Kapat

Engelli olan insanlarla niye dalga geçer bazı insanlar?

Merhaba arkadaşlar gününüzün huzurlu geçmesi dileğiyle =)

Bu engelli olan insanlarla niye dalga geçer bazı insanlar anlayamıyorum ya sonuçta herşey bizim için yarın birgün bizim başımıza gelmiceği ne malum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Açıkcası ben o insanlardan nefret ediyorum ve üzülüyorum bu yaptıklarına :(

Güncellemeler:
Arkadaşlar ne güzel insanlarsınız siz öyle Allah gönlünüze göre versin

0|0
17|27

En İyi Erkek Görüşü

• 2 tane arkadaşım var bedensel engelli biri konuşmakta bile zorlanıyor söyledikleri anlaşılamıyor ama alıştım artık anlıyorum üzülüyorum onlar için senin söylediğin gibi insanların çok fazla olduğunu düşünmüyorum niye dalga geçesinki belki çocuklar filan olabilir ama aklı başında bir insan nasıl öyle bir davranışta bulunabilir dalga geçmek ne demek.ben hergün dua ediyorum Allaha sağlıklı bir beden verdiği için belki zengin değilim belki arabam yatım katım yok ama en azından elim ayağım tutuyor bunun kıymetini bilmek lazım.

0|0
    0|0
    • kesinlikle şükretmemiz lazım Allahın bize verdiği nimetlere güzelliklere

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 26

• Benim Kardeşimde de Engel var. Herkese olabilir. Uyursun gözlerini açarsın felçsindir. Dünya kadar insan var. Arabaya binersin sağlam bir kaza olur engelli olursun. O insanlarla dalga geçiyorsa eğer bir insan anlaki içi boş bir tenekeden öte değildir. Hakaret ve Küfre bile değmeyecek derecede kalitesi düşüktür.

1|0
    0|0
    • Ksinlikle herşey bizim için değil mi zaten ben onlara dicek bişi bulamıyorum gerçekten bu arada geçmiş olsun kardeşim Allah sabırlar versin

• Öküz çok ortalıkta, sanki kendisinin ''sapasağlam'' yaşamaya devam edeceğinin garantisi var.

Bir kibir, bir küçümseme hali. Böyle davrananlar, aşağılık insanımsılardır gözümde.

0|0
    0|0
  • Engelli olsun olmaksızın biriyle dalga geçen insanlardan nefret ediyorum ben. Bi engeli olan insanlar normal insanlara göre daha duygusal oluyor bu yüzden onlarla dalga geçen insanlara gerçekten çok sinirleniyorum

0|1
    0|0
  • bende işitme engelliyim iki kulağımda cihaz takıyorum konuşma biraz eksik insanlar biraz anlamıyor ama olsun idare ediyorum bazen muhabbet etmiyorum ne edeceğime bilemiyorum arkadaşlarım var fakat boş boş oturup sadece selam nasılsın diyip ve benim kimse çagrılmıyor

canım sıkılıyor ki sanki hayattan bıktım intihar etmek isterdim ama cesaret edemiyorum

1|0
    0|0
  • Cok sey soylenir o serefsizlere de neyse. engellileri gorunce kendimden utaniyorum ben.. Cogu dogustan oluyorlar onlar mi istedi oyle olmayi veya bize sordular mi engelli olmak ister misin diye? hele korleri gorunce daha da kotu oluyorum onlarin hakki yok mu renkleri, insanlari, dunyayi gormeyi? bence Allaha havale etmek lazim oylelerini..

0|0
    0|0
    • Allah hepsinden bir bir çıkarıcak zaten vicdanları olsa hani Allah korkuları olsa şükretmeyi bilseler yapmazlar

• Onlarada acımak lazım soyu belli değil sopu belli değil soysuz sopsuz bir yaratıklar:/

0|0
    0|0
  • Dalga geçenler zaten akıllarından engelli olduklarından böyle bişey yapıyorlar.

