Bugün 700tl maaş alacağım...

Normalde maaşım daha yüksek ama avans kullandığım için 700tl maaşımı alıcam bugün. 350tlsi kiraya gidicek kaldı 350. 100tlsi kredi kartı faturası kaldı 250 50tl diğer faturalar kaldı 200. 50tl annemden borç aldım kaldı 150tl. 3tane düğün var ama ben yalz-nızca mecburiyetten bir tanesine 50tl takı takıcam kaldı mı 100tl. ayın 15ine kadar bu 100tl ile nasıl idare edicem birileri bir açıklasın hele :D Düşünmekten ben kafayı sıyırdım biraz da siz sıyırın :D

Güncellemeler:
yürumlarda anneme aldığım borcu ertelemem ve düğünde takı takmamam yazılmış çoğunlukla. tamam onları geri ekleyelim. kaldı 200tl :D eşim çalışmıyor onu da belirtiyim de :D iş görüşmelerine gidiyo her gidişte yol parası vs kattık mı hesabı siz yapın :D veya en iyisi ben bir boğaz köprüsüne doğru yol alıyım :D
ayrıca yazmayı unuttum eşim zamanında bir hata edip birine kefil olmuş. o kişinin de 1buçuk milyar falan borcu kalmış sanırım bir kaç gün önce icra kağıdı geldi eve :D onun peşinde de koşturuyo eşim ama ne olacak Allah bilir :D

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• hmm.. avans çekcen.. sonra kredi kartına abanıcan biraz.. aynı şekil devam..

ayrıca "ayranı yok içmeye" deyimi tam sana göredir. paran yokken düğünde millete para takmak nedir yahu..

0|0
    0|0
    • kalkıp hava olsun diye altın takmıyorum. bazı mecburiyetler vardır ya hani. takmak zorundasındır istemesen de o yüzden takıcam. hatta defalarca aşağıda da yazdım. düğünlerden sadece 1ine para takıcam onuda mecburen diye.

• onlar bana altın taktı ve eşimin çok çok yakını hani gidipte takmazsam sonradan arkamdan çok konuşacak insanlar ama yorumları dinlemek gerekirse sanırım takmaktan vaz geçebilirim aman nabıyım bir takı yüzünden bana karşı tutumu değişicekse off kafayı yicem yoksa yani.

• Bak şimdi. Dostun ise eğer gerçekten.. Senin durumunu biliyordur.. Eşinin yakını ise ya da ailenizin bir yakını ise seni anlayacak anlayış göstereceklerdir..

Sen ki evinde yemek masrafına giyime kuşama gezip tozmaya dahi para harcamıyorken.. Gidip birisi evleniyor para takayım diye 50 tl harcayacaksan.. Ben ona tahterevan ve ayran olayını hakediyo derim. Ha.. Ben sırf bu düşünce yüzünden bir kere anlaşmalı evlenmeyi düşünmüyo değilim. paraları hatunla kırışırım.. oh :D

Erkekler Ne Diyor 13

• 3-değilde 2tanesıne git ya da o folklorculerden al bitane pultak kimse anlamaz kalabalıkta kim ne taktı :D

1|0
    0|0
    • Düğünlerin hepsine gitmem lazım ama sadece 1 tanbesine takı takıcam onda da 50tl mecbur takmam lazım. imkan olsa daha fazla takmam lazım ama malesef :D

• Borç al sonraki ay da onu kafaya takarsın böyle böyle devam eder hayat

0|0
    0|0
  • kac aydır çalışıyosun?

eğer 3 ayı doldurdu isen 1000 tl lik birkredi çek o parada bir süre kalsın bankada maaşınla birlikte kullanmaya çalış..

en azından sıkıntı çekmesin:)

Ben aylık 950 tl alıyorum rapor aldıgım ıcın gecen ay kesinti oldu..

