Mazi içerir! En son kime zorunlu veda ettiniz?

Ben dün çok yakın olduğum bir arkadaşıma, dostuma, aileme, canıma veda ettim. Gideceğini önceden biliyordum, son anına kadar güçlü durmaya çalıştım. Şu son sarılma olayına geldi ya sıra.. O an hakim olamadım kendime ve aktı gözlerimden yaşlar. Her günümde yanımda olan, bana yüzlerce şey katan kişi 5 dakika sonra kollarımdan gidecekti. Bunu biliyorken kendime sus diyemedim. Aklım kabullense, içim reddediyordu. Boğazına hani bir şey takılır ya insanın, nefes alışı yavaşlar, kalbinin atışı durur sanki öyle bir histi. Belki o an hissediyordun ama sonrasında da peşini bırakmayacağın bir burukluk taşıyacaktın artık yanında.. O buruklukla yazıyorum şu anda...

Zaman geçiyor.. Birilerini kazanıyoruz. Birileri gidiyor.. Kimi zaman zorunlu vedalarımız oluyor. Kimi zamanda yıprandığımız için biz veda ediyoruz. Geride kalanları düşünmüyoruz aslında. Ne benciliz(!) ama. Giderken bavul dolusu anılar geliyor bizimle. Elimizdekilerle yetinmeyi seçiyoruz, oysa daha fazlasıyla da çıkabiliriz yola.

Ben sıkıldım artık her hayatımın temeline oturttuğum insanların gölgemden uzaklaşmalarına. Veya bir şekilde uzaklaştırmama..

Kimseyi kötü anmıyorum, anma huyum zaten yok. Benim sorunum içimle. Içimin içini yemesiyle..

Vedalar zor, vedalar acıtıyor.. En zoru da dönüşünün olmadığını bilmekte.

Siz en son kime veda ettiniz?

Zorunlu olduğunuz için kimden çektiniz ellerinizi?

Son sarılış anında neler hissettiniz=

0|0
19|29

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesten çektim elimi eteğimi, yine olacak yine aynısını yapıcam. Koyacağım hepsini bir sandığa, uçanhollandalının kalbini taşıdığı gibi taşıyacağım. Tek farkı ben bıraktığım resmi bulacağım sanarken, yine yeniden birilerinin resminden çıkmış olacağım. :(

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 28

• boynunu öperek uzaklaştığın biri yoksa

sen hala aşkı sanal olarak yaşamışın ey ergenicuslar

2|2
    0|0
  • İzmir

En çok İzmir'i bırakırken zorlandım. Yine gelirim diye kendime yalan söylemeseydim belki de bırakamazdım. Arada hala gidiyorum. Geldiğimi haber vermiyorum. Her seferinde aynı sıcaklıkla karşılıyor. Sanki hiç bırakmamışım gibi. Ben de her defasında aynı buruklukla terk ediyorum. Ben yıkılıyorum, oysa hiç üzülmüyor. Milyonlarca başka sevgilisi var.

Vedaları beceremiyorum. Tilki misali kürkçü dükkanına dönüyorum.

Elbet bir gün İzmir, senin için de dönerim.

3|1
    1|1
  • gecen sene yaptığımız FEDAya bu sene VEDA ettik

2|0
    0|1
  • sevgilimden ayrılırken cok kotu olmustum...evlenmemize ramak kala geliyordu ayrılık...basta umursamadım vedaya cagırdıgımda ıkı konusur yuzune cemkırır gıderım oda ona koyar demıstım..oyle olmadı..konustum ama ıcım acıdı gıdecektı hayatımdan...bes senelık emegım bosa gıdecektı..cıddıyetı fark ettıgımde sustum..konusmanın anlamı yoktu.gıdecektı.tutamayacaktım onu.ama bir şansım daha olabılırdı.gururumu yoluna serdım dedım bas ayaklarını gec uzerınden.gıtme dedım olmaz dedı...hep kadının sılahıdır goz yası benım amacım sılah olarak kullanmak degıldı artık kendımı bırakmıs etrafımızdan gelıp gecen ınsanları hıce sayıp gel dedım..yanastı..boynuna sarıldım..bes yasındakı cocugun annesını sokakta kaybettıgınde agladıgı gıbı masumca ıcım yırtıla yırtıla hıckırarak agladım..gıtme dedım tekrar.kokusunu ıcıme cektım.gozlerıne baktım.ayaklarıma kapan dese tereddut etmeyecektım.o maco sert sewgılısıne sahıp cıkan adam bır anda ıcınden mınnacık bır cocuk cıkardı..gitti.yoklugunu arıyorum hala..yenı bırını bulup hayatıma devam mı edeyım..asla..belkı onlarca sevgılım oldu belkı cok sey yasadım ama yapmayacaktım ...yapmıyorumda..ozluyorum sadece ve goz yasları ıle allaha dua edıyorum caresızce..

