Siz olsaydınız, o hayat dolu olan miniciğinize sarkı dinlettirir miydiniz?

Merhabalar.

Sevgili cocuk düskünü olan hanımefendiler ve bir türlü cocuk sevemeyen beyefendiler..

Dün Youtube üzerinden piano sarkısı dinlerken bir resim carpti gözüme. Videonun kendi resmi..

Görür görmez yüzümde bir tebessüm olustu.

Böyle bir mutluluk, sevinc sardı icimi..

Bir yandan resime bakar oldum, bir yandan da hayal kurar oldum..

"Acaba bu resimdeki gibi bir hayat yasayabilecek miyim" diye?..

Cok duygulandırmıstı beni cünkü..

Dedim ya, resimi ilk görünce yüzümde bir tebessüm olustu diye.. Sonra da bir burukluk, bir hüzün sardı icimi..

Cünkü biliyordum! Belki de cok uzak birseydi o resimdekiler bana..Belki hic öyle bir cocugum olmayacaktı. Belki de öyle bir esim.

Herseyden önce de belki hic öyle bir piyanom olmayacaktı..

Onun icin üzülmüstüm ben o an.. O resimdeki mutlulugu gördükten sonra mutsuz olmustum ben.

Cünkü o mutluluklar bana uzak seylerdi. Erisilemez degillerdi ama uzak seylerdi iste.

Simdi bana soracaksınız, "Nedir seni bu kadar hüzünlendiren.Bir tebessüm kaynagı ve bir burukluk kaynagı olan bu resim ne?" diye soracaksınız bana..

Ben de size gururla sunacagım bu resimi; (Resim videonun 12. saniyesinde cikiyor)

link

Sizce de cok hos degil mi? Ha?

Cok duygusal ve anlam yüklü degil mi?

Cok sirin ve güzel degil mi?

Görünce insanı "Ayy, yerim ben onları" dedirttiren bir sey degil mi?

Sizi bilmem ama benim icin öyle.

Su piyanonun üstündeki yaramaza bakın hele! Gözlerini patlatmıs, merakla etrafa bakan su güzellige, su hayat dolu olan dünyalara bakın hele.. Nasıl da dinliyor annesini.

Nasıl da hevesli..Nasıl da meraklı..Nasıl da mutlu öyle..

Ve su anneye bakın bir!

Nasıl da sevkatli..Ellerinden anlasılıyor daha. O da nasıl da mutlu, nasıl da huzur dolu..

Üzerine dünyaları verdigi canlıya nasıl da asık.. Nasıl da seviyor onu.Nasıl da piyano calıyor onun icin..

Sırf o dinlesin diye! Sırf o müzigin tonlarındaki mutlulugu yakalayabilsin diye.. Mutlulugun elli tonunu yakalayabilsin diye..

Bir baksanıza sunlara, ne kadar da sirinler..

Annesi almıs onu piyanonun üstüne yatırmıs. Kendi gecmis piyanonun basına..

En derinden gelen sevgisini müzikle aktarmaya calısmıs ona.

Parmaklarını her bir tuşa basınca kalbine bir mesaj göndermis ona..

Sevginin ve müzigin mesajını göndermis ona. Sevgi ile müzigin tek bir beden olup, kulaklarına karısmasını istemis ona..

Baksanıza nasıl da mutlu ve meraklı kücügü..Sadece ona kulak kesilmis ve onu dinliyor. Hic gözünü kırpmadan bile..

Düsünsenize sizin de kendi bebeginize bunları yaptıgınızı.

Onu bir piyanonun üstüne yatırıp ona mutlulugun ve müzigin elli tonunu calmayı..

Düsünsenize sizin bu piyano seslerine karsı onun da ses cıkardıgını..

Gülümseyisini ve sevinc cıglıklarını düsünsenize..

(Devamı güncellemede)

Güncellemeler:
O minnacıcık ellerini oynattıgını ve minnacıcık ayaklarını sokakta koşarmısçasına oynattıgını düsünsenize bir..

Gözlerindeki o derin bakıstan mutlulugu yakalayacagınızı düsünsenize bir..

Sizi bilmem ama benim icin bu anlar paha bicilemez.

Öyle bir anne ve öyle bir bebek paha bicilemez.

Ve müzigin esliginde duygularıyla tek vir vücut olan iki kisinin manzarası paha bicilemez..

Onları izlemek paha bicilemez..

