Kendinize yeni bir hayat kurmak için uzaklara gitmeyi düşünürmüsünüz?

Kendinize yeni bir hayat kurmak için uzaklara gitmeyi düşünürmüsünüz?

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• O anda insan oyle cok istiyor ki kacmayi. Beyin fonksiyonlari mantikli düşünemiyor. Ben cekip gittim.birkac esya ve bir bilete bakiyormus hersey. Yaklasik 20 gun oldu. Pismanim. Burnum da tutuyor eski düzenim. Kesinlikle pisman oluyorsunuz aklinizi yiyip bitiren gidersen unutup kurtulacaksin düşüncesiyle. Bilgisayar gibi sifirlanmiyorsunuz emin olun. Sizi tanimayan bir cevre ve yalnizligin içine giriyorsunuz. Aileniz de yalnizlik sayılıyor çünkü onlarin küçük kizi degilsiniz artik.kendinizi kanitlamaya ve tanitmaya calistiginiz zorlu bir ortam. Ve hataydi

1|1
    0|0
    • sanırım bır evlılık veya bır ılıskının sonuclanması ıcınde bulundugunuz durum bende bır evlılık yasadım ve bosandım ama uzaklara gıtmenın cozum olmayacagını dusundum ve uzaklasmak degıl yenılenmektı cozum bır hayat kurmaya calısıyorum kendıme yalnız yasıyorum hayatta yalnız mucadelke etmek oldukca zor bır durum su soz cok hosuma gıder BENIM SADECE IKI ELIM VAR HAYATA DORT ELLE SARILABILMEK ICIN IKI ELE DAHA IHTIYACIM VAR

• Kendine deger vermek. Aslında 3 kelime degil mi. Bilmesen ezberlemesi bile 3 dakika. Ama hayatina uygulamasi imkansiz. Hani mukemmel bir cocuk olur da annesi hala komşunun çocuklarını ornek gosterir ya hayat hala böyle sanki. Eksiğin ne olduğunu bilmeden kendini eksik kabul etme. Sanki bir daha hic mutlu olamayacakmis ya da mutluluğu ben haketmiyorum der gibi. Kendine ceza verir gibi

• ıste bu dusuncenden uzaklasman zaman alıcak ve bırısı cıkıcak elını tutucak sonra dort elle hayata sarılacaksın bu donemde kaybettıgın zamana uzuleceksın hatta ben kendımden ornek verdım sana gene kendımden ornek vereyım benı anlayacak ve elımı tutup bırakmayacak bırısı benle esdeger seyler yasamıs olmalı kı daha ıyı anlayabılsın benı ve daha bır sarılsın bana bunu yakalamk cok zor degılsadece kendıne zaman tanı ve degerlı oldugunu hısset zaten bunu hıssettırıcek bırılerı mutlaka olucak

Kızlar Ne Diyor 14

• mümkünse burada olsun

0|0
    0|0
  • tam adamına sordun da imkan be sorancan :((

0|1
    0|0
    • #KüçükkenEzbereBilirdinHalbuse

• evet. hemde çok uzaklarda yepyeni bir hayat kurucam.. yeniden doğmak için. kendim olmak için. ama bunun aşkla ya da ayrılıkla alakası yok.

1|0
    0|0
  • Eskiden çok düşünürdüm, şimdi o kadar uzağa gitmeye gerek yok diye düşünüyorum bir şeyleri değiştirmek için.

1|0
    0|0
    • haklısınız bende bosandıgım da uzaklara gıtmeyı yenı bır hayat kurmayı dusundum ama gtmedım bıryere ve yenı bır hayat kurdum yalnız olsamda mutluyum

• kimlik değiştirmem mümkün olucaksa evet.

0|0
    0|0
  • evet ve birgün mutlaka gerçekleştireceğimmmm

0|0
    0|0
  • en çok istediğim şey

0|0
    0|0
  • evet. gideceğim zatende

0|0
    0|0
  • düşündüm hatta gittim hala uzaklarda

0|0
    0|0
  • Kesinlikle düşünürüm

0|0
    0|0
  • bazen çok düşündüm ama yapamadım

0|0
    0|0
    • kalıp kendını yenılemeyı dene uzaklara gıtmek zorunda degılsın

• evet düşünürüm

0|0
    0|0
  • gidebilsem keşke çokk istıyorumm ama nasıll yapıcam bılemıyorummm...

0|0
    0|0
    • bırı elınden tutup hadı dıyoruz dese ne guzel olur degılmı

• kesinlikleeee buna çok ıhtıyacımm varrr şuannn ah ah nerde lan o kişi bulsun artıkk benii:D

• para olursa evet ne anneyi ne babayı tanımam

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• O yolu bir kere denedim. Daha iyi bir hayat, daha medeni bir yaşam, daha uygar bir toplumda bulunmak adına müreffeh bir avrupa ülkesine gittim. Hatta kendi lisanlarını bile öğrendim. Devamında ise ailemden uzak kalma fikri, vatanımdan ayrılma hissi ve alışkanlıklarımdan kopamama düşüncesi nedeniyle bu niyetimden vazgeçtim.

İyi bir Lisede okudum ve sınıf arkadaşlarımın yarısı dünyanın dört bir tarafına dağıldı. Bazıları bu yola girmeyi uygun gördüler. Kimileri çocuklarına iyi bir gelecek adına, kimisi iş imkanı, bazıları da hayat şartları nedeniyle bunu yaptılar. Çok mutlu olan ve taşındıkları bölgeden insanlarla evlenip mutlu olanda var mutsuz olup kendini sorgulayanda var.

Bunu başarmanın kişinin kendisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Karakter olarak uzakalra gitmeye hazır olmalı. Aile ve sosyal yaşantısı uygun olmalı veya önemsememeli. Hayallerinin peşinden koşmaya elverişli olmalı. Daha bir çok kriter sayılabilir.

Ben yaşadığım yeri, bulunduğumu ortamı seviyorum. Bu yüzden uzaklara gitme fikrini uygulamadım. Fakat bu demek değil ki uzaklara gitmiyorum. İşim dolayısıyla sık sık değişik ülkeleri ve kültürleri tanıyorum. Bunun insana kattığı etkiyi görünce insanın uzakları görmesi gerektiğini ve bu deneyimi yaşamasının faydalı olacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ciddi ciddi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Evet düsünmüyor değilim.

0|0
    0|0
  • #YıllarÖnceAnkaraGöçEttim

#YıllarÖncedenBirSüreSonraİstanbulaGeldim

#KSye hashtag gelsin

1|0
    0|0
  • Ne kadar uzağa gidersem gideyim, mutsuzluğum beni hep bulur.

0|0
    0|0
  • Gideceğim 2 sene içinde.

0|0
    0|0
  • sorunlardan kaçmak oluyor dediğin. o yüzden şimdilik böyle iyi.

0|0
    0|0
  • tabii elbette

0|0
    0|0
  • biraz param ve elimde güzel bir mesleğim olsaydı gitmiştim çoktan ,hiç kimseyi umursamazdım ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...