1|0
    0|1
  • giden en azından oralarda biryerlerde

siz hiç ölen'e sarıldınızmı işte çaresizlik

3|2
    0|1
    • Şu satırları hatırlattı söylediklerin;

"siz hiç annenizin karnındayken babanızın helvasını yediniz mi?

ben yedim!

mideme dokundu belki ama yedim..

siz hiç ” gözleri aynı babası” dendiği için kendi gözünüzü öpmeye çalıştınız mı?

ben çalıştım!

öpemedim belki ama dokundum.

siz hiç 21 yıl sonra onun imzasını bulunca lotodan ikramiye kazanmışcasına mutlu oldunuz mu?

ben oldum!

zengin olamadım ama etime kazıttım, nasıl mutluyum."

(...)

• nasıl mutluyum(:

aslında olmasa gidenin peşinden gitmek...

kesinlikle kimselerde olamazdı mutluluk!

:(

• Vedalar zor, vedalar acıtıyor.. En zoru da dönüşünün olmadığını bilmekte. bu cümle olayın özeti..

bilmiyorum çocukken de kırılgan bir yapım vardı.. canım dediğüim arkadaşlar çıkıp giderken hayatımdan... bir el sallamak gerektiğini bir veda etmek gerektiğini bilirdim.. acının baki kaldığını kalacağını da... en zoru vedalardı yeniden başlamak değil. sevdiğin bir insanın hayatından çıkıp gitmesi, eride onun yerinde acı bir boşluk kalması... unutmak mümkün olsaydı ne güzeldi. Vedaların izini hep kağıt kesiklerine benzetirim. İncecik ama derinlemesine bir sızı. Bu yüzden olsa gerek o kadar zorladım ki kendimi o acıyı duymamak için içimde.. Şimdi bir sessizlik hakim bana. Daha bir metanetliyim sanki. O çocukluk yıllarımın ince ayrılıklarını geride bıraktım yerinde saygısız bir soğukluk var içimde...

1|0
    0|1
  • geçen babamı yazlığa yolcu ettim.

1|0
    0|1
  • Öyle bir soru sordun ki tarumar ettin beni.

1|0
    0|1
  • Babami bos bir sebebden cezaevine ugurlarken duygu patlamasi yasamistim. En son sarildik guclu bildigim adam aglamaya baslayinca hickirarak agladigimi bilirim cok aciydi. Hele o ilk ziyarette camin arkasindan harcliginiz varmi oglum diyip aglamasi yokmu insanin dizlerinin bagi cozuluyor uyusturucu etkisi resmen. Ne gunlerdi be ama mutlu sonla bitti. Bak duygulandim yine…

1|0
    0|1
  • en son ayfonuma veda ettim o kırık ekranındaki margarin gibi olmuş yağları son kez tişörtüme silişimi unutamam :(

1|0
    0|1
  • 21 Şubat 2006 da bir arkadaşa

1|0
    0|1
  • Vedalardan nefret ederim.

1|0
    0|1
  • Çok insanı uğurladım ben hayatımdan...Kimini başka kollara ,kimini başka şehirlere,kimini gökyüzüne..Vedalarım çok oldu.Ama en son kime veda ettin dersen...Ben en son kendime veda ettim...Eski ben olana veda ettim en son...Onun hayallerini ,umutlarını,iyimserliğini,ona dair ne varsa hepsini uğurladım ben bir damla gözyaşı dökmeden... Artık o ben yok bende...Bir köşede saygıyla anıyorum onu zaman zaman sadece...Ve en çok da onu özlüyorum !

1|0
    1|0
  • vedalar her zaman güç ve buruk bir tad bırakır insanın yüreğinde hasretlik çöker insanın yüreğinin tam orta yerine hasret rüzgarları eser gönlünde dur diyemezsin kal diyemezsin gözlerin yaşarır yüreğin buğulu ve hasretliktir zaman durur sadece gözler konuşur nemli gözler dil suskun yürek suskun kelimeler ayrılığı ifade etmekten kifayetsiz kalır derin bir sessizlik kaplar insanın benliğini dur gitme kal diyemediğin kişi ufukta kaybolur yüreğin yasta gözlerin buğulu...