Acıyorum üzülüyorum hallerine...

sana da iyi günler...

0|0
    0|0
  • Merhaba güzel kardeşim;

Canını sıkma, şunu bil ki insan başlı eşeklerle bir arada yaşıyoruz.

Nedir engelin, büyük geçmiş olsun.

0|1
    0|0
    • Merhaba sizede :) bir engelim yok kardeşim ama başıma gelmiceği anlamınada gelmez tabi bu dalga geçen insanlardan nefret ediyorum sadece :/

• Onun engeli nedir peki kardeşim

• hani hastalıklara yakalanan insanlar emin ol o engelleri yazmak bile istemiyorum kötü hissediyorum kendimi yazarsam

• kendini eğlendirmek için daha doğrusu başkaalrını güldürmek için çünkü tek başına olsa öyle dalga geçmez vicdanı sızlar

başkalarını eğlendirme hevesi de egodan geliyor

0|0
    0|0
  • bu güne kadar görmedim hiç engellilerle dalga geçen bir insan..varsa da ha genelde çocuktur. yoksa Bu topraklardan çıkmaz öyle dangalaklar

0|0
    0|0
  • Heleki down sendrom lu cocukları cok seviyorum doya doya öpesim geliyor onları oturdugum semtte 1 tane var adı ufuk devamlı oyun oynarım onu gördüğümde bir abi deyişi var.aslında onlar yaşamayı hakediyorlar.

0|1
    0|0
  • beyinleri engelli olduğu için

0|0
    0|0
  • Anne babadan insanlığı öğrenemedikleri için.

0|0
    0|0
  • engelli otoparklarına park eden engelli işareti olmayan araçları gördükçe çok sinir oluyorum ben de.

0|0
    0|0
  • Onlar insanmı die bir kere düşünmek lazım karekterden kişilikten mahrum insanlıgın ne oldugunu bilmiyen kısaca şerefsiz insanlar tüm insanlar nefsimden üstün allah yardım etsin der geçerim ama dalga geçicek kadarda aşşağlık değilim

0|0
    0|0
  • asla ole bisey yapmam yapsamda sakayla bir seykilde yaprm

0|0
    0|0
  • Çünkü o gerzekler beyinsizler doğuştan empati özürlüdürler...;!

0|0
    0|0
  • Kalpsiz, merhametsiz ve insanlıktan nasip almamış insanlar bunu yapar!

0|0
    0|0
  • kendileri engelli olduğu için.kalpten kafadan vicdandan engelli

0|0
    0|0
  • kişilik bozukluğu

0|0
    0|0
  • kişiliksiz karaktersiz sevgisiz saygısız oldukları için

0|0
    0|0
  • Beyin ve vicdansal özürlü oldukları için

0|0
    0|0
  • "insan" Sıfatını taşıyamacak kadar hafifler.

0|0
    0|0
  • Bende işitme engelliyim...koklear implant cihazı kullanıyorum...ortaokulda başarısızdım çünkü öğretmenler beni dışladılar...lisede patlamayı yaptım teşekkür alıyordum...öğretmenler bana çok iyi ve anlayışlı davranıyorlardı...bu aldığım teşekkür belgeleri ortaokuldaki hocalara girsin..!...

0|0
    0|0
  • Bende engelliyim. İşitme engelli. Engelli olduğum için okulda hep başarısız oldum. Lise de sınıfta kaldım okulu bıraktım. Şimdi iş arıyorum engellisin diye işe almıyorlar. İşe alsalar bile çok düşük maaş veriyorlar. Ben yine şükrediyorum hala yaşıyorum ellerim ayaklarım gözlerim dilim var. İnsanları yinede duyabiliyorum. Sadece anlamıyorum.. Allah bütün engellilere mutlu bir hayat nasip etsin.

2|3
    0|0
    • kardeşim en büyük engelli o geri zekalılar sana bu ayrımı ya da bunları söyleyen insansı yaratıklar. herkez birgün engelli olabilir bunu kimse unutmasın.

