Türkiye'de yazılımcı olmak... Mesleğinizden memnun musunuz?

Belkide en zor mesleklerden.

- Tüm apartmanın bilgisayarlarına format atmak zorunda kalırsın.

- Kız arkadaşın sırf onun için birşeyler yap diye kendi Facebook ve Twitter şifresini kırmanı ister. Yoksa benim için birşey yapmadın diyip, ayrılır.

- Tüm tanıdıkların Android telefonlarınaa CustomRom, Iphone'lara Jailbreak atman istenir.

- Tüm yaşlılar için adın bilgisayar'da oyun oynayıp, para kazanan adamdır.

- Günlerce saatlerce çalışırsın. Sevdiklerinle daha çok zaman geçirmek için, daha çok zaman kaybedersin.

- Ama tüm müşteriler her zaman senden daha fazla programlama bilir ama yazamaz!

-Herkes yazın plajda yanarken, sen beyaz peynir gibi bembeyazsındır.

- Gün boyu yoğun beyin aktivitesinden dolayı uyuyamazsın. Melankolik ruh ağrın vardır.

Siz mesleğinizden memnun musunuz?

İmkanım olsa tüm bu işleri bırakıp, dönerci olcam mk.

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• hahah güzel tespitler yapmışsın genç ya birisi bu işleri yasaklasın ya da gençlere açık yüreklilikte bizim ülkemizde yapılmayacak bir iş olduğunu yeterince para kaznamayacağını hayatının sonuna kadar çok çalışırsa ancak karnını doyurabileceğini söylesin. Zaten bende bırakıp bayan kuaförü açacam :D

0|0
    0|0
    • O iştede para var hacı abi. O işinde kılı tüyü çok. Kadınlarla uğraşılmaz.

• Kayseri'de kaç tane yazılım müh. bulabilirim? :) Yok abi valla yok.

• yav yazılım işinden bahsetmiyorum :) dönerci, bayan kuaförü vs den bahsediyorum :D

Kızlar Ne Diyor 4

• zor iş sizinki de ..

0|0
    0|0
  • Daha olmadım, olmayı düşündüğüm bir meslek daha çok fırın ekmek yemem lazım ama olsun. Bana nedense iyi geliyor.

1|0
    0|0
    • Meslek ne peki?

• Gene şanslısın. Anlam karmaşası yaşamıyorsun. Doğru tek. Bir de şunu düşün. İki kök buldun. Hangisinin fizik anlamlı olduğunu nereden bileceksin?

• O da var tabi... Bakalım baya zor bir iş yine de. :))

• mesleğim yok memnunum

0|0
    0|0
  • face şifresi kırsana panpa :D

0|0
    0|0
    • Her istediğimde Facebook şifresi kırsaydım, burda işim ne mk. Pentagon'da olurdum. :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Türkiye, yazılımcı olmak için iyi bir ülke değil halihazırda. Avrupa'ya gitsen, tartışmasız ama Türkiye'de yazılımda para yok.

0|0
    0|0
    • Avrupa'ya gitmek mesele değil. Mesele Avrupa'da mutlu olabilmek. Doğduğum, büyüdüğüm topraklara faydalı olup, burada karnımı doyurmak mesele.

• Ben de Avrupa'ya git demiyorum ama çok üst düzey bir fikir geliştiremezsen, özgün bir şeyler üretemezsen asgari ücretle çalışmaya talim olman gerekir. Asgari ücreti küçümsemiyorum, en azından o ücreti alıp da haftasonu tatil yapan insanlar var. Ancak yazılımcıların gecesi-gündüzü, tatili-matili belli değil ki.

• Kesinlikle haklısın. Çalışan değilim. Kendi işletmem var. Bu ülke alt yapısıyla teknoloji geliştirmek çok güç. Öz sermayen olmadan bir proje bile geliştiremiyorsun.

• okuyoz daha hacı bitirebilirsek elektronik mühendisi olacaz

0|0
    0|0
  • Dönerci dükkanı düşünüyorsan , ortak olabiliriz ?

0|1
    0|0
  • :D sende para bişeydir

0|0
    0|0
Yükleniyor...