1|0
    0|1

• neler çektim neler neler geldi başıma

ölüm bile unutuluyor yeri geldiğinde.

senin yaşlarında iken yüzlerce arkadaşım vardı gece gündüz birlikte gezip tozduğum yediğim içtiğim.

şimdi ise hayatla başbaşayım. yalan oluyor zamanla. sadece gülümseme ihtiyacı duyduğunda güzel günleri yad edecek kadar kırıntılar kalıyor zamanla..

1|0
    0|1
  • Hayatımda en çok sevdiğim biri, o gece beni öpüp uyutmuştu, sabah uyandığımda o artık yoktu, asla Dönemi'ye eğini ve onu asla göremeyeceğimi ertesi günü iki kuzenimden öğrendim, yıkılmiştim, en iyi dostum babam artık yoktu

1|0
    0|1
  • en son sınavdan çıktım herkrse heyırlı tatiller dedim.aslında çok da umrumda değillerdi nezaketen vedalaştım öyle

2|0
    0|1
  • Detayından üzüntün gayet açık. Ne deyim geçer umarım.

Vedama gelince gerçekten hatırlamıyorum.

1|0
    0|1
  • vedaları hiç sevmiyorum senin adına üzüldüm leydim

1|0
    0|2
  • Ah azizim...

Ayrılacak kimsem bile yok.. Yalnız bir adamım..

Annem yanımda babam yanımda..

Gerçi son olarak ablamdan ayrılmıştım..

Gideni pek umursamıyorum nedense böyle bir soğukkanlılık var bende..

1|0
    1|2
  • Burada şair demek istemiş ki "Hayat bazen don gibidir, götleri bizden saklar..."

Hayat acıdır. Sanma ki "Alışmadık götte don durur."

Alışamadım bu hayata. Bu hayatta götte eğreti duran don gibiyim. Hiç birşeye sahip olamadım. Oldurtmadılar.

1|0
    0|1
    • Beni unutuyorsun.

Ben sana hem çok değer veriyorum, hem de çok seviyorum seni. Dile getirmeye pek gerek yok aslında, fakat hatırlatmak amaçlı parmağımın ucuyla bir dokunayım istedim. Kendimi geçtim, ailen.. Kaldı ki yolda olan birisi daha var. Üstelik pek bir şirin, pek bir efendi ve eteği dizinde bir yavrucuk.

Yerim seni.

Hiçbir şey için sıkma canını. Bırak sana sahip olamayanlar düşünsün. Sen yeterince çabaladın zaten..

<3

• Ergenliğe gir öyle geleyim. Akşam ararım liselii.

• gelmeez o günler dönmeeez o günler mazide kaldı hep

1|0
    0|1
  • #SonOlduklarınıHiçDüşünmedim

#DuygusuzBirÖküzüm

#KSye hashtag gelsin

1|0
    0|1
  • 2-3 sene önce sevgilime. Askerdeydim zor zamanlardı. Hey gidi.

1|1
    0|1
  • Teyzem vefat etti. inşallah ona tekrar kavuşmak üzre zorunlu veda etttim

1|0
    0|1
  • eski işimi zorunlu askerlikten dolayı veda ettim

1|0
    0|1
  • Sevemedim vedaları!...

1|0
    0|1
  • Alnina dusen pamuk saclarini kenara kaydirip, buz gibi alnini optum..

2|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 19

• Her veda hüzünlendirir insanı ama bu kadar içten yakan ayrılığı halama son sarılışımda hissettim. Zaten ertesi gün de ölüm haberi geldi.

1|0
    0|1
    • Güçlü bir kız değilim.

Canımı yakmasına izin vermediğim çok şey vardır. Fakat ölüm konusunda aklımı kaçırmaktan bile korkarım.

En zoru da o olsa gerek..

Cennette sımsıkı sarılmanız dileğiyle...

