Biriniz bana lütfen stoper ve libero , on libero gibi mevkilerin tam olarak ne olduğunu anlatsın lütfen?

Vallahi sıkıldım arıyorum arıyorum net cevap bulamıyorum stoper nedir ne ise yarar ve nerede görev yapar? Aynı şeyleri liberolar içinde biliyorsaniz yazarsanız beni çok mutlu edersiniz teşekkür ederim

Güncellemeler:
Arkadaşlar bildiğim şeyi bilmiyor muşum gerizrkali diyebilirsiniz katiyen alınmam çünkü stoper dediğimiz şey defans demekmiş... kahpe dünya

0|1
215

En İyi Erkek Görüşü

• Stoper defansdan çıkmayan libero defans ama ortasaha ya çıkabilen. Gerektiğinde on libero defansın bir ilerisi ortada

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Defans oyuncusu stoper oluyor yani kalenin onundeler. Golculerin gol atmasini engelliyorlar :D on libero da stoperlerin biraz onunde oynuyorlar, orta saha oyunculari. Onlarin gorevi ayni stoperlerinki gibi

1|0
    0|0
    • Şaşırdım valla helal olsun 😄

• Vayy ve Allah'ına kurban

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 14

• Stoper = Kaba tabiri defanstır. Daha da açarsam defansın merkezi yani defansta sağ ve sol kanatlarda değilde defansın ortalarında duran defans oyuncularına stoper denir.

Libero ise genelde orta sahada durur rakiplerin ataklarını savunmaya yardım etmek gibi özellikleri vardır.

Ön libero da genelde orta sahanın birazcık önünde durur bu da top keser rakiplerin atağa çıkmasını engeller fakat bir diğer özelliği ise oyun kurma da yardımcı olmak pas yapmak.

Mesela Ön libero olarak beğendiğim bir oyuncu Real Madrid'den Casemiro. Youtube'dan videolarını izle tam olarak görevi neymiş neler yapıyor o esnada hem izleyerek hemde yazdıklarımı da değerlendirerek cevabını bulabilirsin :)
    https://www.youtube.com/watch?v=se-i0sF-Pvghttps://www.youtube.com/watch?v=3CxJqiPnMX8

Kısaca rakip ataklarını kesen oyun kuran genelde uzun paslarda ortalarda iyi olan oyunculardır örnekleri açarsak. Modric, Kroos, Xabi Alonso, Rakitic, Lampard gibi oyunculardır.

0|0
    0|0
  • Stoper savunma oyuncusudur. Kalecinin hemen önündeki ikilidir. Libero isr bu ikilinin tam önünde orta saha çizgisinin biraz gerisindedir. Çoğu zaman ataklara katılır. Rakip ceza sahasına kadar ilerler.

1|0
    0|0
  • ilginç bir yerden yakaladım şu an stoperin tanımını :D stoper yani stop-er yani durdurucu yani defansta göbekte oynayan gelen atakları durdurucu görevi üstlenen adam diğerleri uzun başkası anlatsın :D

1|0
    0|0
  • Stoper defans oyuncusudur rakibin ataklarini durdurmakla görevli olan ekip halinde savunma oyuncularıdır liberoyuda yazicam isim var su an bir dk

1|0
    0|0
    • libero da savunma oyuncularinin biraz önünde oynayabilen oyun kurucu tüm dizilimin ortasındaki her defansif ve orta saha alaninda oynayabilen seçilmiş kişiye denir ön libero da onun daha ön yani orta sahanin ileri bolumunde fakat forvetin gerisinde oynayan oyuncuya denir

• Ya yanlış anladiysam hakkındır gerizekaalı diyebilirsin ama söyle anladım libero defans yardımcısı on libero forvet yardımcısı mı oluyor?

• ön libero hem defansa hem de forvete yakın yani köprü gibi düşün forvet ile defans arasinda topun daha rahat gecmesini saglayan eleman

• niye neden ögrenmek istiyorsun öncelikle :)

1|0
    0|0
    • Canim istedi

• o zaman sana şöyle anlatayım Stoper, kelime olarak kesici/durdurucu demektir. Ve bu terim artık dünyada pek kullanılmamaktadır. Çünkü eskiden futbolda, kesici ve arkasında serbest oynayan bir süpürücü, yani libero vardı.
      Futbolda, oyunu kuran, savunmaya yardım eden, alanın her yerinde oynayabilen oyuncu.
      Ön libero, günümüz futbolunda defans ağırlıklı oynayan orta saha oyuncuları için kullanılan terimdir. Ön libero, defansın önünde görev alarak rakibin hücum varyasyonlarına önde basma, pozisyon bozma görevini üstlenir. Bir süpürge gibi vazife görerek, rakip takımın ataklarına engel olmakla yükümlüdür. ...
      eğer hala anlamadıysan sana birgün uyuglamalı gösteririm

• Yanlış sulardasın... :-)

1|0
    0|1
    • Valla kardeş yanlış suda mıyım doğru suda mıyım diye sormadım soruyla alakalı cevap verirsen iyi olur vermezsende hiç verme hadi eyvallah

• Birisi dislike atmış kardeş ama copy paste bile yapmış olsan emektir beğeniyorum

• Yazdım... Eğer işe yaradıysa ne ala...

• Stoper:Marcelo
    Ön Libero:Oğuzhan

0|0
    0|1
  • Stoper defasın ortası oluyor
    Ön libero stoperin tam önünde oynar orta saha olarak

0|0
    0|0
  • Er varmış bir tane Türkçe bilmiyormuş. Dur demek için stoper demişler öyle yani :/

0|0
    1|0
  • stoper centre back pozisyonudur

0|0
    0|0
    • 12 yasimdan beri stoper posizyonunda oynarim, yani cok saglam bir stoperim

• Ofsayt? Onuda anlatıyimmi

0|0
    0|0
  • stoper kalecinin önündeki iki defans oyuncusu. Ön libero onun önündeki defansif orta saha. Libero da en geride bekleyen son adam olur. (Kaleciye kadar)

1|0
    0|0
  • Libero, futbolda defans ile kaleci arasında yer alan ve süpürücü görevi üstlenen oyunculara verilen ad.

Türkçe'de defans ile orta saha arasında oynayan oyuncular için de ön libero terimi kullanılmaktadır. Bu oyuncular çoğunlukla defansif özellikleri yüksek orta saha oyuncularından ya da topu oyuna sokabilen defans oyuncularından seçilir.

1|0
    0|0
  • Yazarak anlayamazsin?

1|0
    0|0
    • Yahu ne biliyorsun? Sen yaz anlaması bana kalmış aptaal olan ben olacam sen yaz

• Yanlis biliyormussun ozman olur bizim burada ve libera forvet arkasi stoper defans bu kasr acimliyici oldumu

• Anladim galiba

Kızlar Ne Diyor 1

• Bildiğim tek şey futbolla alakalı terimler 😁 🙈

1|0
    0|0
Yükleniyor...