Derler ki müzik ruh halini degistirir ve seninle konusur.
Bu kural daha biz dünyaya gelmeden bile olusur..

Daha anne karnındayken bile müzigi duyarız biz. Hissederiz..Titresimini ve ritmini yakalarız.

Bu yüzdendir ki derler hep; "Cocugunuza hamileyken klasik müzik dinlettirin.Onunla konusun ve ona sesinizi hissettirin" diye..

Cünkü o daha 16 haftalıkken bile dinlemeye baslıyor sizi. Sizi ve cevresini.. Duydukları ve hissettikleriyle olusuyor bir nevi ruhu..

Uzun lafın kısası beyler, bayanlar..
Cocugunuzun gerek anne karnındayken gerek te dogduktan sonra (0-6 yas aralıgı) kisisel gelisimini tamamlaması sadece yasadıgı olaylarla olmuyor. Duydugu olaylarla da oluyor.

Ve dediklerine göre anne karnındayken veya bebekken klasık müzik dinlettirilen cocukların fiziksel, sosyal ve zihinsel gelisimleri daha cabuk tamamlanıyormus.

Siz siz olun cocugunuza klasık müzik dinlettirmeden onu hayata salmayın..

Saygılar, sevgiler efendim..

link

0|0
11|2

En İyi Kız Görüşü

• Allah sanda nasip etsin aynı mutluluğu en kısa zamanda

0|1
    0|0
    • Tesekkür ederim. Amin, hepimize..

Ama su da var ki; Bir yandan istiyorum, bir yandan istemiyorum.. Böyle görünce cok duygulanıyorum ama evliligi ve o sorumlulugu kaldırır mıyım bilemiyorum..

Esimi mutlu edebilir miyim bilemiyorum..

• aynı benim gibi düşünüyorsun bende aynı seyleri düşündüğüm için hep erteliyorum evliliği

Kızlar Ne Diyor 10

• bebeği göğsünde uyuturken daha kolay uyuyorsun.kalp atışların ve nefes alıp verirken sakin ritimle inip kalkan göğüs kafesin huzur veriyor bebeği sakinleştiriyor.bu da bir çeşit müzik sayılabilir

0|1
    0|0
  • ruyamda kucagimda kendi bebegimi tutuyordum, boyle bir his daha hic yasamamistim, icimde biseyler dogdu, ve bu dedigini anliyorum

0|1
    0|0
    • O duyguyu yasatabildiysem ne mutlu bana.. :)

• :) oke bu bebek cok hosmus tskkurler ;)

• Rica ederim.. ne demek.

• Çok iyi yazmışsın gerçekten 5 yıldız verdim çok akıcı çok harika anlatmışsın duygularını .

0|1
    0|0
  • aglattin beni :( CİDDİYİM

0|1
    0|0
    • Yok canım daha neler..

Aglatmak icin yazmadım bütün bunları. :) Evet, biraz duygusallıgı var ama..

Birisinin aglayacagını da düsünmemistim..

Beni de duygulandırdınız simdi.. :(

• yok gercekten agladim neden bilmiyorum.cok masum duygu bunlar o yuzzden etkilendim sanirim

• Senin sorduğun sorulardan hafif karamsar ve duygusal bir yapıda üye olduğunu anlıyorum .

0|1
    0|0
  • çok tatlı bir bebek , amam bence bukdr karamsar olmamalısn

0|1
    0|0
  • Hadi gel beraber bütün dünyaya bebek ihraç edelim <3

0|0
    0|0
  • Ay ne sacmasin ya yok bebegi olmicakmis yok piyano calan es istiyormus uff

0|2
    0|0
  • bu soru fazla takıntı içeriyor bence acayip korktum lan :D

0|1
    0|0
  • evet kesinlikle

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Aaaaablaaa :// Sen bir Doktora git ://

0|1
    1|0
    • ...

Abla?..

...

Doktor?

• Aslına bakarsan güzel yerden vurdun, cünkü öyle bir sıkıntım var. Yazdıklarım ne olursa olsun kendimi tam olarak ifade ettigimi düsünemem.

Bakma sen bu kadar uzun yazdıgıma.

Konusucak kimsem olmadıgı icindir belki bu uzun yazıslarım..

• Aynı Problem bende de var aslında ama benim olayım tamamen "yanlış anlaşılmaktan korkmak" ile alakalı...

Neyse iyi bir dert dinleyicisiyimdir arzu edersen arkadaş listene ekleyebilirsin...

• Soruların neden cevapsız biliyor musun :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...