Hangi söz daha iyi ve ikincisinin anlamı nedir ?

"Her insan kendine yakışanı yapar.Çünkü ''Kalite'' asla tesadüf değildir.. " bu mu daha güzel yoksa "Yanılgılarımızın çoğu, düşüneceğimiz yerde duygulanmak ve duygulanacağımız yerde düşünmekten doğar.. " bu mu ? ve 2.nin anlamı ne

0|0
9|7

En İyi Erkek Görüşü

• Güzellik herkese görre farklıdır ama bence birincisi daha güzel. İkincinin nanlamı ise mantıkla karar vermemiz gereken yerde kalbimizle karar vermek ve duygularımıza güveneceğimiz yerde mantıkla yanlış karar vermek kötüdür diyor. Mantıkla karar vermek aynen sevmediğimiz biriyle mantık evliliği yapıp kendimizi mutduz bir hayat atmak olur ve yanlıştır. Ticari işlerde ise örneğin toplumun faydası için birkaç kişinin işten çıkarılması şartken duygusal davranıp onları çıkartmamak da yanlıştır. İşte anlamı burud bence. Çünkü düşük performansla çalıaşnları çıkarmazsak şirketin verimi düşer ve bu şirket bir hizmet şirketiyse kalite de düşer ve topluma zarar verir. İşte burda mantıklakarar vermek doğrudur. Bu örnekler böyle çoğaltılabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 1ncisi daha güzel .

2ncisi ise Mantık ve duygu çatışmasını farklı yorumlamış .

0|0
    0|0
  • Kişisine göre değişir birincisi daha mantıklı insanların mottosudur. İkincisi ise daha duygusal daha sofistike insanların YAKINMA cümlesidir, biraz pişmanlık içerir.

0|0
    0|0
  • Face e mi yazacan :D

1|0
    0|0
  • kaç kişinin beğenmesini istiyorsun ve hedef kitlemiz ne ?

0|0
    0|0
  • Düşünüyorum o halde varım

0|0
    0|0
  • ikincisi daha güzel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 2.nin anlamı çok açık değil mi? Mantığımızla hareket etmemiz gereken zamanlarda duygularımızla hareket ediyoruz ( ki bu Türk halkının başlıca özelligidir, çoğu TV yarışmalarında ki sms oylarından bile anlayabilirsiniz. ) Duygularımızla hareket etmemiz gereken yerde ise mantıkla hareket ederiz. ( Çoğumuz tuvalette o yüzden bilim adamı kesiliriz :D )

Ben birinciyi daha çok beğendim bu arada. 2. laf biraz klasik gibi o.O

0|0
    0|0
  • 1.insanın davranışları onun kalitesini gösterir

2.oturup düşünmemiz gereken zamanda duygularımıza kulak vermek

duygularımızla hareket etmemiz gerektiğinde oturup düşünmek yanıltır bizi

ikiside fena değil

0|0
    0|0
  • Bunları nerde nasıl kullanacağına bağlı

0|0
    0|0
  • İkisi de güzel...

2. yerine göre duygusal ya da mantıklı davranmalı...

0|0
    0|0
  • Kime ve ne zaman söyleyeceğine bağlı

0|0
    0|0
  • bırıncısını cok begendım

0|0
    0|0
  • İkinciyi boşver. İlk daha güzel.

0|0
    0|0
  • 1 dk not alıyorum bunları