Ağırlıklı squat mı yoksa cardio mu?

Merhaba;
Öncelikle iyi akşamlar.
Ben yaklaşık 1 aydır düzenli spor yapıyorum. (Spor geçmişim var.) Haftanın 3-4 günü fitness-pilates ya da evde yoga yapıyorum.
Yediklerime dikkat ediyorum, kalori hesabı yapıyorum ve 2 kilo verdim. Bacaklarım 1 cm, karnim 3 cm, kalçalarim ise 4 cm inceldi.
Son zamanlarda cardio yaptıktan sonra ağırlıklı squat yapmaya başladım. Kalçalarımın kuculmesi pek hoşuma gitmiyor ama güzel kalcalara sahip olayım derken bacaklarımın kalinlasmasindan korkuyorum.
Bana ne önerirsiniz?
Sadece cardio ve pilates egzersizleri (ağırlıksız antremanlar) mı yapayım yoksa aynı düzenime devam edeyim mi?

0|0
324

En İyi Erkek Görüşü

• bana kalırsa eger bacaklarından memnun isen squat gibi temel egzersizler yerine direk kalçalara odaklı egzersizleri tercih edebilirsin...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kardiyoyu ağırlıktan sonra yapmalısın. karışık ve şaşırtarak yapman daha faydalı oluyor.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• agirlikli squat.

1|0
    0|0
  • Ağırlıksız egzersizler biçilmiş kaftan olur senin için. Ağırlıklardan uzak dur. Yağ eritimine de bir ayar ver. Sırf proteine yüklenme ve sırf yağlılara da yüklenme. Dengeli beslen yeter.

0|0
    0|0
  • Çok ağır kilolar ile çalışmamak kaydıyla squat yapmanı,
    cardiyoyu ağırlık antrenmanından sonra Hiit (integral) şeklinde yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca kas ve yağ oranını ölçtürseydin keşke yağdan mı gitti kasdan mı gitti ona göre de yorum yapabilirdik.

0|0
    0|0
  • aynı düzene devam et ama yediklerine de çok dikkat etmelisin bunu yaparken yoksa o korktugun şey gerçekleşir :)

0|0
    0|0
  • Bulgarian squat yap normal değil

0|0
    0|0
  • Glute bridge
    Hip thrust
    glute kickback
    Romen deadlift

kalça kaslarını daha izole eder. Squat kalça büyütür bu kesinlikle doğru. Ama bacakları da büyütür.

0|0
    0|0
  • squat bacak kaslarınıda güçlendirir şişmeye başlar cardio ne bilmiyom platese devam hatta ağırlıklı plates iyi gider şimdilik

0|0
    0|0
  • Ağırlıklı squat tabi biraz şekillensin bacak kalçalar merak etme hemen kalınlaşmaz zaten en fazla şekil alır

0|0
    0|0
  • ben dambıl çalışıyorum hanımefendi

0|0
    0|0
  • devam et bence aynı şekilde. düşündüğün kadar kalın olması için çok uzun bir zaman geçmesi gerek. başarılar.

0|0
    0|0
  • Halter Çalış

0|0
    0|0
  • Squat tabi ki. Bacakların kalınlaşmaz dahada sıkılaşır

0|0
    0|0
  • kalçana biraz da ağırlık ver squat ve kalça egzersizler ekle 1 2 tane. daha
    belide unutma

0|0
    0|0
  • Squat şart, cardioyu sonra yap önce değil..

0|0
    0|0
  • ikiside yap

0|0
    0|0
  • Squardio

0|0
    0|0
  • bacağın kalınlaşmadan kalcan dolgunlaşamaz.

0|0
    0|0
  • Ağırlık antrenmanları yap öyle kalınlaşma bacağın sıkılaşır daha iyi olur bve popon süpper olur

0|0
    0|0
  • squatı okdr agır gırme agırlogı arttırma tekrarı fazlalastır ıyıce kasların yansın kı sekıl alabıl

0|0
    0|0
  • Ben bilemem

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 2

• Ağırlıklı squat senin bacakları hulk'a çevirir sen cardio ve pilatese devam et ayrıca yoga favorim bol bol yoga yap

0|0
    0|0
  • Bence bir spor salonunda hocalardan bilgi almalısın net olarak

0|0
    0|0
Yükleniyor...