benim ödemelerim aylık 1250 tl oluyo.. Bunun sebebide 2 senede 3 kere maaşım dustu.. mahkemeye falan verdik beklıyoruz sonucu.. o 2 senede bana toplam zarar 6bin tl.. sen dusun artık :)) paçalarımdan borç akıyo :))

0|0
    0|0
    • 1aydır çalışıyorum daha :D ben işe girdim 3gün sonra eşimin işyeri kapandı şimdi de o işsiz :D

• o zaman tebrik ederim;)

• bekarsın sandım ben eşin düşünsün sen çok takma ne mübarek kadınsın eşini yerine düşünüyorsun

çok şanslı eşin varmış

0|0
    0|0
    • Eşim düşünmekten kafayı yedi zaten sabahlara kadar oturuyo uyuyamıyo bile. ayrıca bence olması gereken zaten o eşin sorumsuz biri değilse şayet sende düşünürsün. ona birşey hissettirmemeye çalışıyorum o yüzden

• Allah yardımcınız olsun

• düşünme annene ola borcu ertele düğünlerdede 20 ye indir takıları aysonu gelmez ama yeni avans çekersin

0|0
    0|0
    • düğünlere zaten sadece 1ine takıcam. ve 20tl takamam. çocuk eline para verir gibi. sadece 1in 50tl takıcam diğerlerine takamıycam. annem de sıkışık gibi ona da o yüzden parayı vermem lazım.

• ek iş bakmalısın veya bir kredini yenilemelisin

• Allah yardımcın olsun. Kimisi için şu söylediğin para belkide çok bile. Ama kimisi içinde çerez parası.. Dünya bu işte kimimiz varlıkla kimimiz de yoklukla sınanıyoruz.

0|0
    0|0
    • amin sağolasın. allaha çok şükür yine. ben aylarca işsiz kaldım. işe başladığımın 3.günü eşim işsiz kaldı. ben iş bulamamış olsak kim bilir ne haldeydik şimdiye kadar. o yüzden her zaman şükretmek lazım.

• İşte ben bu yüzden zaten kendime savurgan diyorum. Hakkımızda hayırlısı.. Allah helalinden bol para kazanmayı nasip etsin sanada eşinede.

• amin allah razı olsun

• Bende 900 tl alıyorum şuan için. Hergün 9 tl sigara parası 400 tl telefon taksidi yol parası izinli günlerimde öyle arkadaslarla takılınca ay başını zor getiriyorum evlenmeyi düşünmüyorum :))

0|0
    0|0
  • Dolap masrafını ailenden karşıla o zaman 15 ine kadar idare eder tabi ki sigara kullanmıyorsan

0|0
    0|0
  • pekı bunlar anlatırken nıye guluyosun onu anlmadım :D

0|0
    0|0
  • offff valla işin zor ALLAH C.C YARDIMCIN OLSUN

EŞİN ÇALIŞMIYORMU ONUN MAAŞI NEREYE GİDİYOR

0|0
    0|0
    • Benim işe girdiğimin 3. gününde eşim işsiz kaldı işyeri kapandı. işsizlik sigortası için başvuru yapıcak ama oda ne olur allah bilir.

• söyliyecek bişi bulamıyorum ALLAH KOLAYLIK VERSİN NE DİYEYİM

• Yine avans alacaksın mecburen ):

0|0
    0|0
  • "İdare edemem Mert! " :D Yok idare edemezsin asgari ücretle bile zor geçinenler var

0|0
    0|0
  • sıgara ıcıyosan yetmez o para 1 haftada bıter :D

0|0
    0|0
    • Yok allahtan sigara içmiyorum. eşim içiyo oda çalışmadığı için şuan mecbur 1 paketle günlerce idare ediyo :D

• zor ay sonunu getremessın yıne annenden para alıcan :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Takı takma , annene borcunu ertele, bime git.

0|0
    0|0
  • temel ihtiyaçlarını karşılar ancak

0|0
    0|0
  • idare edeceksin yapacak birş ey yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...