• 3 5 kişiden oluşan bir arkadaş grubumuz vardı, birbirini tamamlayan bir kaç insandık işte. birimizin canı yandığında hepimiz kanardık...içlerinden bir tanesiyle özel bir bağımız vardı. her ne kadar adını koyamasakta farkındaydık, farkındalardı. ve ikimizin çok sevdiği biri başka bir şehre gitmek zorunda olduğunu söyledi yıkıldık neyse son kez toplanmalar falan. ikimiz 13 eylül 2012 de otogardan yolcu ettik onu. giderken beni o insana emanet etti ve son kez sarıldı bize. eve gidene kadar ağlamadım eve girdiğimde yıkıldığımı hissettim bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı hissediyordum bunu. ve diğeriylede 31 aralık 2012 de son kez görüştüm o grup beraberdik yılbaşı gecesi. sanki yine hissetmiştim herşey dahada kötü olacaktı. nasıl oldu anlamadım 2 hafta içinde hayatıma başka biri girdi. yani kısacası bir ayrılıktan daha kötüsü vedasız bir ayrılıktır hala içim acır hatırladıkça. bazen pişman olduğumu hissediyorum. 2 ay önce hastahanede yattım duymuş gelmiş çok mutlu olmuştum eskileri andım eskiye döndüm bir an ve hatırladıkça hüzünlenirim hala bazende tebessüm ediyorum...

1|0
    0|1
  • Vedalardan hüzünlenmem.

Gitmesini istemediklerimi sıkı sıkı sararım hayatıma.

Gitmesine izin vermişsem gitmesi gerektiği içindir, hissiz olurum bu durumlarda.

Not: Ölüm hariç.

1|0
    1|2
  • Birçok veda var içimi acıtan, her karesi aklımda ama bir tanesi var ki belki de hep ya dönebilseydim diyeceğim...

Şimdi gözlerimi kapadığımda o apartmanı hatırlıyorum, gözlerimden akan yaşlardan önümü görmeden hızlıca indiğim o basamakları..

Birkaç kat aşağı inip tekrar hızla çıkıp ona sarılışımı...

Ağlayışlarımızı ama gitmem gerektiğini oysa ben dönecektim ki zaten ona, o yanıma gelecekti..

Biz en doruklarında aşkın ayrılmıştık, ayrılamamıştık... Aradan 5 sene geçti ama o an hala aklımda gözlerimdeki yaşları, o an bir şey hissedemeyişimi hepsini hatırlıyorum...

Vedalar zordur özellikle dönemediğin vedalar...

Bir eflatun ölümdür bazen onlar...

link

2|1
    0|1
    • O yaşları öperek silerim ben.. Bilirsin, sana kıyamam.

Sen de beni üzüp, bana kıyma.

Şimdi o puzzle parçalarını al ve kutusuna koy. En mutlu olduğumuz gün, (hani senin bana krep yap dediğin ama benim börek açarak kapatacağım o gün) açar ve birlikte parçaları birleştiririz.

Unutma, en sonki parça benim. Ve kalan parçanın şekliyle uyup uymadığım da bana bağlı...

• Benim için çok geç Madame sen eminim çok değerli bir parçasın değerli ol ait olduğun yerde...

Dönmek mümkün mü? Sanırım ben hiç dönemiyorum hiç bir yere, hiçbir yerden...

link

• İmkansız aşktan eller çektım, zorunlu ama bazı aşklar seni besleniyor, uçuruyor ama sonra kan gidiyor, çünkü şartlar, herşey imkansız. İçim bir yandı sonra boğazıma geldi, tıkandı, sonra da sanki damarlarda kan durdu ve ben soğuk, mutsuz, donmuş halimde kaldım.

Seni anlıyorum, vedalar acıtıyor. İnsan bencil değil bence, görgüsüz, çaylak bu hayatta. İnan ki, kendi ne olduğunu bilmiyor. Sadece teori. Pratik beceresi 0. Klişe kullanıp diyoruz bu olması gerek.

Anlar - bizim içimizde müzik ve biz besteciyiz, hangi parçayı ne zaman kullanmak bize ait.

1|0
    0|0
    • Bi' en iyi cevap vardi ancak uyeligini sildi. Prensiplerim geregi aliobhakedene veriyorum kendi nezdimde.

Cevap icin tesekkur ederim. Mutlu etti...

• Du, bilgisayara geceyim de konusalim.

• hiç bir vedam şu an okudugum yorumlar kadar acıtmadı içimi hepsini okudum üsenmeden anlatmaya hazır degildi ruhum hüzünlenmedim birini hatırlayıp ama burada bilmedigim insanların paylastıgı vedalar duygulandırdı beni bu aralar cok mu hassasım bilmiyorum gözlerim doldu bazen sacma bir dizide sacma senaryolara gözlerim dolarken burada gercek yasanmıslıklara tepkisiz kalamazdım içimde tarif edemedigim vedaların sızısını her bir yazılan yorumda yasadım sanki kendi hikayemi anlatmaya gerek yok sizlerin hikayesinden harmanlanmış bir hikayem var benim de..

