Gözünüze çayla pansuman yaptınız mı?

Demlenmiş ve beklemiş çayda antiseptik madde oluşur. Bu yüzden göz arpacığı, kirpik dibi iltihabı, göz nezlesine çayla pansuman yapmak iyi gelir. Siz hiç yaptınız mı? Biz küçükken annem yapardı gözümüze pamukla damlatırdı.

0|0
19|6

En İyi Kız Görüşü

• evet kendime de yaptım bu dediğini,

aynı zamanda yeni doğmuş kedilerimizin gözlerini temizlemek için de çay poşetini kullanmışızdır kardeşimle :)

0|0
    0|0
    • Hayvanı bile düşünenler varmış bravo :))

• :D yok bahçeli evimiz var dışarda tutuyoruz kedicikleri :))

annem izin vermiyor :D ama bakımlarına dikkat ediyoruz işte böyle :)

• Süper ya bahçeli ev valla imrendim. İstanbul da öyle ev çok az var. Hangi şehir sizin?

Kızlar Ne Diyor 18

• Hıı yapmıştı annem bize ama küçüktük tabi :)

0|0
    0|0
  • İlk defa okudum

0|0
    0|0
  • Yaptım gözlerim kızarınca filan...

0|1
    0|0
  • evet bence çok iyi eliyor . hatta çok nadir azıcıkda limon sıkıyorum ben braz yakıyor ama dinlendiriyor en azından

0|0
    0|0
    • limon yakar ya :)

• ay daha iyi kısmetin açılmış olur :) yine duanı alırım

• Amannnn uzak olsun bana sen resmimi görmüyon mu deli :)))))

• duydum ama hç yapmadım gözlerimde çok şükür bir sorun yok bgelki ondan gerek duymadım

0|0
    0|0
    • Var var ben biliyorum çabuk git çay demle geliyom içmeye sonra gözüne damlatıcan :PP

• Yok yok sen bakma onlara :D Ben kebapmış lahmacunmuş yiyenlere şaşırmam en azından yerken beni hatırlayın utanmayın :PP

• Annem yapardı bana küçükken işe yarıyor. Gerekirse şimdi de yaparım :)

0|0
    0|0
  • Evet arpacık çıkmıştı o zaman yapmıştım

0|0
    0|0
  • Annem cayla yapardı bildim bileli ve bende yapmıştım oğlum ufakken.en son bı gözü kapanan su kaplumbağama yapıp iyiestirmistim ;)

0|0
    0|0
    • Kaplumbağayı mı? küçücük olan hani?

• Evet kırmızı yanakli ama ufak değil 2 yasında elimden büyük :) özel terrariumda besliyorum

• Ok ben ufak olan su kaplumbağalarından sandım çok eskiden bizde beslemiştik kardeşimle.

• Evet yaptım , yapıyorum da. Sahil kesimine gidince gözüm alerji oluyor damlanın yanında hemen onu da yaparım çok işe yarıyor.

0|0
    0|0
  • gözaltı morlukları azalsın diye yapıyorum ben

0|0
    0|0
  • Gozlerim cin gibi hic yapmadim :)) ama aklimda bulunsu yaparim (5*)

0|0
    0|0
  • Evet yaparım. Özellikle yaz günlerinde göz damlalarıma ara verdiğim zamanlarda.

0|0
    0|0
  • evet yaptım iyi geliyo.

0|0
    0|0
  • evet yaptım ve gerçekten iyi geldi göz arpacıklarım küçüldü sonrada kayboldu

0|0
    0|0
  • Hayır yapmadım.

0|0
    0|0
    • Sen git Monica seyret sadece :)

hadi git çay demle bak görücem yaptın mı :P

• yağptım evet işe yrıo

0|0
    0|0
  • Tabiki hergün yüzümede sürerim

Uyu be adam artık asdfghjk

0|0
    0|0
    • Saat kaç nan deli ne uyuycam :D

hem bana diyene bak :))))))

• vay vay hödüklerle hemde bitti kız bitti başlamadan hemde :(((

• Evet yaptım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Evet evet küçükken çok fazla kullanan birisiyim. Yaklaşık 16 yıl gözlük takıp ilk yıllarında şaşılık tedavisi vs gördüm. Hah ! sürahi nine gibi gözümü kapatırlardı. Hatta o gözün üzerine kapatılan tapmonun renginin sarı olmasınında sebebi sağlam gözü açarken ve kapatmadan önce çay ile temizlik yapılırdı.

Ki hala benim lugatımda geçerliliği vardır yapılabilir ..

0|0
    0|0
    • Düzeldi mi peki şaşılık?

• iyi geçmiş olsun :)

• teşekkür ederim ..

• Usta gözün üzerine pamuklamı damlatıyorsun nasıl yapılıyor.?Benim gözüm kan toplamışta ne yapmam lazm.

0|0
    0|0
    • Eski ya da sabahtan kalma demlenim çayı soğumuh haldeyken sadece dem kısmını bardağa doldur ve pamuğu batır. Sonrada sen teksen kendin kafanı yukarı kaldır Gözler yere paralel olsun damlat. Varsa başkası elleri temiz olmak kaydıyla o yapsın.

• Peki usta çok sağol.Sabahtan beri böyle uykusuzluktan herhalde gidiyim yapyım.Çok teşekkür ederim.

• Merhaba gözüm;

Ben yapmadım hiç, göz hastalıklarında, kirpik hastalıklarında "ismid" taşından yapılan sürmeyi kullanıyorum

Herkese de tavsiye ediyorum

Şifadır

0|0
    0|0
  • evet, göz kanlanmasında soğumuş çay demiyle yıkamıştım, ertesi gün geçirmişti. ayrıca yeni doğum yapmış bayanın sütünün de iyi geldiğini duymuştum.

0|0
    0|0
    • yav çay var işte ne karıştırıyon yeni doğurmuşu? Nerden bulacaz lohusayı :D Hastane hastane gezelim mi :D

• yav göz görmüyor işin şakasıydı :PP

• yani, kör deseydin bari :D Allah göstermesin. ama rahatsız edici olduğu kesin.

• Eskiden annem yapardı bana

0|0
    0|0
  • ben hala yapıyorum zaman zaman.. ocakta kaynayan çaya bile ilişiyorum o kadar yani..

0|0
    0|0
Yükleniyor...