemesin

0|0
22|21

En İyi Kız Görüşü

• Annemle babam ortak karar vermişler ama iki isim arasında kararsız kalıp ikisini de koymuşlar :)

Birbirinden alakasız iki ismim var.Benden başka görmedim bu iki ismi birlikte kullanan.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 21

• 3 isim artı soyad. Anlayacağın gelen koymuş giden koymuş anasını satayım.

1|0
    1|0
  • Babam koymuş anneme kalsa barbaros olacaktı sonra barbi yukarı barbi aşağı diye dalga geçecekelrdi Allah korumuş yani:DD

1|0
    1|1
  • vay be madam ne çektin?

1|0
    1|1
  • Ben doğduğumda dedem dolanmaya başlamış ortalıkta kendi ismi koyulsun diye. Tabi babamın son sözüyle dedemin ismi konmuş.

1|0
    1|1
  • büyük babam adımın böyle olmasını istemiş ve böyle olmuş , onun babasının adıymış .

1|0
    1|1
  • ilk Admımı babam istemiş Kağan olarak cocukluk arkadasının ismiymiş..

fakat dedem söyleyemez diye Hakan da kararkılınmış..

1|0
    1|1
  • kendim koydum ;)) güneyde yaşıyorum adım güney

1|0
    1|1
  • babammm koymuş çok sevdiği iki arkadaşı varmış sedat ve vedat işte vedat benim sedat ta abim :)

1|0
    1|1
  • benin adım aileden olmayan biri koymuş :)) tartışmaya gerek bile kalmadan :)

1|0
    1|1
  • Dedemin ismi.

Ortak karar vermişler.

1|0
    1|1
  • Annemler Murat Büyük babam ve Babaanem Ahmet Olmasını istemiş kavga çıkınca Babam Ahmet Murat koymuş.

1|0
    1|1
  • Anam rüyasında beyaz sakallı dede görmüş oğlun adını koy dimiş

anamda beyaz sakallı dedeye kanmış

oda koymuş ismimi

arkadaş şu beyaz sakallı dede bir yakalasam :)

1|0
    1|1
  • Dayım vermiş bu ismi. İyiki de vermiş.

1|1
    2|1

• babam koymuş

( adam koymuşta koymuş:( )

2|0
    2|1

Kim çekti ki acaba ^^

• Bi hibineyiz, güçlüyüz diyemediniz. Inanmam ben.

• la der gibi olduk ama:D

• Babam babasinin adini koymus :/

1|1
    2|1
  • valla ben koymadım

1|0
    1|1
  • babam faklı istemiş annem bu olacak demiş

1|0
    1|1
  • Adını kel emir koydum :D

1|0
    1|1
  • adın ne pek:)

1|0
    1|1
  • babam koymuş ismimi

ve gururla taşıyorum:)

1|0
    2|1
  • Annem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Bir arkadaşlarının kızının adıymış beğenmişler koymuşlar.

Saçmalığa bakar mısın insan bir araştırır ne demek falan filan,anlamlı bir şeyler bulur.

1|0
    0|0
  • doğduğum döneme göre pek bilinmeyen bir ismim var, sonradan yaygınlaştı tabi şimdi kimse yadırgamıyor ama o zamanlar yaşlı tanışlar, akrabalar tuhaf karşılamış.

annemin bir arkadaşının yeğenin adıymış. duyunca çok hoşuna gitmiş, babam da beğenince koymuşlar.

1|0
    0|0
  • Ermeni komşu.

1|1
    0|1
  • İki adım var ikisini de annem koymuş ikisini de kullanırım kim hangisini söylemek isterse söylüyor ikisini de duymaya alışığım :) öyle eski tip isimler değil herkesin kullandığı isimler de değil :)

1|0
    0|1
  • Dedem :)

1|0
    0|1
  • ben doğmadan 1yıl önce ölen halamın adıymış

1|0
    0|1
  • benim adımı babam koymuş.

anlamı Nurlu, ışıklı, aydınlık gökyüzü.

adım Göknur.

1|0
    0|1
  • ortak karar verip bırakmışlar ismimi ...

1|0
    0|1
  • Anneannem koymuş rahmetli...

1|0
    0|1
  • Babamla babaannem Meliha istemişler. Annemde Merve istemiş Merve isminde bir manken varmış annem çok beğeniyormuş işte umarım ona benzer falan fistan gibisinden ikna edip Merve koymuş ismimi.

1|0
    0|1
  • Babam koymus.

1|0
    0|1
  • dayım koymuş ismimi ::)

1|0
    0|1
  • teyzem. dönemin meşhur bir ses sanatçısının adı :)

1|0
    0|1
  • Babamın arkadaşı koymuş sanırım.Ya da babam mı koymuştu öyle bir şeydi işte :)

1|0
    0|1
  • bende üç isim arasında kalmış annemler ve kura çekmişler Aslı çıkmış biraz tuhaf bir isim koyma hikayesi :)

1|0
    0|1
  • Babam.

1|1
    0|1
  • Abilerim koymuş <3

1|0
    0|1
  • Babam koymuş adımı balım ..

1|0
    0|1
  • Ablam koymuş :)

1|0
    0|1
  • abim koymuş ismimi değişik bir isim hatta bu yüzden hep sen yabancı mısın müslüman mısın gibi sorular soruyorlar :D babam farklı isim istemiş ama kimliğe abimin istediği isim yazıldı evde hep babamın istediği isimle hitap ediyorlar ama okulda arkadaşlarm falan kimlikteki ismimle biliyorlar :)

1|0
    0|1
  • Ismimi dayim seçmiş :)

1|0
    0|1
Yükleniyor...