• Keşke elimde fırsatlar olsada sizlere yardım etsem ama yok işte kardeşim Allah yardımcınız olsun

• bu yaşima kadar hiç bir insanın engelıyle dış görunusuyle alay etmedım ama bu benım cok basıma geldı.

0|1
    0|0
    • Kardeşim bende kimseyle alay etmedim valla huyum değildir ama üzülme sen yatıcak yerleri yok onların

• bazen dıyorum kendıme acaba bende onlarla alay etsem dıye ama edemıyorum sonra anladım neden benımle alay ettıklerını

• yok yok en güzelini yapmışsın zaten ne olursa olsun o güzel huyunddan vazgeçmemelisin kardeşim bizim gibi böyle olgun insanlar oldukça zaten üzülmemelisin baksana yapılan yorumlara dünyada güzel insanlarda var yani kimseyi takma mutlu ol ;)

Kızlar Ne Diyor 17

• her insan engelli olmaya aday...kesinlikle dalga geçmem Allah herkese yardım etsin

0|0
    0|0
  • katılıyorum canım onlar aca elim ayağım yerinde oh diyorlar insan kendini başkasının yerine koyup öyle düşünebilmeli anlayabilmeli hasta insanın neler hiseettiğini :(

0|0
    0|0
  • öylelerine insan deniyor mu ki hayvan onlar ... engelliler dünyanın en masum ve şirin insanları onlara haketmediği gibi davrananlarsa insan adı altında yaşayan hayvanlar

0|0
    0|0
  • ne zaman bir engel görüp çok şanslıyım diye şükretsem o gün aynı tehlikeyle karşılaşıyorum.görmeyen birinin yerine koydum kendimi çok üzüldüm aynı gün gözüme demir çubuk geliyordu.bu da bir çeşit kibir belkide .hayatta herşey bizler için ve başımıza gelirse taşıyabilmek gerek.

0|0
    0|0
  • Engelli insanlarla dalga geçenler insan olmuyor benim gözümde. başka bişey onlar. sağlıklı oluşumuz bizi onlardan üstün yapmaz. hepimiz insan doğduk bazılarımız daha şanssız olabilir ama insanız, insan kalmalıyız.

0|0
    0|0
  • Allah kahretsin o kalpsizleri...

0|0
    0|0
  • engelli insanlarla dalga geçenlerin kendileri asıl engellidir.

0|1
    0|0
  • Lise döneminde sakat bir arkadasim vardi kendini bilmez kizlarin onun taklidini yaptigini gördüm ve onlara siz insan değilsiniz ve terbiye almamissiniz basiniza gelirse görürsünüz dedim kaldi namussuzlar

0|1
    0|0
  • öylelerine insan deniyor mu ki

0|0
    0|0
  • Bu konuyu gündeme getirdiğin için teşekkürler belki aramızda öyle yapanlar varsa okuyup bir kere daha düşünmüştür üzerinde...

İnsan olmadıkları için diyorum sadece ve bencil oldukları için...

0|0
    0|0
  • ben dalga geçen her insana tiksinç bir şekilde bakıyorum ve de aciz.

hepimiz bir engelli adayıyız,saniye sonrasına garantimiz yok.

0|0
    0|0
  • o dalga geçenler insan soyundan gelmiyor çünkü..

0|0
    0|0
  • neden dalga geçer biliyor musun beyinsiz olduklarından

0|1
    0|0
  • Çünkü onlar beyin yerine sünger taşıyo

0|0
    0|0
  • Canları cehenneme.

0|0
    0|0
  • O.c oldukları için kişilikleri oturmadıgı için

0|0
    0|0
  • Canım benim onlar insan değil, insan kılığına girmiş şeytanlar... Sırf ezilmesin yalnız kalmasın diye engelli insanlara yardım etmeyi, iyilik değil, boynumun borcu edindim, herkesede tavsiye ederim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...