Annesiz büyüdüğüm için kızlardan anne şevkatı bekliyorum bunu yaşayan annesiz var mı

Kızlarda anne şevkatı istiyorum annem olmadığından her erkek yaşar mı bunu annesi olmayan

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• skma canını ınsan dünyada bırşeyle muhakkak sınanır sende bunula sınanıyorsun sakın isyan etme inşlh karşına senı gerçekden seven ve az da olsa bekledığın sefkatı sana yaşatıcak bırııs çıkar umarım..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bende babam olduğu halde baba sevgisiyle büyümedim ve baba koruyuculuğuna sahip bir sevgili istiyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Tam olarak annesiz büyüdüm diyemem.

Ama dogruyu söylemek gerekirse anneli büyüdüm de diyemem. 11 yasına kadar annemle babam birlikteydi. Daha sonra da ayrıldılar.. O zaman ögrendim annesizligi ben de.

Anne sevgisinin ne demek oldugunu hicbir zaman anlamadım cünkü kücükken cok anım yok annemle. Gerci var, var ama..

Kücük oldugum icin hatırlayamadıgım seyler onlar benim..

Insan büyüyünce yasadıklarını hatırlıyor, unutamıyor onları..

Kücükken hersey rüya gibi. Derinlerde bir yerde o yasadıklarını bilirsin ama hatırlayamazsın iste bir türlü.. Tıpkı rüyadan uyanmak gibi. Rüya gördügünü hissedersin ama ne gördügünü hatırlayamazsın.. Gördüklerini, yasadıklarını unutursun hani.. Bu da onun gibi birsey..

Su an yasımı hesaba katarsak 7 yıldır annesiz büyüdüm diyebilirim.Annesizligin ne demek oldugunu az bucuk bilebilirim.. Empati kurabilirim ve duygularını hissedebilirim. Her sokakta gördügün, kendine yakın hissettigin kadına anne gözüyle bakmayı da bilirim.. Keske benim annem olsaydı demeyi de bilirim..

Bilirim o duyguyu. Tarif edilemez bir duygudur o. Insanın icini dısına cıkaran tarif edilemez bir bosluktur o duygu. Acı veren bir duygudur o. Seni icten ice eriten ve yakan bir duygudur o.

Seni anlayabiliyorum, cünkü aynısını hemen hemen ben yasadım. Belki benim en basından beri annem yoktu ama benim bana deger veren bir annem yoktu. Bu yüzdendir ki o degeri su an karsımdaki kadınlarda arayısım.. Bu yüzdendir ki konustugum kisilerden deger görme istegim.. Cünkü ben kücüklügümden beri birilerinin bana deger verdigini göremedim. Evet, yanımda babam vardı belki ama o da bir anne sevgisini aktaramıyor her ne kadar istese de..

Bir anne degerini yansıtamıyor sana.. Eksik kalıyor o deger bir yerlerde.

Aynı su an senin aradıgın anne sevgisinin eksik olması gibi..

Tam olarak empati kuramam ama bilebilirim bir anne sevgisinin ne demek oldugunu.. Belki kücüklükte bunun farkına varamadım ama büyüyüyünce farkına vardım bir anne nefretinin ne demek oldugunu.

Bir anne lanetinin ne demek oldugunu büyüyünce anladım..

Sana küfürler savuran bir annenin ne demek oldugunu büyüyünce anladım, ve sana deger vermeyen bir annenin ne demek oldugunu büyüyünce anladım.

Su an senin gibi bir anne sevgisi aramıyor olabilirim ama bir anne degeri arıyorumdur belki..

Kim bilir..

Artık bir anne ihtiyacı duymuyorum cünkü artık anne kelimesinin ne demek oldugunu unuttum ben.

Onun tasıdıgı anlamı unuttum ben.

Gerci hic görmemistim ki zaten o anlamın ne demek oldugunu.

Su an senin hissettiklerini veya aradıklarını aramıyorum ben.. Cünkü tamamen köreldi o hislerim artık benim..

Bir anne lafının ne demek oldugunu kestiremiyorum artık.

Hani bazıları `anne` lafını duyunca diyebilecegi veya söyleyebilecegi birkac kelime vardır ya..

Iste benim onlar da yok.

Duygusuz ve anlamsız bir kelime benim icin o kelime..

Annesizlik zordur bilirim.

Ama benim annemin yerine gecen bir babam vardı. O doldurdu yerini..

Annemin dolduramadıgı o yeri, o babalıgıyla doldurdu..

0|0
    0|0
Yükleniyor...