1|0
    0|1
  • kendimi biraz değil bayağı eksik hissettiğim vedam bir 2 yıl öncesine aittir. 4 yıl ünide beraber ikiz gibi dolaştığım, tüm salak hocalara sınıftaki mal takımına karşı beraberce taşak geçtiğim arkadaşım .niye öyle yaptık niye öyle hep iki kişi takıldık bilmiyorum ama başka türlüsü olmuyordu sanırım . tabi ki Ankara kalesini seyredip uyuduğumuz günler geri gelmeyecekti, o trene binmek üzereyken bunları düşündüm eksileceğimi biliyordum.sıkıca sarıldım bırakmak istemiyor gibi değil, tüm yaşantılarımızı ne kadar sahiplendiğimi göstermek için, hepsini kucaklıyorum demek için.

vedalar iyidir her eksilmiş yerimizi başka şeylerle doldurmaya çalışırken olması gereken "ben" e daha bir yaklaşırız.

1|0
    1|1
    • Bazen birçok insan tarafından anlaşılmak yerine tek insanla beraber anlatmak istediğini yaşamak daha güzeldir. Küçük çaplı ruh eşlerimizle karşılaşıyoruz zaman zaman ve o zamana sığdırdıklarımız hayli çok oluyor. Ileride geriye baktığında elindekinin geçmişte bıraktıkların kadar iyi olmadığını anlayacağından olsa gerek o his.. Özlemek değil, hasret çekmek değil sadece giderek azalmak ve bilinmezliğe daha da girmek..

Eksilen yerlerinin benliğinle dolması dileğiyle...

• Ben en son yaşayan bir ölüye veda ettim.

Boğazıma bir yumruk oturmuş,ağlayamıyorum..sarılmışız birbirimize,ben öyle bir sarılmışım ki bırakmayacakmış gibi.

Sonra boğazımdaki yumruk çözüldü. Sarıldım boynuna gitmemesi için yalvarırcasına ağlıyorum

O başımı okşadıkça daha da kötü oldum. O " pşt ağlama " dedi ben " gitme " dedim..

Öylece gitti

1|0
    0|1
  • kardeşime.bir hastane odasında veda ettim.o anı hiç yaşamamış olmayı dilerdim.

1|1
    0|1
  • vedalara fazlasıyla alışığım hiç umrumda olmuyor. detayları okuyunca çok taş kalpli olduğum hissine kapılır gibi oldum ama en fazla 2 saniye

1|0
    0|1
  • hakkını helal et diyerek gidenler daha çok acı veriyor..

Ölmeye hazırlanır gibi..kuzenim hakkını helal et diyerek öldü giti,şuanda elime koyduğu yara izi kaldı ondan bana ömrümümün sonuna kadar o yara izi benmile olacak,ondan kalan tek bir hatıra

1|0
    0|1
  • en sonu demeyelim de, en koyanlardan ve en sacma gözüken ayriliklardan biri, en yakin arkadasimin Türkiyeye vize suresi bittigi icin geri dönmesi... anlam veremiyorum bu ulkeler arasindaki sinirlamalara

1|0
    0|1
  • Dun gece babamı gönderdik memlekete.

giden gitsin,gitmeyen herkesin mınagoin. İsteyen kalır zaten benimle. Arayıp sormuyorsam da hiç aklıma gelmediğinden değil zaten. Yalnızlıktan ölsün yanında olmadığım herkes. Geberin.

1|0
    0|1
  • Sarılamadan veda ettim..

://

1|1
    0|2
  • Babanneme .. Nurlar içinde yatsın..

1|0
    0|1
  • en son eski sevgilime veda etmiştim ve sarılmaya bile gerek duymadım..o sıcaklığı hak etmiyordu

1|0
    0|1
  • Zorunlu değil kendi isteğimle veda ettim

1|0
    0|1
  • veda ettim derken biyere mi gitti yoksa sen mi sildin onu?

0|0
    0|1
  • biri vefat ettiginde aglayamiyorum(neyseki tum sevdiklerim hepsi hayatta) onun disindaki vedalara pek takilmam(kendimi suclu hissetmedigim surece)

0|0
    0|1
Yükleniyor...